Sortuj

Drzwi i panele

Wybrane dla Ciebie
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 141 Dąb Alabama
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 239 Dąb Piastowski
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 142 Jesion Baltimore
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 9003 biały
Filtruj produkty
Sortuj
Filtruj produkty
Zakres cenowy
Czas realizacji od
Czas realizacji do
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 141 Dąb Alabama
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 239 Dąb Piastowski
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 142 Jesion Baltimore
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 9003 biały
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 237 Dąb Sonoma
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 194 Orzech Stary
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 158 Dąb Belfast
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 157 Dąb Sardynia
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 154 Dąb Cavalion
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 151 Dąb Klepka
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 132 Jabłoń Stara
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 108 Dąb Zamkowy
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Premium Classic 107 Dąb Country
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Hi-Line Prestige 361 Dąb Dublin
Obrazek Listwa przypodłogowa PCV Hi-Line Prestige 360 Dąb London
Obrazek Drzwi wewnętrzne Tavilo 3 90P Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Tavilo 3 90L Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Tavilo 3 80P Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Tavilo 3 80L Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Tavilo 3 70P Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Tavilo 3 70L Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Tavilo 3 60P Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Tavilo 3 60L Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Norma Decor 1 90P Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Norma Decor 1 90L Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Norma Decor 1 80P Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Norma Decor 1 80L Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Norma Decor 1 70P Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Norma Decor 1 70L Dąb Europejski KL
Obrazek Drzwi wewnętrzne Norma Decor 1 60P Dąb Europejski KL

Drzwi wewnętrzne i panele podłogowe

Gdy urządzamy wnętrze domu lub mieszkania, bądź gdy przeprowadzamy remont jakiegoś pomieszczenia, prędzej czy później stajemy przed wyborem drzwi wewnętrznych. Eleganckie drzwi wewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych mieszkania, domu czy biura. Ich wygląd ma duży wpływ na charakter całego pomieszczenia, dlatego nigdy nie należy pozostawiać wyboru drzwi przypadkowi.

Odwieczny dylemat, drzwi funkcjonalne czy eleganckie?

Wybór drzwi wewnętrznych zostaw na koniec remontu. Kiedy ostatecznie zdecydujesz, jaki charakter będzie miał aranżowany lokal, ułożysz panele podłogowe lub płytki, kiedy pojawią się pierwsze meble lub choćby ich projekt, wtedy, z łatwością, dokonasz wyboru. Dobrze dobrane drzwi wewnętrzne powinny być nie tylko piękne, ale również porządnie wykonane i funkcjonalne. Właśnie dlatego powinieneś zwrócić uwagę na jakość wybieranego skrzydła. Nie daj się skusić na niską cenę, bo tanie drzwi wewnętrzne nie przetrwają próby czasu. W efekcie po kilu latach użytkowania mogą przestać wyglądać estetycznie lub co gorsza sprawiać problemy techniczne. Z ekonomicznego i estetycznego punktu widzenia lepiej jest więc zainwestować w solidne drzwi wewnętrzne.

Jak dopasować kolory do drwi i paneli?

Na początku wybierz panele, listwy podłogowe, elementy do listew przypodłogowych czy płytki. Ważne, by kolor drzwi korespondował z kolorem podłogi. Nie znaczy to wcale, że oba elementy wykończeniowe muszą być w tej samej tonacji, muszą jednak łączyć się w spójną całość.

W nowoczesnym wnętrzu idealnie sprawdzą się drzwi wewnętrzne kontrastujące kolorystycznie z panelami podłogowymi, na przykład białe drzwi zestawione z orzechową podłogą.

Ciemne panele podłogowe w kolorze dębu dopełnij drzwiami w podobnym kolorze. Intensywny kolor podłogi, jest ozdobą samą w sobie i nie wymaga dodatkowego podkreślenia. Zwróć uwagę na to, aby kolorów nie było zbyt dużo – w pomieszczeniu powinny dominować maksymalnie 2-3 różne barwy.

Jeśli decydujesz się na drzwi skontrastowane z kolorem podłogi, dopasuj je kolorystycznie do okien i mebli. Pozwoli to uniknąć efektu chaosu i niekonsekwencji.

Posiadasz panele laminowane? Postaw na klasyczne matowe drzwi. Drzwi wewnętrzne nie muszą być wcale krzykliwe, żeby inspirować i zachwycać. Pamiętaj, że czasem mniej znaczy lepiej.

Panele podłogowe schowane pod wielki dywan, nie zrobią wrażenia. Szukaj raczej dodatków, które podkreślą charakter wnętrza. Lampy, tekstylia, zasłony czy lustra ocieplą pomieszczenie i wyeksponują drzwi i podłogę.

Trendy to nie wszystko

Nie podążaj też ślepo za trendami. Wszystkie modne i popularne rozwiązania mogą wyglądać ciekawie, jednak tylko w odpowiednim pomieszczeniu. Jeśli wybierzesz czerwone lub czarne drzwi do rustykalnego pokoju lub białe, lakierowane skrzydło do klasycznego pomieszczenia w którym królują drewniane panele podłogowe, efekt może być po prostu śmieszny. Nie spiesz się z wyborem, rozważ wszystkie możliwości. Poczekaj do momentu kiedy ułożone zostaną panele podłogowe, to ułatwi Ci podjęcie decyzji. Sklepy oferują dziś wzorniki paneli podłogowych, które możesz również wykorzystać do dobrania odpowiedniego koloru i odcienia drzwi oraz ościeżnic, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na drzwi drewniane, które mają pasować do podłogi. Panele mają całą gamę kolorów i prawdziwą sztuką jest dopasowanie do nich koloru drzwi. I tu z pomocą przychodzą właśnie wzorniki.

Warto wyjśc ponad schemat - postaw na niestandardowe drzwi wewnętrzne

Pamiętaj o tym, że klasyczne, drzwi jednoskrzydłowe to nie jedyne rozwiązanie, jakie oferuje dziś rynek. Drzwi do nowoczesnego wnętrza wcale nie muszą mieć klasycznej formy. Owszem, w większości pomieszczeń najlepiej sprawdzą się modele jednoskrzydłowe, jako przykład można tu podać drzwi do pokoju, ale warto też rozważyć wybór drzwi dwuskrzydłowych, które będą prezentować się bardzo efektownie na dużej powierzchni, pomogą rozświetlić wnętrze i wyeksponować panele podłogowe.

W wielkim stylu na rynek wracają też drzwi harmonijkowe. Kiedyś kojarzyły się z tandetą, obecnie jednak producenci oferują wiele ładnych i solidnych modeli. Na rynku znajdziesz również wiele modeli drzwi przesuwnych, inspirowanych kulturą dalekowschodnią. Dzięki mocowaniu na szynie mogą się np. chować w ścianie, co jest bardzo praktyczne, a do tego wygląda efektownie. Oba powyższe rozwiązania mają jeden wspólny atut - świetnie sprawdzają się w małych przestrzeniach i nie zajmują dużo miejsca. Wybierając nowoczesne drzwi wewnętrzne nie trzeba więc ograniczać się tylko do klasycznych rozwiązań.

Mała klamka, wielki efekt

Nie zapomnij o odpowiednim dobraniu klamki do drzwi. Ładna klamka, potrafi ożywić i odmienić każde wnętrze. Masz klasyczne mieszkanie i planujesz wstawić w nim białe drzwi wewnętrzne? Wykończ je czarną klamką, ten kontrast zawsze dobrze się sprawdza i nadaje charakteru.

Zobacz więcej