Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne są wizytówką każdego domu jednorodzinnego. Pełne lub przeszklone drzwi zewnętrzne stalowe, aluminiowe lub drewniane sprawiają, że czujesz się w nim bezpiecznie. Ze względu na duży wybór drzwi wejściowych dobranie odpowiedniego modelu wcale nie jest łatwe.

Oprócz samego wyglądu ważny jest materiał wykorzystany do produkcji drzwi. Jego parametry techniczne mają wpływ na izolacyjność cieplną, wytrzymałość, czy sposób pielęgnacji. Dobre drzwi zewnętrzne powinny tak samo jak drzwi wewnętrzne pasować do stylu wnętrz i całego domu.

Jak wybrać właściwe zewnętrzne drzwi wejściowe?

Wyposażając nowy budynek, lub wymieniając stare drzwi drewniane, czy metalowe powinno się zwrócić uwagę na elementy takie jak konstrukcja drzwi, rozmiar otworu drzwiowego, cechy takie jak zdobienia, żłobienia, przeszklenie. Wybierając drzwi zewnętrzne do domu, ważny jest ich odcień, gdyż występują one w wielu różnych kolorach, ale też sposób otwierania się i zamykania skrzydła drzwiowego. Drzwi wejściowe powinny być wyposażone w dobrej jakości dodatki, funkcjonalne produkty. Zwróć uwagę na rodzaj zamka, najlepsze są zamki antywłamaniowe, chromowaną, odporną na zużycie klamkę, wytrzymałe zawiasy, bolce antywyważeniowe, progi, odpowiednio dopasowany materiał izolacyjny oraz inne elementy uzupełniające. Ważna jest ich jakość, dobrze by były wysokiej klasy.

Wejściowe drzwi do domu powinny być szerokości przynajmniej 90 cm oraz wysokości 200 cm. Są to wymiary drzwi dostępne u większości producentów. 

Zarówno drewniane drzwi jak i drzwi wejściowe do domu ze stali nierdzewnej powinny być dopasowane tak do stylu budynku i koloru elewacji, jak i do funkcji danego miejsca. Producenci dbają o tworzenie coraz to piękniejszych, nowoczesnych, designerskich modeli, które bez problemu dopasujesz do swojego gustu.

Najbardziej istotne parametry

Najlepiej wybrać drzwi, które dzięki zastosowaniu odpowiedniej izolacji termicznej obniżą współczynnik przenikania ciepła. Chroni to przed utratą ciepła, co jest bardzo istotne w odniesieniu do zmniejszenia opłat oraz pod kątem związanym z ochroną środowiska.

Solidna konstrukcja zwiększy odporność na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne i zapobiegnie ewentualnym włamaniom.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na estetykę drzwi drewnianych lub metalowych do Twojego domu. Stanowią one jeden z podstawowych elementów reprezentacyjnych, gdyż to z nimi najpierw stykają się odwiedzający Cię goście. Wybór drzwi zewnętrznych wpływa też na wygląd całej bryły budynku.

Drzwi zewnętrzne – z przeszkleniem czy bez?

Na wygląd Twojego domu wpływ ma nie tylko kolor drzwi oraz ich styl wykończenia. Producenci oferują szeroki wybór modeli z szybami dekoracyjnymi. Nowoczesne drzwi zewnętrzne przeszklone zawsze elegancko się prezentują. Pozwolą dodatkowo oświetlić wnętrza domów, pomieszczenia takie jak przedpokój i hol. W drzwiach szyby mogą być rozmieszczone w różny sposób. Przeszklenia mogą przyjmować różne formy — okrągłą lub prostokątną. Niestety, estetyczny wygląd nie idzie w parze z funkcjonalnością. W ofercie naszego sklepu z łatwością znajdziesz modele pasujące do Twojego domu i mieszkania, które zapewnią Ci bezpieczeństwo .