Poduszki dekoracyjne do salonu

Brak produktów spełniających kryteria.

Po ciężkim dniu pracy nie ma nic lepszego niż relaks na kanapie z filiżanką herbaty lub ulubioną książką! Aby jeszcze bardziej podnieść komfort wypoczynku, warto zaopatrzyć się w miękkie i przyjemne w dotyku poduszki dekoracyjne do salonu. W ofercie Abra znaleźć można poduszki ozdobne, które pasują do każdej kanapy czy sofy.

Poduszki dekoracyjne do salonu pełnią dwie zasadnicze funkcje. Po pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, są one ozdobą wnętrza i dodają mu przytulności. Po drugie, znacznie podnoszą one jakość relaksu na fotelu czy kanapie. Podłożone pod głowę czy kręgosłup, zapewniają wygodną pozycję podczas oglądania telewizji, czytania książki czy krótkiej poobiedniej drzemki.

Jak je wybrać?

Wybierając jakiekolwiek dekoracje do salonu, w tym również poduszki na kanapę, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, czy formą oraz kolorem pasują do ogólnego wystroju wnętrza. Sposobów aranżacji jest jednak bardzo wiele. Poduszki dekoracyjne do salonu mogą bowiem być zbliżone barwą do koloru kanapy, tworząc z nią idealnie współgrający komplet. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby poduszki ozdobne do salonu były dobierane pod kątem koloru innych znajdujących się w pomieszczeniu tekstyliów, takich jak zasłony czy dywan. Bardzo ciekawe są również aranżacje, gdy mocno kontrastują się z kolorem sofy lub ścian. Czerwone poduszki na czarnej sofie, zielone na tle białej ściany, wesołe kropki jako kontrast dla pozbawionych wzorów powierzchni – możliwości są w zasadzie niczym nieograniczone.

W różnych stylach

Oferta Abra obejmuje poduszki dekoracyjne do salonu utrzymane w rozmaitej stylistyce, w wielu wzorach i kolorach. Dzięki temu można szybko wybrać takie, które będą pasowały do każdego pomieszczenia.

  • Styl angielski – kocha mnogość tekstyliów, zwłaszcza grubych, ciepłych i wygodnych. Sprawdzą się w nim okrągłe poduszki do salonu z niewielkim guzikiem w części centralnej.
  • Styl marynistyczny – nawiązuje do motywów morza, plaży czy żeglowania. Będą do niego pasować z charakterystycznymi białymi i niebieskimi marynarskimi paskami.
  • Styl prowansalski – subtelny, romantyczny, wyjątkowo kobiecy. W tego typu wnętrzach pięknie wyglądają z kolorowymi motywami kwiatowymi.
  • Styl nowoczesny – lubi funkcjonalność połączoną z błyskiem. W takim przypadku warto postawić na kwadratowe poduszki z przyjemnej w dotyku, mocno błyszczącej tkaniny.