Nowoczesna szafka RTV do pokoju

Nie ma się co oszukiwać – oglądanie telewizji to wciąż jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Telewizor najczęściej znajduje się w salonie, choć bywają i tacy, którzy wstawiają go do sypialni. W bezpiecznym i wygodnym przechowywaniu sprzętu pomoże szafka RTV. Na co zwracać uwagę podczas jej zakupu?

Rozwój nowoczesnych technologii oraz coraz większa liczba sprzętu elektronicznego w naszych domach przyczyniły się do rozpowszechnienia stosunkowo młodego elementu umeblowania, czyli szafek RTV. W latach PRL-u, kiedy dostępne w sklepach telewizory były ciężkie, stawiano je najczęściej na wolnych półkach w meblościankach lub solidnych stołach w największym pokoju. Obecnie, kiedy telewizory są lżejsze, ale uzupełnione o inne sprzęty elektroniczne, nieodzownym meblem w każdym mieszkaniu są szafki RTV.

Szafki RTV do salonu – nowoczesne meble szyte na miarę

Zaletą współczesnych szafek RTV jest to, że oprócz telewizora można w nich przechowywać także inne znajdujące się już niemal w każdym domu elektroniczne urządzenia, takie jak dekodery telewizji satelitarnych, odtwarzacze DVD czy konsole do grania. Dzieje się tak dzięki obecności specjalnych półek pod górnym blatem – w zależności od potrzeb wybrać można zarówno szafkę z jedną półką, jak i model, których takich półek posiada aż trzy. Dodatkowo, nowoczesne szafki RTV posiadają również specjalne otwory w tylnej ścianie, przez które można wygodnie przeciągnąć kable.

Kolejnym atutem szafek RTV jest obecność dodatkowych półek i/lub szuflad, które znacznie ułatwiają przechowywanie innych niezbędnych w domu przedmiotów. Tego typu meble sprawdzają się jako miejsce na płyty DVD czy podręczne drobiazgi, choć bez problemu uda się również znaleźć modele przypominające solidne, wytrzymałe komody, w których zmieści się nawet zastawa stołowa. Przykładem jest tu chociażby szafka RTV Kashmir KSMT231, która oprócz dwóch półek posiada również dwie boczne pojemne szafki, charakteryzuje się też pięknym klasycznym designem.

Szafki RTV drewniane czy kolorowe?

Kwestie praktyczne to jedno. Druga sprawa to estetyka szafki RTV. Najlepiej, jeśli swoim designem pasuje ona do ogólnego wystroju wnętrza, choć nic nie stoi nie przeszkodzie, aby właśnie z tego mebla zrobić interesujący kontrapunkt do całości aranżacji. I tak do wnętrz klasycznych idealnie pasować będą szafki RTV drewniane – zarówno w odcieniach jasnego, jak i ciemnego drewna. Wprowadzą one do pokoju ciepło i przytulność, a dodatkowo – świetnie komponują się z tekstyliami czy dodatkami w różnych kolorach.

Miłośnicy bardziej nowoczesnych rozwiązań mogą sięgnąć po szafki RTV białe lub z elementami kolorowymi, np. w postaci listew czy frontów. Te drugie sprawdzą się również w pokojach nastolatków, jeśli rodzice zdecydują się na zakup osobnego telewizora dla dziecka. Sprawdzi się tu np. szafka RTV Tony TN-09 z korpusem utrzymanym w kolorze klasycznej bieli z elementami w kolorze jasnego naturalnego drewna.

produkty z tego artykułu

Szafka RTV Kashmir KSMT231

Szafka RTV Kashmir KSMT231

78999
w tym 23% vat
szer: 147,4 cm, gł: 48,2 cm, wys: 66,6 cm
Szafka RTV One 5

Szafka RTV One 5

30999
w tym 23% vat
szer: 155 cm, gł: 50 cm, wys: 48 cm
Szafka RTV Sanremo 25

Szafka RTV Sanremo 25

44999
w tym 23% vat
szer: 150 cm, gł: 47 cm, wys: 44 cm
Szafka RTV Tony TN-09 z frontem ażurowym

Szafka RTV Tony TN-09 z frontem ażurowym

Promocja
000
w tym 23% vat
szer: 130 cm, gł: 41 cm, wys: 45 cm