Listwy do lameli ściennych

Listwy do lameli ściennych

Lamele drewniane jako listwy dekoracyjne pozwalają wprowadzić do wnętrza nowoczesną estetykę w każdym pomieszczeniu. Sprawdzają się idealnie jako wykończenie wybranej ściany np., za telewizorem w salonie, w przedpokoju jako tło dla wieszaków, czy w sypialni jako wezgłowie łóżka. Lamele 3d doskonale sprawdzą się do stworzenia granicy oddzielającej miejsca o różnej funkcjonalności w domu np. pomiędzy salonem i kuchnią.

Co to są lamele?

Lamele to listwy dekoracyjne o bardzo szerokim zastosowaniu, które nadadzą Twojemu wnętrzu wyjątkowego charakteru. Można je montować na ścianie, we wnęce, na suficie lub wykorzystać jako ściankę ażurową do wydzielenia części przestrzeni. Listwy takie stworzą w każdym wnętrzu całokształt wykończenia dla wybranej powierzchni. Dużą ich zaletą wysoka odporność na przeciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Dostępne warianty oraz szeroka gama kolorystyczna sprawia, że ich zastosowanie na danej powierzchni z pewnością zachwyci odwiedzających Cię gości.

Praktyczne lamele dekoracyjne

Poza aspektami dekoracyjnymi listwy dekoracyjne można wykorzystać w bardziej praktycznych celach. Lamele dekoracyjne są świetnym rozwiązaniem na wydzielenie stref w salonie. Można wydzielić część przestrzeni na jadalnie, czy kącik czytelniczy. Zapewnią bowiem odpowiedni stopień wyciszenia i intymności. Znane jest również ich zastosowanie jako wyciszenie akustyki wnętrza. W naszym sklepie znajdziesz różne kolory produktów, które z łatwością dopasujesz do stylistyki wnętrza lub do koloru podłogi. Popularne są listwy montażowe z płyty mdf np. w kolorze dąb naturalny, z czarnymi listwami pomiędzy. Listwy dekoracyjne o szerokim zastosowaniu można wykorzystać zarówno jako lamele ścienne, jak i jako lamele, które można zamontować na suficie. Ich szybki montaż sprawia, że panele takie można wykorzystać, nie tylko zdobiąc domowe wnętrze, ale i w pomieszczeniach biurowych, hotelowych, restauracjach, gabinetach kosmetycznych.

Listwy dystansowe do lameli ściennych

Listwy dystansowe są estetycznym uzupełnieniem drewnianych lameli ściennych. Stosowane jako listwy między lamelami w wyjątkowy sposób nadają całości kontrastu, oraz podkreślają i eksponują dekorację.

Listwy dystansowe to nie tylko wyjątkowo estetyczne uzupełnienie lameli ściennych. Świetnie mogą one zasłonić też ubytki oraz wszelkie nierówności ściany.

Co lepsze — malowana ściana czy listwy dekoracyjne pomiędzy lamele?

Wykorzystując listwę wykończeniową pomiędzy lamele, dużo szybciej wykończysz ściany i nadasz wnętrzu całokształt wykończenia. W praktyce oznacza to, że urządzając wnętrze, nie ma potrzeby zabezpieczania mebli, przygotowywania ścian gruntem i malowania. Dlatego listwy do lameli ściennych to prosty sposób na szybką zmianę aranżacji, oszczędność czasu oraz pracy.

Proste w montażu lamele ścienne

Lamele w formie listew są łatwe w montażu na ścianie i nie wymagają dodatkowego ożebrowania albo specjalnej konstrukcji. Wystarczy zakupiony towar w postaci listew o kwadratowym przekroju rozmieścić w regularnych i estetycznych odstępach na wybranej powierzchni. Wystarczy odpowiednio mocny klej montażowy, bez potrzeby wiercenia, aby cieszyć się pięknym wnętrzem.