Leżaki ogrodowe

Leżaki ogrodowe

Wygodne leżaki ogrodowe drewniane, z aluminium, czy plastikowe są w ogrodzie podstawą do relaksu na świeżym powietrzu. Wybierając odpowiedni model, warto zdecydować się na produkt dobrej jakości, dopasowany na miarę Twoich potrzeb, który jednocześnie będzie funkcjonalny. Leżak ogrodowy składany przyda się też na wypoczynek na plaży. Duży wybór modeli do Twojego ogrodu znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Leżaki ogrodowe i ich funkcjonalność

Chcąc posiadać wygodny mebel, który zapewni ci komfort użytkowania, warto zainwestować w nowoczesne leżaki, które są nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Leżaki ogrodowe występują nie tylko w wielu wzorach, czy kolorach, ale posiadają też szereg udogodnień. Wyjątkowy relaks zapewni Ci wygodny leżak ogrodowy grawitacyjny, czy model posiadający takie funkcje jak regulacja oparcia, czy regulowane podłokietniki. Popularne sa też modele z baldachimem lub parasolem. Z pewnością przechodząc do porównania produktów, znajdziesz łóżko ogrodowe, leżaki balkonowe, czy leżaki basenowe, które będą odpowiadać Ci tak swoją funkcjonalnością, jak i wyglądem.

Ten rodzaj mebla ogrodowego, ze względu na wymiary, a bardzo często możliwość składania, można bez problemu używać nie tylko w ogrodzie i na tarasie, ale i na balkonie czy w domu. Leżaki z regulowanym oparciem sprzyjają komfortowemu wypoczynkowi. Zwracaj jednak uwagę na maksymalne obciążenie, zwłaszcza gdy materiałem wykonania jest tworzywo sztuczne. Większe leżaki, leżanki lub nierozkładane łóżka ogrodowe często wyposażone są w kółka, aby łatwiej było przesunąć mebel. Leżanka ogrodowa może posiadać możliwość bujania, przez co poczujesz się jak w hamaku.

Leżak ogrodowy rattanowy, czy drewniany leżak ogrodowy to produkty odporne na warunki atmosferyczne, zwłaszcza leżak wykonany z materiału takiego jak technorattan. Możesz zdecydować się też na specjalny pokrowiec, który ochroni drewno zimą.

Leżak plażowy

Leżak ogrodowy z przeznaczeniem na plażę powinien być lekki i funkcjonalny. Świetnym wyborem będzie leżak plażowy składany, który po złożeniu zajmuje mało miejsca i bez trudu zmieści się do bagażnika. Leżaki plażowe wykonane są najczęściej z lekkich materiałów, albo siateczkowych tkanin, łatwych do utrzymania w czystości. Dodatkowo składany leżak drewniany lub z tworzywa wykorzystasz też, planując aranżację tarasu i balkonu. Niewielkie rozmiary ułatwią przechowywanie i umożliwią korzystanie z nich nawet na ograniczonej powierzchni.

Leżanka ogrodowa – gdzie i kiedy się sprawdzi?

Leżanki ogrodowe swym wyglądem przypominają bardziej łóżko ogrodowe, gdyż zapewnia dużą ilość miejsca. Leżanka najbardziej pasuje jako mebel do ogrodu, choć model o mniejszych gabarytach zmieści się tez na tarasie lub na balkonie — będzie to miejsce błogiego wypoczynku dla każdego.

Leżak ogrodowy i materiał jego wykonania

Leżaki plastikowe to najpopularniejsze meble ogrodowe. Stworzysz dzięki nim strefę relaksu w dowolnym miejscu, gdyż są lekkie, mają najróżniejszą kolorystykę, a dodatkowo nowoczesne meble z tworzywa sztucznego są dodatkowo wzmacniane, a przy tym występują w niższych cenach niż rattan, drewno czy technorattan. Są jednak od nich mniej trwałe.

Leżak ogrodowy aluminiowy

Aluminium jest trwałym materiałem, a leżaki ogrodowe z niego wykonane są lekkie i idealnie nadają się do odpoczynku i opalania. Leżaki ogrodowe z aluminium charakteryzuje prostota wykonania i idealne dopasowanie do minimalistycznego stylu. Wyjątkowo łatwo można je dopasować do otoczenia.

Leżak ogrodowy z metalu

Leżaki ogrodowe z metalu są bardzo wytrzymałe i są w stanie wytrzymać duże obciążenia. Taki rodzaj leżaka sprawdzi się idealnie na łonie natury, do ogrodu, na balkon i na taras, zwłaszcza do nowoczesnych, modernistycznych i o surowym wyglądzie aranżacji budynków.