Sortuj

Akcesoria montażowe do podłóg

Wybrane dla Ciebie
Obrazek Klips montażowy 15 szt
Obrazek Gilotyna do cięcia paneli laminowanych Wolfcraft LC100
Obrazek Zestaw montażowy Deska
Filtruj produkty
Sortuj
Filtruj produkty
Zakres cenowy
Obrazek Klips montażowy 15 szt
Obrazek Gilotyna do cięcia paneli laminowanych Wolfcraft LC100
Obrazek Zestaw montażowy Deska
Obrazek Zestaw montażowy mały Pcv
Obrazek Kliny dylatacyjne PCV 20 szt

Akcesoria montażowe do podłóg

Prawidłowo ułożona podłoga to inwestycja na lata. Panele podłogowe i deski, które bardzo często pojawiają się jako element wykończenia wnętrz, są stosunkowo proste w montażu, dlatego część naszych klientów podejmuje się wykonania tego zadania samodzielnie. Panele i deski, które można układać na ogrzewanie podłogowe, do prawidłowej instalacji wymagają odpowiedniego kleju oraz kilku podstawowych akcesoriów montażowych takich jak kliny montażowe, dobijaki lub gilotyny do paneli. Jeśli potrzebujesz zestawu montażowego do paneli sprawdź ofertę Abra Meble. W naszym sklepie znajdziesz wszystkie najważniejsze akcesoria montażowe do różnych podłóg. Nim wybierzesz, zacznij od porównania produktów i ich cen. Znajdź te, które najlepiej spełniają Twoje oczekiwania.

Jakie produkty będą potrzebne do idealnego montażu podłóg drewnianych

Montaż podłogi może być naprawdę prosty, pod warunkiem że dobrze się do niego przygotujesz i skompletujesz wszystkie niezbędne akcesoria. Do najważniejszych należą:

Kliny montażowe

Kliny montażowe służą do tworzenia szczeliny dylatacyjnej, czyli zamierzonej przerwy między podłogą a ścianą. Panele podłogowe wykonane są z materiału, który pod wpływem temperatury i wilgotności powietrza nieustannie pracuje. Szczelina dylatacyjna jest więc potrzebna, by podłoga mogła swobodnie naprężać się i rozprężać. Kliny dylatacyjne pozwalają zachować odpowiednią szparę i zapewnić podłodze idealne warunki.

Dobijaki do paneli i desek

Dobijak do paneli lub klepek parkietu pomaga w dokładnym łączeniu ze sobą poszczególnych elementów. Warto go nabyć jeśli zależy Ci na dokładnym i precyzyjnym wykonaniu zadania. Pamiętajmy, że każdą klepkę parkietu, każdy panel lub deskę trzeba tak dobić, by pióra znalazły się we wpustach.

Gilotyna do przycinania desek i paneli

Podczas montażu podłogi przychodzi taki moment, kiedy trzeba precyzyjnie przyciąć dany element. Gilotyna do cięcia paneli to profesjonalne i wydajne narzędzie, które pozwala na wykonanie docinek bez większego trudu. Gilotyny użyć można do skracania paneli laminowanych, paneli winylowych i klepek parkietów.

W sklepie Abra Meble znajdziesz również gotowe zestawy montażowe do podłóg pływających oraz do drewnianych podłóg warstwowych. Podłogi pływające to te, które są układane bez użycia kleju. W skład standardowego zestawu wchodzą kliny, dobijak metalowy oraz dobijak drewniany. Dobry zestaw montażowy do podłóg drewnianych składa się ze stalowego zaczepu oraz drewnianego dobijaka.

Praktyczne akcesoria do podłóg drewnianych i akcesoria do paneli podłogowych

Każdy rodzaj podłogi – zarówno tej z naturalnych desek, jak i paneli podłogowych – trzeba w odpowiedni sposób wykończyć. Dobrze dobrane akcesoria podłogowe poprawiają wygląd całego pomieszczenia, a także mają wpływ na wytrzymałość ułożonego materiału. Pozwalają bowiem zasłonić wszystkie szczeliny dylatacyjne pozostawione między podłogą a ścianą.

Zobacz również nasze inne produkty z kategorii panele i podłogi. W naszym sklepie znajdziesz także wysokiej jakości kleje do parkietu wykonane na bazie żywic syntetycznych, a także kleje poliuretanowe, polecane do drewna egzotycznego.

 

Zobacz więcej