Natryski

Natryski

Zestawy prysznicowe to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych oraz tych, które bardziej niż codzienna kąpiel w wannie cenią sobie szybki prysznic. Korzystanie z prysznica pozwala na szybkie odświeżenie się w ciągu dnia, po treningu, przed wieczornym wyjściem. Nie można mu odmówić funkcjonalności i użyteczności, gdyż poza tym, że skutecznie rozbudza oraz orzeźwia, to jest też łatwy w użytkowaniu i w utrzymaniu czystości. Zestaw natryskowy do kabin prysznicowych doskonale wpasuje się w łazienki w każdym stylu, choć największą popularnością cieszy się w łazienkach nowoczesnych.

Zestawy prysznicowe

Do najpopularniejszych należą natryski prysznicowe montowanie na ścianie, zwane ściennymi. Są to natryski niezwykle funkcjonale oraz tanie, a dodatkowo charakteryzuje je łatwość w montażu. Na tradycyjny zestaw natryskowy składa się zwykle słuchawka, czyli rączka natryskowa, wąż natryskowy oraz panel z hydromasażem lub bez. Oczywiście możesz zdecydować samodzielnie o doborze odpowiednich produktów, które dopasujesz do swoich potrzeb i do swojej łazienki. To od twoich indywidualnych preferencji zależy, jaką armaturę wybierzesz i na jakie elementy zwrócisz uwagę. Niezbędne jest dopasowanie elementów takich jak wielkość główki deszczownicy, rączka natryskowa, materiał wykonania.

Zestaw natryskowy i odpowiednie rączki prysznicowe

Bardzo ważna jest słuchawka prysznicowa. Na co trzeba zwrócić uwagę przy jej wyborze? Ważny jest kształt oraz rozmiar słuchawki, który powinien być spójny z wyglądem baterii prysznicowej, oraz deszczownicy, jeśli jest w nią wyposażony. Wielkość słuchawki decyduje przede wszystkim o liczbie możliwych do wykorzystania rodzajów strumienia oraz na zużycie wody. Różne rodzaje natrysku w słuchawce wpływają na wpływają na wygodę i komfort użytkowania. Bardzo popularne są dodatkowe elementy pomocne w czyszczeniu słuchawek natrysków. Silikonowe stożki, przez które wypływa woda ze słuchawki, po przetarciu dłonią, sprawiają, że wykruszeniu ulegnie osad z kamienia.

Zestawy natryskowe — bateria z deszczownicą

Deszczownica z baterią termostatyczną to niezwykle elegancki i popularny trend w nowoczesnych łazienkach. Modele kwadratowe albo okrągłe idealnie wpiszą się w aranżację każdego wnętrza, stwarzając w łazience niezwykle komfortową strefę do spa. Na uwagę zasługują dostępne w naszym sklepie internetowym kabiny prysznicowe.

Zestawy prysznicowe podtynkowe

Poszczególne elementy i akcesoria, jak deszczownice, rurki, słuchawki, czy uchwyty np. na mydło to elementy, które są widoczne na ścianie. Wybór zestawu podtynkowego znacznie ograniczy ilość widocznych elementów. Jest to duża wygoda w utrzymaniu czystości. Zestawy podtynkowe do kabiny prysznicowej zwiększają też przestrzeń użytkową w kabinie. Natryski mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, mosiądzu, chromu. Różna jest też kolorystyka — popularny jest chrom, złoto oraz coraz częściej czerń. Pamiętaj, że na zestaw podtynkowy musisz zdecydować się jeszcze przed położeniem glazury pod prysznicem.

Natryski prysznicowe – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Poza dopasowaniem słuchawek prysznicowych do kształtu i rozmiaru baterii oraz deszczownicy ważne jest też odpowiednie dobranie węża. Dobrze by wyróżniała go odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie substancji zawartych w środkach czyszczących. W dobrej jakości wężach wykorzystywane są funkcjonalne końcówki antyskrętne. Mają one za zadanie przeciwdziałać niewygodnemu skręcaniu się węża podczas brania kąpieli.