Baterie

Baterie łazienkowe

Elementy wyposażenia łazienki powinny tworzyć spójną całość. Harmonijne wnętrze wymaga odpowiedniego połączenia ceramiki i armatury. baterie łazienkowe, to ważny element, który może stać się prawdziwą ozdobą pokoju kąpielowego.

Baterie prysznicowe, baterie wannowe, baterie umywalkowe i baterie bidetowe, to podstawowe modele, które pojawiają się w niemal każdej łazience. Co warto o nich wiedzieć? Jakie baterie łazienkowe wybrać?

 

Bateria umywalkowa

Baterie umywalkowe to małe modele montowane na umywalce lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Wykonywane są w większości z mosiądzu i miedzi, niekiedy wyposażone są dodatkowo w silikonową ruchomą wylewkę. Baterie łazienkowe na umywalkę różnią się między sobą kształtem i rodzajem montażu. Wyróżnić możemy:

  • baterie stojące — montowane na blacie obok umywalki lub bezpośrednio na umywalce,

  • baterie ścienne podtynkowe — montowane na ścianie nad umywalką, nowocześnie zabudowane,

  • baterie ścienne natynkowe — klasyczne modele montowane na ścianie nad umywalką,

Największą popularnością cieszy się obecnie bateria umywalkowa stojąca, która z powodzeniem wkomponowuje się w różne aranżacje. Bateria ścienna to model, który przez wiele lat towarzyszył nam w łazienkach i kuchniach, dziś jest raczej rzadkością i coraz częściej ustępuje miejsca nowoczesnym wolnostojącym modelom.

Szukając odpowiedniego modelu, warto zwrócić uwagę na jego budowę, w szczególności na elementy wewnętrzne baterii, które są odpowiedzialne za bezusterkową pracę. Jednym z najważniejszych elementów wewnętrznych baterii jest głowica ceramiczna.

 

Bateria wannowa

Druga grupa baterii łazienkowych to baterie wannowe. Podobnie jak armatura łazienkowa umywalkowa tak i wannowa, dzieli się na grupy:

  • baterie ścienne podtynkowe — baterie montowane na ścianie nad wanną metodą podtynkową,

  • baterie ścienne natynkowe — baterie montowane na ścianie nad wanną metodą natynkową,

  • baterie stojące — modele montowane na wannie lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie, bezpośrednio na posadzce. Nowoczesne i szczególnie eleganckie, pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach,

  • baterie wannowo natryskowe ścienne — modele łączące w sobie dwie funkcje, baterii wannowej i prysznicowej. Wykorzystywane w łazienkach bez prysznica, mocowane nad wanną, umożliwiające zarówno wygodna kapiel jak i szybki prysznic.

Baterie wannowe dostępne w ofercie sklepu Abra Meble to modele różnej wielkości, kształtów i kolorów. Szczególnie modne w tym sezonie są baterie w złotym lub mosiężnym kolorze wprowadzające do wnętrza odrobinę luksusu i nietuzinkowego designu.

 

Bateria prysznicowa

Baterie łazienkowe prysznicowe to modele przeznaczone do montażu w kabinie prysznicowej. Podobnie jak pozostałe modele podzielone zostały na kategorie uwzględniające sposób montażu. W przypadku armatury łazienkowej prysznicowe wyróżnić możemy: baterie ścienne podtynkowe i baterie ścienne natynkowe.

Nowoczesne baterie, dostępne w ofercie sklepu Abra Meble to bogactwo wzorów i kolorów. Oferujemy modne baterie w czarnym kolorze, klasyczne chromowane, minimalistyczne białe i designerskie złote.

 

Odpowiednio wybrana bateria łazienkowa to gwarancja długoletniej bezawaryjnej pracy, wygody i funkcjonalności.

Sprawdź jakie baterie kuchenne i łazienkowe, zestawy prysznicowe i natryski przygotowaliśmy dla Ciebie w swojej ofercie. Nasze produkty zadowolą każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.