Baterie kuchenne

Sortowanie

Cena

Zakres cen: 129 - 360

Wymiary

Wysokość: 0 - 36 cm
Szerokość: 0 - 32 cm
Bateria Zlewozmywakowa Malta W/W Beżowa

Bateria Zlewozmywakowa Malta W/W Beżowa

25990
w tym 23% vat
wys: 35.4 cm
Bateria Zlewozmywakowa Malta W/W Chrom

Bateria Zlewozmywakowa Malta W/W Chrom

25990
w tym 23% vat
wys: 35.4 cm
Elba Bateria Zlewozmywakowa Inox

Elba Bateria Zlewozmywakowa Inox

24990
w tym 23% vat
Rodos Bateria Trójdrożna Do Filtra Wody Inox

Rodos Bateria Trójdrożna Do Filtra Wody Inox

34990
w tym 23% vat
Korsyka Bateria Zlewozmywakowa Inox

Korsyka Bateria Zlewozmywakowa Inox

22990
w tym 23% vat

Baterie kuchenne

Zobacz jaki masz wybór baterii kuchennej

Kuchnia jest miejscem, do którego trafia najwięcej różnego rodzaju sprzętów. Z jednej strony musimy zadbać o odpowiednie szafki kuchenne dolne, szafki kuchenne górne, blat, cokoły, fronty, z drugiej zaś strony nie możemy zapomnieć o jej funkcjonalności. Dlatego też tak istotny jest właściwy wybór okapu, piekarnika, zlewozmywaka, płytek do kuchni. Niezbędnym elementem jest także bateria zlewozmywakowa. Wybór jest olbrzymi. Od tego jaki jest montaż, po design, przez całą funkcjonalność i typ. Zobacz jak wybrać idealną baterię kuchenną.

Niezbędny sprzęt w każdej kuchni - bateria do kuchni

Możemy uznać, że baterie kuchenne są elementami, które zwyczajnie są niezbędne i ich funkcja ogranicza się do odkręcania i zakręcania odpływu wody. Jednak niepozorna bateria może znacznie wpłynąć na całą funkcjonalność kuchni. Typ baterii, modele jakie są dostępne na rynku sprawiają, że wiele prac może przebiegać sprawniej i wygodniej. Oczywiście podstawową funkcją jest dostarczanie wody oraz ustawianie jej temperatury, ale na tym funkcjonalność baterii nie musi się kończyć.

Baterie kuchenne różnią się od siebie z wielu względów. Najbardziej rzucającym się elementem różniącym baterie kuchenne od siebie jest ich kształt. Tu nie ma ograniczeń, a designerzy tworzą coraz to ciekawsze formy. Kuchenne baterie mogą mieć rożną wysokość, być bardziej zaokrąglone lub o finezyjnych kształtach. Różnice jakie występują między wylewkami na tym się nie kończą. Typ baterii może być różny pod kątem części, która odpowiada za regulację ciśnienia wody oraz jej temperatury. Do wyboru mamy baterie kuchenne z tradycyjnymi, dwoma kurkami (do ciepłej i zimnej wody), jak i te z jednym obrotowym uchwytem.

Są też dostępne baterie ścienne i stojące. Różnica między nimi wynika przede wszystkim ze sposobu montażu. Typ ścienny montowany jest bezpośrednio do ściany. Natomiast montaż baterii stojącej przebiega nieco inaczej. Należy je zamocować w obudowie zlewu lub w otworze w blacie.

Warto też zwrócić uwagę na pewno dodatkowe funkcje jakie może mieć bateria. Jednym z elementów, który przekłada się na użyteczność kranów jest wyciągana wylewka. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia korzystanie z wody. Szybciej i efektywniej umyjemy zabrudzenia garnków, ale także owoce czy warzywa.

Czym kierować się podczas wyboru baterii do kuchni?

Jednym z podstawowych kryteriów wybory kranu do zlewu jest jego kształt. Choć baterie kuchenne to skromnych rozmiarów sprzęty rzucają się w oko. Do wyboru mamy wylewki o zaokrąglonych profilach. Te świetnie wpiszą się w aranżacje propozycje sympatyzujące z klasyką. Baterie kuchenne o kształcie litery "F" lub "U" będą dobrym wyborem. Te kanciaste modele lepiej wpiszą się w nowoczesne aranżacje. W takim przypadku wylewki o kształcie litery "C", "L" czy "S" będą odpowiedniejszym wyborem. Tym bardziej, że te kształty są dostępne zarówno w przypadku, kiedy typ baterii jest stojący lub ścienny.

Istotną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę wybierając baterię jest to, że bateria stojąca będzie wymagała sporo miejsca. W porównaniu z baterią ścienną różnica jest wyraźna.

Dość często pomijanym parametrem podczas wyboru kranu do zlewu jest jego kolor. Najczęściej wybierany kolor to chrom. Jednak możemy spokojnie wybrać coś innego. Obecnie oferta jest niezwykle bogata. Wprawdzie dobrze by materiał, z którego wykonany jest kran, to była stal szlachetna kolor może być bardzo różnorodny. Na rynku dostępne są modele czarne, białe, zielone, czerwone czy niebieskie. Krany wykonywane są również w brązach. Ich kolor może być także złoty. Zatem jak widać typ baterii pod takim kątem jak kolor może być bardzo różnorodny.

Zwracajmy także uwagę na to ile uchwytów do regulacji wody ma kran kuchenny. Kolor to element, który wpływa na design, natomiast ilość uchwytów świadczy też o funkcjonalności kranu. Tu stoimy przed wyborem baterii z dwoma kurkami (do ciepłej i zimnej wody) oraz jednym pokrętłem. Kierujmy się jednak w tym przypadku własnymi upodobaniami. Na rynku jest tak samo dużo kranów z dwoma jak i jednym uchwytem, co świadczy że oba rodzaje cieszą się taką samą popularności i ten argument nie stanowi o tym, który typ jest lepszy. Krany zlewozmywakowe powinny być wyposażone w perlatory. To bardzo istotny, skromny element, który znajduje się na końcówce wylewki. Funkcją perlatora jest bardziej ekonomiczne i ekologiczne zużycie wody, co ma przełożenie w niższych rachunkach.

Dobrze dobrana bateria kuchenna nie tylko będzie świetnie spajać całą kuchnię w jedna całość, ale będzie nam dobrze służyć. Pozwoli na wygodne regulowanie ciśnienia i temperatury wody. Jeśli często myjemy większe garnki ręcznie przemyślmy zakup baterii z wyciąganą wylewką. To znacznie ułatwia pozbywanie się uporczywych zabrudzeń i będzie też przydatne przy myciu warzyw i owoców. Bateria kuchenna wykonana ze szlachetnych, nierdzewnych materiałów powinna nam służyć przez lata. Dlatego dobrze przemyślmy ten zakup, tak samo jak długo zastanawiamy się nad idealnym okapem kuchennym, płytkami czy stołami do kuchni.