Klamki do drzwi i akcesoria

Klamki do drzwi i akcesoria

Klamki drzwiowe powinny być funkcjonalne, odpowiadać gustom użytkowników oraz prezentować się elegancko i estetycznie. Klamki do drzwi zewnętrznych to ten z elementów, który wpływa nie tylko na wygląd samych drzwi frontowych, ale też na wygląd całego budynku. Warto zatem zadbać o to, by klamki nie odbiegały stylistyką od wyglądu obiektu.

Niezbędne jest odpowiednie dopasowanie klamek zewnętrznych do drzwi wejściowych, a wewnętrznych do charakteru wnętrza.

Klamki do drzwi wewnętrznych — co warto o nich wiedzieć?

Szeroki wybór produktów na rynku, które występują w modnych kształtach i różnych kolorach sprawia, że bez problemu klamki dopasujesz do przeznaczenia pomieszczenia oraz do pozostałych elementów wyposażenia. Wewnątrz pomieszczeń klamki najczęściej są rzadziej używane niż jak w przypadku drzwi zewnętrznych. Z tego tez powodu ich trwałość nie jest priorytetem w wyborze. Warto jednak zadbać o to, aby te produkty wykonane były z materiałów, które umożliwią korzystanie z nich przez długi czas. Jeśli lubisz prywatność, klamki w pokojach mogą być wzbogacone o zamek, dzięki któremu zamkniesz pokój na klucz. Warto zwrócić uwagę, aby również klamki w łazienkach i toaletach posiadały możliwość zamknięcia zamka od wewnątrz.

Klamka do drzwi przesuwnych i balkonowych

Innego rodzaju modele klamek stosuje się do drzwi balkonowych oraz przesuwnych. Tego typu klamki dostępne na rynku mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, jak klamki okienne, czy aluminium. Do drzwi przesuwnych drewnianych modne są mosiężne lub stalowe pochwyty. Klamki do drzwi przesuwnych mogą owalne lub okrągłe. W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz to czego potrzebujesz.

Jak wybrać klamkę do drzwi?

Klamka drzwiowa może nadać wnętrzu zamierzony charakter. Pamiętaj, że dobierając klamkę, należy zwrócić uwagę na stronę praktyczną i estetyczną.

Klamka do drzwi zewnętrznych powinna być wytrzymała i solidna. Produkty tego typu powinny zapewniać bezpieczeństwo. Wyposażone w odpowiednie zamki antywłamaniowe klamki, umożliwiają stworzenie domowego azylu. Najczęściej są to klamki z szyldem na wkładkę. Nieraz szyld można dokupić osobno. Szeroki wybór produktów z oferty sklepu umożliwia wybór tego typu produktów aluminiowych albo wykonanych z metalu odpornego na korozję. Bardzo modny jest ostatnio mosiądz z powłoką chromowaną lub tytanową.

W przypadku drzwi wewnętrznych klamki dopasowuje się do stylu wnętrza. Do pomieszczeń w stylu klasycznym, retro, czy glamour wybiera się najczęściej produkty ozdobne, o obłych kształtach, które imitują często stare złoto lub patynowane. Do wnętrz klasycznych będą też pasować gałki drzwiowe wykończone patyną albo niklem antycznym. Klamki rustykalne lub retro pięknie będą prezentować się na długim szyldzie. W pomieszczeniach nowoczesnych najlepiej będą wyglądać klamki kwadratowe, proste, z kwadratowymi szyldami. Do
drzwi szklanych sprawdzi się gałka na kwadratowym szyldzie. Takie nowoczesne klamki staną się ozdobą drzwi oraz całego wnętrza.