Przyłącza kominowe

Przyłącza kominkowe

Posiadanie kominka lub piecyka wolnostojącego to fantastyczna sprawa. By jednak elementy te działały zgodnie z przeznaczeniem, a ich użytkowanie było bezpieczne, należy zadbać o odpowiednie odprowadzenie dymu. Pomogą w tym z pewnością oferowane w naszym sklepie Abra Meble przyłącza kominowe.

Odpowiednie dobranie elementów przyłącza sprawi, że dym będzie prawidłowo odprowadzany. Ważna jest przede wszystkim średnica rur i dobry montaż wszystkich części przyłączy kominowych, to zapewni bezpieczeństwo, szczelność instalacji i estetykę wnętrza, które nie wypełnią się dymem ani nie zakurzą od sadzy.

Przyłącza kominowe proste i kolankowe

Przyłącza kominowe pozwolą na stworzenie odpowiedniej instalacji odprowadzania dymu. To przede wszystkim rury proste, ale również i kolana nastawne i stałe, rozety i wkładki. Odpowiednie dobranie przyłączy kominowych do posiadanego kominka lub piecyka to zapewnienie sobie komfortu oraz bezpieczeństwa. Oferowane przez nasz sklep produkty idealnie sprawdzą się do odprowadzania dymu z pieca lub kominka, który zasilany jest przez paliwa stałe.

Podczas zakupu elementów zadbaj o to, by przede wszystkim dobrać dobrą średnicę przyłączy. Dzięki temu nie będzie koniecznie stosowanie wkładek redukujących średnice, spaliny będą odprowadzane w odpowiedni sposób.

Solidne przyłącze kominowe z blachy stalowej

W naszej ofercie znajdziesz trwałe przyłącza kominowe, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Zastosowanie blachy czarnej pozwoli dopasować elementy do większości wnętrz, gdzie będą nie tylko praktyczne, ale też będą mogły estetycznie się prezentować zwłaszcza wtedy, gdy cała instalacja ma być widoczna.

Podczas zakupu sprawdź, czy lepiej w Twoim przypadku sprawdzą się rury żebrowane, czy może modele gładkie. Temperatura dymu jest nie raz bardzo wysoka, a stałe podłączenie z kominkiem lub piecykiem sprawia, że łącza również powinny być odporne na wysokie temperatury. Nasze produkty są bez problemu w stanie wytrzymać takie warunki, dostępne u nas modele sprawdzą się zatem idealnie w przypadku tworzenia instalacji odprowadzania dymu.

Odpowiednie odprowadzanie dymu z kominków i pieców

Przyłącze kominowe łączy punkt odprowadzania dymu z pieców i kominków z kominem, dzięki czemu dym odprowadzany jest bez przeszkód poza pomieszczenia. Dobre podłączenie do komina zapewni domownikom bezpieczeństwo i sprawi, że piec lub kominek będą mogły być używane bez żadnych obaw.

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne produkty, z ich pomocą stworzysz odpowiednią instalację. Rura może mieć różną długość i szerokość, dobierz takie, które będą pasowały do kominka, pieca i komina. W razie konieczności zastosuj redukcje, czyli takie rury, które mają różne szerokości i umożliwiają dobre podłączenie komina z piecem wtedy, gdy średnice wlotowe i wylotowe są różne.

Podczas projektowania odprowadzenia dymu pamiętaj, że droga odprowadzania spalin nie powinna być zbyt długa ani zbyt skomplikowana. Dzięki temu dym będzie ulatniał się prawidłowo, nie wracał do wnętrza i nie stanowił zagrożenia.