Komplety wypoczynkowe do salonu

Brak produktów spełniających kryteria.

Meble wypoczynkowe to podstawowy element wyposażenia każdego salonu. To właśnie na wygodnej kanapie czy fotelach cała rodzina spędza wspólnie czas wolny, to tam podejmuje się gości. Praktyczne i funkcjonalne komplety wypoczynkowe do salonu znaleźć można w ofercie Abra.

Komplety wypoczynkowe do salonu składają się zazwyczaj z kanapy oraz dwóch foteli. Niekiedy fotel jest tylko jeden, a zamiast drugiego w zestawie znajduje się pufa. Wybór tego odpowiedniego zależy przede wszystkim od dostępnej przestrzeni – jeśli salon jest zbyt mały, aby zmieścić w nim kanapę i dwa fotele, lepiej jest zdecydować się na komplet z kanapą, fotelem i pufą.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając komplet wypoczynkowy do salonu, oprócz dostosowanych do dostępnej przestrzeni wymiarów, ważne jest to, z jakich materiałów został wykonany. Bardzo dużą popularnością w naszym kraju cieszą się m.in. meble tapicerowane. Tkaniny tego typu są miękkie, miłe w dotyku i łatwe do utrzymania w czystości, a dodatkowo mnogość dostępnych w Abra kolorów tapicerek sprawia, że meble można łatwo dopasować do ogólnego wystroju wnętrza. Dla posiadaczy zwierząt domowych gubiących sierść bardziej praktyczne mogą okazać się jednak komplety wypoczynkowe do salonu z ekoskóry. Kolejna ważna sprawa to funkcje dodatkowe. W niewielu mieszkaniach istnieje możliwość wygospodarowania pokoju na sypialnię dla gości, więc w razie potrzeby nocują oni w salonie. W takich przypadkach bardzo praktycznym rozwiązaniem są komplety z funkcją spania w postaci rozkładanej kanapy lub fotela. Wówczas meble te są zazwyczaj wyposażone w skrzynię na pościel.

Morze aranżacyjnych możliwości.

Dostępne w sklepie Abra komplety wypoczynkowe do salonu dają również bardzo szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki czemu przy odrobinie twórczej inwencji można bez problemu dobrać zestaw idealnie pasujący do każdego wnętrza. W salonie klasycznym sprawdzą się komplety utrzymane w delikatnym odcieniu beżu, z drewnianymi nóżkami w kolorze buku oraz ozdobnymi pikowaniami na oparciach kanapy i foteli. We wnętrzach nowoczesnych pięknie wyglądają na chromowanych nóżkach oraz z siedziskami utrzymanymi w odcieniu metalicznej szarości. Z kolei idealne komplety wypoczynkowe do salonu w stylu prowansalskim to lekko zaokrąglone kanapy i fotele w kolorze pudrowego różu, z dekoracyjnymi guziczkami na oparciach. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia!