Panele podłogowe drewniane

Panele podłogowe drewniane

Ponadczasowe podłogi drewniane od lat kojarzone są z elegancją i wysokim statusem. Wiele osób marzy o nich, remontując lub urządzając swój dom czy mieszkanie. Często niestety koszt podłóg drewnianych przekracza możliwy do wykorzystania budżet. Są jednak produkty, które zastąpią godnie drewniane podłogi z litego drewna — są to panele podłogowe drewniane.

Naturalne drewno cały czas jest najpopularniejszym wzorem w produkcji paneli laminowanych. Drewniane panele podłogowe idealnie odwzorowują popularne gatunki drewna. Są doskonałym wyborem zarówno do salonu, sypialni jak i do kuchni. Ich duży wybór sprawi, że ozdobią każde wnętrze, klasyczne i nowoczesne.

Panele podłogowe drewniane — konstrukcja

Drewniane panele laminowane podłogowe cechują się w odróżnieniu od tradycyjnych desek drewnianych warstwową budową. Najczęściej jest to deska trójwarstwowa, gdzie warstwa spodnia oraz środkowa to drewno iglaste. Warstwa wierzchnia jest natomiast wykonana ze szlachetnych gatunków drewna europejskiego albo egzotycznego. Całość tworzy trwałą podłogę grubości ok. 7-8 mm.

Panele jak deski drewniane — jaki rodzaj podłogi wybrać?

Panele podłogowe drewniane bardzo dobrze odwzorowują najpopularniejsze gatunki drewna. Na rynku są panele drewniane, wykonane z takich gatunków drewna jak buk, dąb, olcha, merbau, jesion, sapella, teak, jatobe. Dodatkowo taka drewniana podłoga wyróżniać się może rozmaitymi odcieniami oraz zróżnicowanym stopniem usłojenia. Niektóre modele paneli drewnianych są na konkretne sposoby uszlachetniane, przez wykończenia takie jak szczotkowanie, czy fazowanie. Szczotkowane panele są szorstkie w dotyku, gdyż ich naturalna faktura staje się jeszcze bardziej podkreślona. Proces fazowania natomiast polega na minimalnym przycięciu paneli, co wyraźnie podkreśla fakturę desek. Jest to świetne rozwiązanie w do niewielkich pomieszczeń, bo zostają one wizualnie powiększone.

Podłogi drewniane — kolorystyka

Kolorystyka drewnianych paneli podłogowych nie ogranicza się tylko do naturalnych odcieni drewna. Dostępne są bardzo różne wzory paneli postarzanych, olejowanych lub bielonych. Szeroka gama kolorystyczna pozwala z łatwością dobrać panele podłogowe drewniane do każdego wnętrza.

Wyjątkowe zalety paneli podłogowych drewnianych, parkietów i desek podłogowych drewnianych

Podłogi drewniane cechuje ogromna uniwersalność. Posiadają one też wiele zalet. Panele drewniane na podłogi obejmują produkty o różnej twardości, klasie ścieralności, odporności na eksploatację, uszkodzenia mechaniczne, a także są odporne na ścieranie. Sprawia to, że bez trudu znajdziesz taki wariant, który sprosta Twoim oczekiwaniom. Biorąc pod uwagę to, że panele podłogowe drewniane, panele winylowe i laminowane coraz częściej pojawiają się nie tylko w mieszkaniach i domach, ale i w holach, poczekalniach obiektów użytkowych, gabinetów oraz biur, jest to bardzo ważne.

Duży wybór spośród dostępnej kolorystyki paneli drewnianych sprawia, że są one wyjątkowo stylowe i bez problemu odnajdują się w każdym stylu — klasycznym, skandynawskim, minimalistycznym, industrialnym. Pozwala to na dużą swobodę w aranżacji pomieszczeń. Dodatkowo zaletą jest to, że sprawdzą się w każdym z pomieszczeń w domu. Panele podłogowe drewniane tak jak parkiety oraz deski podłogowe, idealnie sprawdza się w jadalni, sypialni, salonie, pokoju dziecięcym, a nawet coraz częściej wykorzystuje się je w aranżacji kuchni i łazienki. Produkty mające wyższe klasy ścieralności pasują do wiatrołapów, przedpokojów i większych rozmiarów holi. Panele drewniane są zawsze eleganckie, bez względu na to, w jakim pomieszczeniu je zastosowano.

Drewniane panele podłogowe na ogrzewanie podłogowe

Podłoga drewniana nie zawsze nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Panele podłogowe jak deska trójwarstwowa Barlinek, dzięki swojej konstrukcji, świetnie przewodzą ciepło, więc z powodzeniem można ją stosować na elektrycznym i wodnym ogrzewaniu podłogowym. Podłogę taką na ogrzewaniu montuje się na dwa sposoby — albo w systemie pływającym, albo przez klejenie desek do podłoża. Sprawdź ofertę, jaką posiada nasz sklep i znajdź produkt, który sprosta Twoim oczekiwaniom!