Plafony sufitowe

Plafony sufitowe

Nowoczesne plafony sufitowe lub inaczej plafoniery sufitowe, to płaskie lampy przylegające do sufitu lub niekiedy do ściany. Pojawiają się w łazienkach, przedpokojach, sypialniach, ale także w biurach, gabinetach lub bardzo klimatycznych restauracjach. Doświetlają wybrane pomieszczenia. Pojawiają się w roli głównego źródła światła lub dodatkowej lamp. Plafony wprowadzają do wnętrz kameralny klimat i podkreślają obecność wybranych elementów wyposażenia.

Plafony wbrew ogólnemu przekonaniu, to lampy o wielu wzorach i kształtach. Ta różnorodność sprawia, że z powodzeniem można je dopasować do wnętrz w różnych stylach.

Plafony podobnie jak lampy sufitowe wiszące to oświetlenie na miarę wielu różnych wnętrz, w tym również powierzchni użytkowych.

Plafony — oświetlenie sufitowe do różnych wnętrz

Lampa sufitowa plafon sprawdza się wszędzie tam, gdzie montaż dużej wiszącej lampy jest z różnych względów niemożliwy. Plafony przylegają do sufitu, nie zajmują więc cennego miejsca. Idealnie pasują do niskich pomieszczeń jak np.: piwnice i garaże. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by plafon sufitowy wykorzystać w bardziej eleganckim wnętrzu jak na przykład salon, pokój dzienny czy sypialnia.

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom plafon sufitowy świetnie spełnia swoją funkcję, ale nie przytłaczają i nie zabierają cennej przestrzeni użytkowej.

Lampa plafon występuje w pięciu podstawowych kształtach. Na rynku znajdziesz:

  • Plafon okrągły,

  • Plafon prostokątny,

  • Plafon kwadratowy,

  • Plafon owalny,

  • Plafon podłużny.

Duże plafony sufitowe klasyczne wykończenie wnętrza

Nie od dziś wiadomo, że lampy sufitowe, plafony, kinkiety i lampki stojące dają razem optymalne światło.

Światło ma wielką moc, potrafi pięknie podkreślić charakter wnętrza. Nie jest prawdą, że jedynie duże efektowne lampy wiszące są efektowną dekoracją. Plafony sprawdzają się w tej roli równie dobrze.

Plafon w roli lampy sufitowej

Plafon nowoczesny zamontowany w salonie zapewni pięknie rozproszone światło. Może z powodzeniem występować jako główne źródło światła lub dodatkowe źródło światła. Rozświetlać całe wnętrze lub podkreślać jego wybraną część.

Duże plafony do salonu będą pełnić nie tylko funkcję użytkową, ale co ważne również dekoracyjną. Odpowiednio wyeksponowane będą przyciągać wzrok i zachwycać nie tylko domowników, ale również i gości.

Plafony to świetne rozwiązanie nie tylko do salonu czy jadalni, ale również do pokoju dziecięcego, gdzie ze względu na swój kształt i usytuowanie pasują jak ulał.

Sprawdź ofertę Abra Meble i wybierz plafon najlepszy dla siebie.