Stelaże do łóżek

Sortowanie

Cena

Zakres cen: 119 - 419

Wymiary

Wysokość: 1 - 196 cm
Szerokość: 69 - 200 cm
Głębokość: 3 - 200 cm

Rodzaj asortymentu

Wymaga złożenia

Stelaż sprężynujący Uno 100/200

Stelaż sprężynujący Uno 100/200

12400
w tym 23% vat
szer: 99 cm, gł: 3 cm, wys: 196 cm
Stelaż NX120

Stelaż NX120

Promocja
24999
w tym 23% vat
szer: 120 cm, gł: 200 cm, wys: 6 cm
Wkład sprężynujący NX20

Wkład sprężynujący NX20

17765
w tym 23% vat
szer: 90 cm, gł: 200 cm, wys: 6 cm
Wkład sprężynujący NX16

Wkład sprężynujący NX16

31365
w tym 23% vat
szer: 160 cm, gł: 200 cm, wys: 6 cm

Stelaże pod materac

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać jak istoty jest sen dla naszego dobrego samopoczucia, nastawienia, entuzjazmu dla nadchodzącego dnia. Bez dobrego snu zaraz po przebudzeniu możemy czuć się zmęczeni i negatywnie nastawieni do życia. By tego uniknąć należy dobrze dobrać wszelkie elementy, które składają się na łóżko. Poza tym, że powinniśmy zwrócić uwagę na idealne dopasowanie materaca do naszej sylwetki, bardzo istotnym jest także stelaż do łóżka, na którym będzie leżał. Czy warto zorientować się jakie są dostępne na rynku, jak dobrać odpowiedni model?

W jaki sposób odpowiednio dobrać stelaże do łóżek w sypialni?

Oczywistą rzeczą jest to, by dobrać go odpowiednio pod kątem dopasowania do naszego łóżka, które już stoi w sypialni. To oznacza, że musimy znać jego wielkość, a przed wszystkim szerokość powierzchni spania. Jeśli nasze łóżko jest dużych gabarytów, np. 160x200 cm, możemy zdecydować się na jedną, większą konstrukcję. Równie dobrym pomysłem będzie zakup dwóch węższych stelaży, które zestawimy obok siebie. Ta druga opcja może okazać się o tyle istotna, że przy stelażach regulowanych można dopasować indywidualnie sprężystość stelaża oraz twardość. Zatem w tym przypadku czynnikiem determinującym zakup będzie z jednej strony wyższy komfort spania, ale z drugiej strony jest to opcja nieco droższa niż zakup jednego większego stelaża.

Warto więc zastanowić się czy preferencje spania nie są podobne dla obu osób, które będą spać na większym łóżku. Jeśli okaże się, że są podobne warto zdecydować się na jeden, większy stelaż.

Konstrukcja stelaża – czy powinna wpływać na jego wybór?

Decydując się na ten najbardziej właściwy stelaż pod materac przemyślmy również to z jakiego materiału będzie wykonany. Jednym z najbardziej podstawowych materiałów, który wykorzystywany jest do produkcji to drewno sosnowe. Jego zaletą jest ekonomiczna cena, jednak jego elastyczność nie jest optymalna. Wyższy standard stelaża otrzymuje się wówczas, kiedy do jego wyrobu zastosowane zostanie drewno brzozowe. Wówczas nabiera większej elastyczności oraz sprężystości. Również cena nie jest wygórowana. Najwyżej oceniane są jednak te, które wykonano z drewna bukowego. Zapewnia jeszcze wyższy komfort użytkowania niż te na bazie drewna brzozowego.

Sypialnia jest istotnym miejscem w naszym życiu. To tam regenerujemy siły, m.in. dzięki dobrze dobranemu stelażowi. Na sypialnie składają się jednak jeszcze inne elementy, które będą budowały w tym wnętrzu przyjemną atmosferę. W naszej ofercie znajdą Państwo także m.in.: poduszki oraz kołdry, toaletki, szafki nocne czy dywany.

Zobacz również pozostałe meble w ofercie Abra Meble: szafy, panele tapicerowane, komody, stoliki nocne, szafki nocne, toaletki, materace, poduszki i kołdry, topery i ochraniacze, dywany.