Wanny

Wanny

Wanna jest uważana za najważniejszy element wyposażenia łazienki. Ze względu na zalety, jakie niesie ze sobą kąpiel w wannie, wiele osób nigdy nie zamieni wanny na kabinę prysznicową. Wanny łazienkowe pozwalają na relaks i odprężenie we własnym domu oraz rozgrzewają w zimowe dni. Wybór wanien jest bardzo duży, więc bez problemu można dobrać odpowiedni model, który spełni Twoje oczekiwania. Wykonane mogą być one z różnych materiałów oraz posiadać różne kształty, są też modele wyposażone w systemy masażu.

Rodzaje wanien

Najlepszy wybór uzależniony jest od wielkości łazienki, jaką posiadasz. W zależności od metrażu możesz wybrać wannę wolnostojącą, narożną, albo do zabudowy. Dostępne są produkty w różnych kształtach — narożne, owalne i prostokątne. Możliwość wyboru wielkości sprawia, że bez problemu w każdej łazience, nawet niewielkiej, wygospodarujesz miejsce na stworzenie komfortowej przestrzeni do kąpieli.

Wanny mogą mieć różny materiał wykonania. Dawniej najbardziej popularnym materiałem na wanny była stal emaliowana, obecnie najczęściej kupowane wanny są zrobione z akrylu lub konglomeratu. Nowoczesne wanny są łatwe do utrzymania w czystości. Dodatkowo akryl łatwo się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło, co wpływa na komfort użytkowania. Wanny akrylowe mają też powierzchnię miłą w dotyku.

Jeśli wanna wolnostojąca nie zmieści się w Twojej łazience, możesz zdecydować się na model do zabudowy. W ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy też obudowy oraz panele, które wykorzystasz w montażu.

Wanna do łazienki – jaką wybrać?

To, na jaką wannę się zdecydujesz, zależy od wielkości oraz układu łazienki. Do wnętrz o małej powierzchni najlepszym wyborem będą wanny przyścienne lub wanny narożne. Jeśli przestrzeń Cię nie ogranicza, to niezwykle efektownie w pokoju kąpielowym będzie się prezentowała wanna wolnostojąca. Wanny wolnostojące wymagają dużo wolnego miejsca, jednak w sporych przestrzeniach stają się ozdobą całej aranżacji w łazience.

Gdy chcesz cieszyć się zarówno posiadaniem wanny, jak i prysznica, a metraż łazienki na to nie pozwala, to praktycznym rozwiązaniem są parawany nawannowe.

Wanna z prysznicem czy bez?

Bardzo często podczas urządzania łazienki staje się przed wyborem pomiędzy wanną i kabiną prysznicową. Tylko duże wnętrze pozwala na umieszczenie obu tych opcji. Dobrym wyborem może okazać się wanna z prysznicem, łącząca obie funkcjonalności. Wanna z kabiną wyposażona jest najczęściej w parawan nawannowy. Można też użyć drążka z zasłoną, która zapobiegnie rozchlapywaniu się wody podczas brania prysznica.

Parawan nawannowy występuje w postaci szyby w jednej części składanej lub zamontowanej na sztywno, lub złożonej z kilku części, które będą rozsuwane lub zsuwane w razie potrzeby.