Ogrzewacze tarasowe

Ogrzewacze tarasowe

Uwielbiasz spędzać czas na tarasie lub balkonie, jednak rezygnujesz z wieczorów na świeżym powietrzu gdy tylko przychodzą pierwsze chłodniejsze dni? Teraz mamy na to sprawdzone rozwiązanie - ogrzewacze tarasowe! Są one aktualnie jednym z najlepszych i najbardziej wydajnych źródeł ogrzewania na zewnątrz budynku. Funkcjonalne ogrzewanie przenośne sprawi, że nawet naprawdę chłodne jesienne wieczory na tarasie będą przyjemnością.

Sprawdź, czym są i jak działają ogrzewacze tarasowe. Wybierz model idealnie dopasowany do swoich potrzeb! Oferowane przez Abra Meble nowoczesne ogrzewacze tarasowe i ogrodowe (dostępne w kategorii ogrzewanie) to elektryczne promienniki podczerwieni, które z każdym rokiem zyskują kolejnych zwolenników.

Jak działają nowoczesne ogrzewacze ogrodowe?

Dostępne w ofercie naszego sklepu ogrzewacze tarasowe do pracy wykorzystują fale podczerwieni. Ciepło wytwarza nagrzewnica (emiter), która jest głównym elementem ogrzewacza. Ciepło powstałe po uruchomieniu grzejnika przypomina to, jakie w słoneczne dni dają promienie. Główny materiał wykonania urządzenia jest stal nierdzewna. Ogrzewacze na podczerwień składają się z rury grzewczej, emitera i lustra. Lustro kieruje wytworzoną wiązkę ciepła we wskazanym kierunku, szybko i skutecznie ogrzewając osoby oraz przedmioty, które znajdują się w strefie emitowania ciepła. Do ustawienia odpowiedniej mocy grzewczej służy regulator z ekranem dotykowym lub pilot do zdalnego sterowania.

Elektryczne ogrzewacze na taras bardzo szybko się nagrzewają. Dzięki temu dostarczają ciepło do otoczenia w bardzo krótkim czasie od uruchomienia. Produkty elektryczne są energooszczędne i niezwykle wydajne.

Czym się różni ogrzewacz tarasowy elektryczny i ogrzewacz gazowy?

Warto podkreślić, że ogrzewacz tarasowy nie ogrzewa otaczającego powietrza, tak jak tradycyjne ogrzewacze gazowe. Dzięki temu energia nie jest "marnowana" a ciepło jest natychmiast odczuwalne. Jest jeszcze jedna cecha, która różni promiennik elektryczny i ogrzewacz gazowy - ten drugi jest znacznie większy i wymaga większej powierzchni do ustawienia.

Jak dopasować ogrzewacz do wielkości tarasu?

Ogrzewanie tarasu ogranicza się bardzo często do strefy, w której znajdują się meble ogrodowe. Klasyczne urządzenie z powodzeniem ogrzeje powierzchnie ok 10m2. Więcej informacji znajdziesz w ulotce informacyjnej wybranego grzejnika. Każdy model ma określoną powierzchnię ogrzewania. Przed zakupem warto sprawdzić, jaką i wybrać ten, który idealnie wpisze się w tarasowa przestrzeń.

Na co zwrócić uwagę wybierając promiennik tarasowy i ogrodowy?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad samym usytuowaniem urządzenia. Promiennik można zainstalować zarówno na tarasie, balkonie jak i w ogrodzie. Może zawisnąć na suficie, ścianie, poręczy lub stanąć na dołączonym stelażu.

Warto uwzględnić miejsce ustawienia, by wybrany model mógł działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika. Pamiętaj, że nie zawsze trzeba kupować jak najmocniejszy ogrzewacz, aby dostarczyć odpowiednio dużo ciepła.

Należy dobrać tak moc ogrzewacza ogrodowego, aby komfort cieplny był jak najlepszy i jednocześnie rachunki za prąd jak najniższe.