Parawany dekoracyjne

Parawan to bardzo oryginalna dekoracja, która – wbrew pozorom – pasuje nie tylko do wnętrz klasycznych, ale także nowoczesnych. Poza walorami zdobniczymi, parawany bywają sprytnym sposobem na przedzielenie pomieszczenia na dwie części. Najwyższej jakości parawany o bardzo ciekawym wzornictwie znaleźć można w ofercie Abra.

Parawany to przedmioty o niezwykle długiej i bogatej historii. Ich ojczyzną są najprawdopodobniej starożytne Chiny – tamtejsze arystokratki chętnie stawiały w swoich sypialniach pasy jedwabiu rozwieszonego w drewnianych ramach, które to zapewniały im dyskrecję podczas codziennej toalety czy ubierania się. Z biegiem lat parawany, w nieco zmienionej formie, trafiły również do Europy, a ich miejscem były przede wszystkim damskie buduary i garderoby. Obecnie parawany w pierwszej kolejności pełnią funkcję dekoracyjną, ale są również pomysłowym sposobem na przedzielenie wnętrza na dwie części. Za ich pomocą można np. oddzielić w sypialni łóżko od przestrzeni garderobianej.

Parawany pokojowe 3- i 5-częściowe

W ofercie Abra znaleźć można:

  • parawany 3-częściowe – o łącznych wymiarach 135x172 centymetry, idealnie sprawdzające się w mniejszych wnętrzach lub kawalerkach, w których istnieje potrzeba oddzielenia części sypialnianej od dziennej czy dziennej od kuchennej,

  • parawany 5-częściowe – o łącznych wymiarach 225x172 centymetry, pasujące przede wszystkim do pomieszczeń o nieco większej przestrzeni, zarówno mieszkalnych, jak i biurowych.

Parawany zarówno 3-, jak i 5-częściowe charakteryzują się przy tym mnogością dostępnych wzorów i kolorów. Wybierać można spośród produktów utrzymanych w stonowanych i bardziej żywych barwach, prezentujących motywy zwierzęce, roślinne, kwiatowe, orientalne, wzory geometryczne, ornamenty, przedstawiających krajobrazy, martwą naturę oraz budynki, imitujące drewno czy kamień. Dzięki temu można bez problemu znaleźć parawan idealnie pasujący do aranżacji każdego wnętrza!

Parawany Abra – najwyższa jakość wykonania

Parawany z asortymentu Abra zbudowane są z drewnianego stelaża oraz rozpostartego między nim zadrukowanego obustronnie flizelinowego płótna. Flizelina to specjalna tkanina, charakteryzująca się wyjątkową wytrzymałością, odpornością na wilgoć oraz łatwością w czyszczeniu – wystarczy po prostu przetrzeć ją lekko zwilżoną ściereczką. Wszystkie motywy zdobiące parawany zostały wydrukowane metodą druku cyfrowego Full HD. Dzięki temu, zachwycają idealnym odwzorowaniem szczegółów oraz intensywnością barw, są także odporne na długotrwałe działanie promieniowania słonecznego. Co ważne, każdy parawan dekoracyjny Abra jest produktem w pełni bezzapachowym – może stanąć zarówno w sypialni, jak i pokoju dziecka, w żaden sposób nie wpływając na samopoczucie domowników.