Lampy stołowe

Lampy stołowe to jedno z najczęściej spotykanych rodzajów oświetlenia w wielu wnętrzach. Zajmują mniej miejsca niż lampy podłogowe, zapewniając przy tym odpowiednią ilość światła i pełniąc ważną funkcję dekoracyjną. Praktyczne lampy stołowe o bardzo ciekawym designie znaleźć można w ofercie Abra.

Lampa stołowa to funkcjonalny sposób na oświetlenie każdego wnętrza. Jak sama nazwa wskazuje, można postawić ją na stole w jadalni, gdzie będzie źródłem dyskretnego, przyjemnego dla oka światła. Jeśli ma interesujący design, warto wyeksponować ją na komodzie czy regale – to bardzo ciekawa, przykuwająca wzrok dekoracja. Bardzo często sprawdza się także jako lampa biurowa, doskonale oświetlając blat biurka w pokoju nastolatka czy gabinecie. Dzięki Abra uda się bez problemu znaleźć lampę stołową spełniającą wszystkie te wymagania!

Klasyczne i nowoczesne

Lampy stołowe dostępne w asortymencie Abra dzielą się na dwie linie: klasyczne lampy Trongo oraz nowoczesne lampy Tripod.

  • Lampy Trongo – charakteryzują się klasycznym kształtem oraz designem idealnie pasującym do wnętrz skandynawskich, prowansalskich, angielskich czy vintage. Zbudowane są z drewnianej podstawy (drewno bukowe o ciepłym odcieniu), metalowego stelaża oraz wykonanego z tkaniny jasnego abażuru. Poszczególne modele różnią się między sobą kształtem abażuru i podstawy (okrągłe lub kwadratowe) oraz kolorem kabla (czerwony, czerwono-biały lub czarno-biały).

  • Lampy Tripod – wyróżniają się ciekawym, nowoczesnym designem, dzięki czemu sprawdzają się przede wszystkim we wnętrzach minimalistycznych, loftowych oraz industrialnych. Zbudowane są z podstawy składającej się z trzech drewnianych nóg, metalowego stelaża oraz lekko zaokrąglonego abażuru z tkaniny. Poszczególne modele różnią się zestawieniami kolorystycznymi. Wybrać można model czarny, biały lub z białą podstawą i czarnym abażurem.

Funkcjonalne i bezpieczne

Wszystkie lampy z oferty Abra posiadają jeden punkt światła z oprawą E27, co oznacza, że można w nich umieścić żarówki powszechnie dostępne na polskim rynku. Maksymalna moc żarówek do umieszczenia w lampach to 60W. Kompaktowe wymiary oraz niewielka waga sprawiają, że bez problemu mieszczą się na blatach stołów i biurek, a także są łatwe w przenoszeniu. Można szybko umieścić je tam, gdzie są w danej chwili potrzebne.

Dodatkowo posiadają tzw. certyfikat zgodności. Jest to dokument potwierdzających ich zgodność z wymogami przepisów, a jego posiadanie jest gwarancją na to, że spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa.