Umywalki

Umywalki

Obecnie na rynku można spotkać się z niezwykłą mnogością rodzajów umywalek do łazienek. Ta ceramika łazienkowa różni się kształtem, materiałem, stylistyką, kolorem czy sposobem montażu. Nie powinniśmy więc mieć najmniejszego problemu z tym, by wyposażyć łazienkę w umywalkę, która będzie idealnie wpisywać się w nasze wyobrażenie o idealnej przestrzeni.

O czym warto pamiętać wybierając umywalkę?

Trudno nie zauważyć, że łazienka jest pomieszczeniem, które stanowi największe wyzwanie aranżacyjne. Niewielka przestrzeń, a musimy zmieścić tam wszystkie łazienkowe sprzęty oraz zadbać o to, by było w niej komfortowo. Jednymi z tych elementów, które składają się na całą stylistykę są niepozorne umywalki łazienkowe. Na co zwrócić uwagę, wybierając model, który proponuje nam producent, by umywalki do łazienki spełniały nasze oczekiwania? Jest kilka kryteriów, które powinniśmy koniecznie wziąć pod uwagę przy wyborze umywalek. Drogą eliminacji tych kryteriów będziemy mogli ułatwić sobie wybór idealnej umywalki.

Na każdy sprzęt w łazience mamy stosunkowo ograniczoną ilość miejsca. Zatem pierwszym kryterium musi być rozmiar pomieszczenia. Jest to istotne także pod kątem sposobu montażu. Umywalki występują w rozmiarach od 40 do nawet 120 cm. Czym mniejszą przestrzenią dysponujemy, tym na mniejszych rozmiarów umywalkę się decydujmy.

Łazienka wymaga pielęgnacji. Wszelkie sprzęty (m.in. wanna, kabina prysznicowa), takie jak np. umywalki łazienkowe powinny być często myte. Możemy sobie w tym pomóc decydując się na odpowiednią, łatwiejszą w utrzymaniu czystości umywalkę. Tu należy zwrócić uwagę na sposób montażu. Te, które pozwalają zachować większą czystość i będą łatwiejsze w czyszczeniu będą wpuszczane w całości w blat.

Nie da się ukryć, że na nasz wybór będzie też miała wpływ stylistyka, jaką chcemy uzyskać w łazience. Zatem kierujmy się także samym wyglądem umywalki. Głównymi elementami, na które powinniśmy zwrócić uwagę są kształt, kolor oraz styl, w jakim zlewy łazienkowe zostały wykonana. Skupiając się na tym, dobierzmy te wszystkie elementy do obecnego designu łazienki, bądź takiego, jaki chcemy osiągnąć. Musimy również zdecydować, czy chcemy, aby to była umywalka wisząca czy umywalka nablatowa. Kształt również jest ważny - musimy wybrać, czy naszą łazienkę wyposażać będzie umywalka miska czy prostokątna. Umywalki nablatowe mogą zapewnić dodatkowe miejsce do przechowywania, np. detergentów w szafce, którą można umieścić pod umywalką. Ceramika łazienkowa jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Wnętrze ostatecznie powinno być spójne i stanowić jedną całość.

Proponujemy umywalki utrzymane w różnej stylistyce. Dostępne są te nablatowe, jak i te wpuszczane w blat. Oferujemy też umywalki w zestawie z szafką czy tradycyjne ścienne. Wybór umywalek jest ogromny, dostosowany pod wymarzony styl klienta. Zapraszamy również do sprawdzenia innych produktów, które świetnie uzupełnią łazienkę, takich jak komody, lustra czy szafki łazienkowe.

Zobacz również pozostałe artykuły w ofercie Abra Meble: szafkilustrakomodyzestawy mebli łazienkowych.