Kominki elektryczne

Kominki elektryczne, które ożywią wnętrze

Kominek, to marzenie wielu z nas. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na klasyczny kominek opalany drzewem. Tam, gdzie we wnętrzach nie można zainstalować paleniska, z powodzeniem sprawdzi się kominek elektryczny.

Elegancki, dyskretny, lekki i niezwykle klimatyczny kominek elektryczny to urządzenie, które zyskało uznanie naszych klientów i coraz częściej pojawia się w mieszkaniach i domach.

Jak działa elektryczny kominek?

Działanie urządzenia opierają się na zasadzie rozbicia wiązek światła lub rozbicia pary wodnej, na której wyświetlane są płomienie. Dzięki ten nowoczesnej technologii elektryczny kominek dostarcza obraz płomienia trójwymiarowego, którym nie można się poparzyć. Większość modeli dysponuje możliwością regulacji temperatury i wielkości płomieni za pomocą termostatu i wygodnego pilota.

Dlaczego warto wybrać kominek elektryczny?

Kominek elektryczny ma wiele zalet, które sprawiają, że z powodzeniem może konkurować z klasycznym modelem. Jest energooszczędny i wydajny, diody LED zainstalowane w kominkach elektrycznych do wytworzenia efektu płomienia znacząco obniżają koszty jego użytkowania. Żywotność każdej diod LED wynosi aż 100 000 godzin, czyli dobrze ponad 10 lat! Zużycie energii przez sztuczny płomień jest bardzo niskie. Dodatkowo brak rtęci w diodach LED, wykorzystywanych w urządzeniu, sprzyja ochronie środowiska.

Doskonały wybór nie tylko na chłodne wieczory

Kominek gwarantuje realistyczny efekt płomienia, który pozwala wykreować przytulny salon.

Z elektrycznego kominka z powodzeniem można korzystać przez cały rok. Taki model pozwala cieszyć się blaskiem i atmosferą ognia niezależnie od pory roku. W tym zakresie elektryczny model przewyższa prawdziwy kominek, który jest użytkowany głównie w okresie jesienno-zimowym Niestety kominek ścienny jest znacznie bardziej wymagający i nieprzystosowany do tego, by pełnić funkcję wyłącznie dekoracyjną - co oferuje jego elektryczny zamiennik.

Kominki elektryczne mają kilka znaczących zalet: nie wymagają kominów ani dodatkowej wentylacji, a łatwość ich użytkowania sprawia, że będą doskonałą opcją dla każdego. Po zamontowaniu kominka lub umieszczeniu go w odpowiednim miejscu wystarczy podłączyć go do gniazdka — teraz już możesz cieszyć się ciepłem i nastrojową atmosferą.

Żaden z kominków elektrycznych nie wytwarza sadzy ani popiołu, a jedynie ciepło. Alergicy oraz osoby chore na astmę mogę bez obaw cieszyć się powietrzem ogrzanym za pomocą kominków elektrycznych. Żadne niebezpieczne lub drażniące substancje nie są wytwarzane.

Kominki elektryczne wybór na lata

Kominki elektryczne nie wymagają montażu dodatkowej wentylacji. Dla ułatwienia obsługi w komplecie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Kominki elektryczne do zabudowy to bardzo popularne modele, na które składa się wkład kominka elektrycznego. Jest to produkt przeznaczony do montażu w systemie zabudowy. Pozwala stworzyć w Twoim domu nowoczesny oraz przytulny wystrój wnętrz. Dlatego coraz więcej naszych klientów pyta właśnie o kominki elektryczne. Jeśli nie wiesz, który kominek elektryczny wybrać, nasza fachowa obsługa jest gotowa, by Ci pomóc. W Abra Meble znajdziesz różne produkty z kategorii kominki, bogata oferta została przygotowana z myślą o tym, byś mógł cieszyć się przyjemnym ciepłem kominka w swoim domu.