Parasole ogrodowe

Parasole ogrodowe

Nawet jeśli jesteśmy wielbicielami ciepłych promieni słonecznych, przychodzą czasem takie upalne dni, kiedy szukamy wytchnienia w cieniu. Idealnym sposobem na wygospodarowanie zacienionej strefy w ogrodzie, na tarasie lub balkonie są solidne parasole ogrodowe.

Parasole ogrodowe, to praktyczne akcesoria, które warto mieć na wyposażeniu i korzystać z niezwykłej funkcjonalności, jaka oferują. Małe i duże parasole ogrodowe dostępne w ofercie Abra Meble to produkty skrojone na miarę każdego ogrodu.

 

Klasyczny parasol balkonowy, tarasowy, ogrodowy

Klasyczny parasol przeciwsłoneczny to produkt, który znajduje szerokie zastosowanie w aranżacji przydomowej przestrzeni. Z powodzeniem osłoni od słońca, deszczu i wiatru wyznaczoną strefę ogrodu, tarasu lub balkonu, umożliwiając korzystanie z relaksu na świeżym powietrzu niezależnie od pogody.

 

Jakie cechy powinien posiadać dobry parasol ogrodowy

Każdy solidny i funkcjonalny parasol ogrodowy powinien być stabilny i wytrzymały. Wykonany z materiałów wysokiej jakości gwarantujących sprawność obsługi i użytkowania.

Parasol tarasowy lub balkonowy mocowany jest na pionowej, metalowej rurze, na której znajduje się specjalny mechanizm do składania i rozkładania. Solidne wykonanie tej części parasola, zapewni bezpieczeństwo i pozwoli uniknąć problemów podczas jego użytkowania.

Parasol ogrodowy może być umieszczony na masywnej podstawie lub na tak zwanym ramieniu bocznym. Stabilny stelaż parasola ogrodowego to gwarancja jego funkcjonalności.

Niektóre parasole zamontować można bezpośrednio nad stołem. Jeśli posiadany przez Ciebie stół ogrodowy wyposażony jest w specjalny otwór na drążek parasola, wybierz model, który będzie nieco większy od powierzchni blatu.

Kształty i rozmiary parasoli ogrodowych

Na rynku spotkać można parasole ogrodowe w różnej postaci. Te najpowszechniejsze to

  • parasol ogrodowy prostokątny

  • parasol ogrodowy okrągły

  • parasol ogrodowy trójkątny

Każdy model ma inna wielkość. I tu wyróżniamy parasole ogrodowe duże, mogące swobodnie osłonic cały zestaw mebli ogrodowych i parasole małe, służące do zacienienia niewielkiej strefy np. nas leżakiem ogrodowym.

Rozmiar i kształt parasola, to cechy, które decydują o jego funkcjonalności i zastosowaniu. To jaki model najlepiej sprawdzi się w ogrodzie, będzie sprawą indywidualną.

Na niewielkich tarasach lub balkonach lepiej wykorzystać mały, składany parasol. Do osłonięcia strefy wypoczynkowej w ogrodzie idealnie nadaje się duży parasol o prostokątnym kształcie.

Kolor parasola

Parasole, które mają nas chronić przed promieniowaniem UV produkowane są w wielu różnych kolorach. I jak się okazuje, kolor ma w tym przypadku duże znaczenie.

Pamiętaj, że promienie słoneczne lepiej odbijają się od jasnych kolorów. Jeśli więc szukasz parasola do zacienienia, doskonale sprawdzą się modele w kolorze białym lub beżowym. taki model zapewni dobrą ochronę i będzie się elegancko prezentował.

Parasol, to ważny element wyposażenia ogrodu, ochroni nas przed nadmiernym nasłonecznieniem, wiatrem lub deszczem, zapewniając udane garden party.