Infolinia czynna 9-21

660 627 627

Jesienna sprzedaż mebli w sieci Abra

Powrót do Informacji prasowych Następny » « Poprzedni
Dodano: 2010-11-02 00:00:00

Zestawy wypoczynkowe, sofy i narożniki to meble od lat cieszące się największą popularnością wśród klientów salonów meblowych ABRA. Powoli zmieniają się preferencje kolorystyczne, szczególnie w segmencie mebli tapicerowanych – choć nadal królują beże, brązy i kolory miodowe do łask wracają zielenie oraz fiolety.

Wśród najczęściej zamawianego asortymentu w salonach meblowych ABRA królują niezmiennie: zestawy wypoczynkowe, sofy i narożniki – to najczęściej kupowane w sieci produkty i hity sprzedażowe w okresie przedświątecznym. Powoli, aczkolwiek zauważalnie zmieniają się upodobania pod względem doboru kolorystki tych mebli. Nadal królują beże, brązy i kolory miodowe. Silną pozycję sprzedażową budują jednak meble w odcieniach zieloni i fioletu – to efekt wpływu obecnych trendów w modzie. Meble tapicerowane stanowią około 60% ogólnej sprzedaży w sieci Abra. Jeżeli chodzi o kolorystykę to 80% stanowią beże i brązy.

 

- Zielenie i fiolety, co prawda nigdy nie wiodły prymu wśród ulubionej kolorystyki Polaków, ale trend w wyborze i zakupie mebli tapicerowanych w tych odcieniach jest trwały i zauważalny. Najczęściej na wybór właśnie tych barw decydują się ludzie młodzi, którzy poszukują własnego stylu lub chcą go wykreować. Jednak nasi klienci nadal chętniej kupują ciepłe brązy, beże i kolory miodowe. To uniwersalna kolorystyka, która zawsze miała i będzie mieć swoich zagorzałych zwolenników – mówi Bogumiła Buliszak, Kierownik Działu Zakupów sieci sklepów meblowych ABRA.