Fototapety

Fototapety to coraz popularniejszy sposób dekorowania ścian. Nowoczesne technologie druku oraz najwyższej jakości materiały sprawiają, że fototapety ścienne są łatwe w montażu oraz niezwykle wytrzymałe. Fototapety na drzwi oraz ścianę o rozmaitych wzorach, kolorach i motywach znaleźć można w ofercie Abra.

Fototapety powstają w technologii druku cyfrowego o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu zachwycają żywymi, intensywnymi kolorami oraz idealnym odwzorowaniem detali. Bez wątpienia są one doskonałą ozdobą każdej ściany, ale charakteryzują się także niezbędnymi walorami praktycznymi.

Fototapety bezpieczne i odporne na wilgoć

Niezwykłą wytrzymałością cechują się zwłaszcza fototapety winylowe na flizelinie. Są one odporne na zarysowania, zadrapania i wilgoć, dzięki czemu nadają się do dekorowania również takich pomieszczeń, jak łazienka czy kuchnia. Fototapety montowane są przy pomocy specjalnego kleju, który bez problemu wytrzymuje długotrwałe działanie pary wodnej (co zdarza się w łazience), jak również regularne czyszczenie lekko zwilżoną ściereczką.

Co równie ważne, fototapety flizelinowe są doskonałym sposobem na zatuszowanie nierówności czy niedoskonałości ścian. Ich półmatowa powłoka ma bowiem właściwości kryjące, tworząc z jednej strony delikatną warstwę izolacyjną, a z drugiej – pozwalając ścianom oddychać. Warto przy tym pamiętać, że fototapety tworzone są z materiałów i w technologii zapewniających pełne bezpieczeństwo. Można bez obaw montować je w sypialni czy pokoju dla dzieci.

Fototapety do salonu, kuchni i pokoju dziecka

W ofercie Abra znaleźć można fototapety o przeróżnych wzorach, kolorach i motywach, dzięki czemu bez problemu uda się znaleźć dekorację do każdego wnętrza w mieszkaniu:

  • kuchnia – fototapety do kuchni powinny pobudzać apetyt, zachwycać intensywnymi barwami, zachęcać do wspólnego przygotowywania posiłków – idealnie sprawdzą się tu nadruki przedstawiające owoce, warzywa, napoje czy kuchenne akcesoria. Fototapety z motywem kuchennym są najczęściej wybieraną opcją.
  • pokój dziecka – musi być kolorowy, bajkowy i radosny – chłopca ucieszy fototapeta z motywem samochodów, dinozaurów czy piłki nożnej, a dziewczynkę – z księżniczką, zwierzątkami czy różnobarwnymi kwiatkami,
  • salon – w tym przypadku wybór fototapety zależy od stylu aranżacyjnego danego wnętrza: w salonie kolonialnym świetnie wyglądać będzie motyw mapy świata, w pomieszczeniu skandynawskim – zdjęcie lasu, we wnętrzu nowoczesnym – motywy street art,
  • łazienka – powinna sprzyjać wyciszeniu i relaksowi, doskonale sprawdzają się w niej fototapety z motywami przyrody: wodą, pejzażami, roślinnością.

Warto przy tym pamiętać, że fototapeta jest najbardziej efektowną wtedy, gdy pozostałe ściany pozbawione są podobnych ozdób. Ich nadmiar może bowiem wprowadzać aranżacyjny chaos.