Grille ogrodowe

Grille ogrodowe

Jeśli tylko pogoda zaczyna sprzyjać z przyjemnością rozpoczynamy sezon na grilla. Sobotnie spotkania z przyjaciółmi czy z rodziną, ale także smaczny posiłek na obiad mogą być z powodzeniem przygotowane na grillu. Tym bardziej, że tak przygotowane danie możemy zjeść na świeżym powietrzu. Grille ogrodowe występują w wielu rodzajach i mają różne funkcje. W zależności od naszych potrzeb możemy dobrać idealne urządzenie, które będzie można bezpiecznie użyć nawet na balkonie.

Grill - jaki wybrać?

Grille ogrodowe wykonane z metalu to zdecydowanie najczęściej spotykane modele. Alternatywą dla przenośnego grilla będą te murowane, te jednak są już coraz rzadziej spotykane. Grill ogrodowy w zupełności spełni nasze oczekiwania i przy jego użyciu przygotujemy pyszne potrawy z mięsa, ryb czy warzyw.

Warto wspomnieć o tym, że grille są niezwykle proste w obsłudze. Możemy też używać takie urządzenie zarówno przy domu, jak i na plenerowym wypadzie. Wystarczy węgiel czy brykiet, rozpałka i możemy rozpocząć grillowanie. Jeśli natomiast zdecydujemy się na grill gazowy rozpoczęcie smażenia potraw jest jeszcze prostsze i ogranicza się do odpalenia palników.

Kompaktowość tych urządzeń jest także bardzo cenną zaletą. Możliwość ich składania sprawia, że wygodnie przechowamy je w piwnicy, garażu lub domku narzędziowym.

Grille węglowe wpisały się już na stałe w krajobraz wiosennego i letniego spędzania czasu ze znajomymi w przydomowych ogrodach. Niewielkiej wielkości grille sprawdzą się także na balkonach czy tarasach.

Czym kierować się decydując się na grill ogrodowy?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że aktualna oferta grilli jest na tyle szeroka, że z powodzeniem dobierzemy idealne urządzenie pod kątem naszych potrzeb. Możemy dobierać kształt, to czy jest on elektryczny czy węglowy, nawet rodzaj rusztu. Niezależnie czy dysponujemy działką poza miastem, mniejszym czy większym ogródkiem czy też balkonem lub tarasem możemy przebierać w asortymencie, dzięki któremu będziemy mogli skutecznie grillować.

Do wyboru mamy większe opcje w formie wielorusztowej po małe, proste tanie grille okrągłe. Na początku wybierzmy miejsce, w którym ma stanąć grill. Da nam to wyobrażenie o tym, jakiej wielkości sprzęt powinniśmy wybrać. Zapoznajmy się potem z modelami i przemyślmy czy potrzebujemy najprostszy model za kilkadziesiąt złotych, czy wolimy bardziej funkcjonalną opcję z miejscem na akcesoria, półeczkami, kółkami, a może gazowy lub grill elektryczny, etc., których cena może osiągać nawet kilka tysięcy złotych.

Ruszt - na co zwracać uwagę?

Wybierając idealny grill nie możemy pominąć kwestii rusztu. Nie da się zorganizować perfekcyjnego grillowania, jeśli ruszt nie będzie dobrej jakości. Istnieje wówczas ryzyko nieudanego grilla. Pamiętajmy, że ostatecznie to na ruszt trafiają nasze potrawy. Kratka rusztu powinna być żeliwna lub ze stali nierdzewnej. Wówczas możemy być pewni ich jakości i tego, że kiełbaski, szaszłyki czy karkówki będą idealnie przygotowane. Modele w wyższych cenach często mają w zestawie kratki, które wykonane są ze stali nierdzewnej pokrytej warstwą porcelany. Wymienione wyżej materiały stanowią o jakości całego grilla i tego, że ruszt posłuży przez wiele sezonów.

Jaką wybrać wielkość grilla do ogrodu?

Duże grille będą świetnym wyborem jeśli planujemy od czasu do czasu zaprosić większą ilość gości. Pamiętajmy jednak, że wówczas będziemy potrzebować odpowiedniej przestrzeni. Przygotowywanie potraw na dużym grillu pozwoli szybciej podać większą ilość potraw, co sprawia że nikt nie będzie długo czekał na posiłek. Dysponując większym tarasem lub ogródkiem nie ma problemu z zorganizowaniem przestrzeni, natomiast na balkonach taki grill nie będzie już odpowiedni. Pamiętajmy, że grille ogrodowe są dostępne w bardzo szerokiej gamie, wielkości i w różnych kształtach. Dzięki czemu na pewno uda się dobrać odpowiedniej wielkości urządzenie.

Rodzaje grilli pod kątem wielkości:

  • duże - na większych grillach przygotujemy posiłek, który starczy nawet dla 12 osób,
  • średnie - w przypadku takich rozmiarów możemy liczyć na to, że przygotujemy potrawy dla 4-8 osób,
  • małe - mniejszych rozmiarów sprzęty pozwolą na przygotowanie posiłku dla maksymalnie 4 osób,

 

Jaki kształt grilla wybrać?

Zdecydowanie najpopularniejszym grillem jest ten o kształcie okrągłym. To właśnie okrągłe wersje pojawiły się na rynku jako pierwsze. Obecnie form grilla jest troszkę więcej i możemy swobodnie wybrać taki kształt, który bardziej nam odpowiada. Jest to o tyle istotne, że możemy dobrać kształt tak, by idealnie wpasował się w ogród czy też balkon. Jeśli miejsca mamy dużo możemy spokojnie wybierać spośród całej oferty jaką oferuje rynek. Jeśli przestrzeń jest ograniczona lub jeśli mamy w planach korzystanie z grilla podczas wakacyjnych lub weekendowych wycieczek zdecydujemy się bardziej praktyczny kształt.

Jakie są dostępne kształty grilli na rynku:

  • modele okrągłe
  • modele kuliste
  • modele cylindryczne
  • modele prostokątne

 

Wybierajmy grille ogrodowe rozsądnie i pamiętajmy o kilku zasadach, które sprawią że urządzenie posłuży dłużej.

Poza tym w sklepie internetowym abra meble oferujemy do ogrodu wygodne meble ogrodowe drewnianemeble technorattanowehuśtawkipawilony ogrodowe czy domki ogrodowe. Zapraszamy do zakupów.