Sortuj
Wybrane dla Ciebie
Obrazek Tapczan Jeff popiel

Tapczan Jeff popiel

1 399,99 zł
Obrazek Tapczan Max

Tapczan Max

1 299,99 zł
Obrazek Tapczan Jeff Lux beż
Obrazek Tapczan Jas Sofia 15 drewno białe
Filtruj produkty
Sortuj
Filtruj produkty
Zakres cenowy
Szerokość pow. spania [cm]
Długość pow. spania [cm]
Szerokość [cm]
Głębokość [cm]
Wysokość [cm]
Czas realizacji od
Czas realizacji do
Obrazek Tapczan Jeff popiel

Tapczan Jeff popiel

1 399,99 zł
Obrazek Tapczan Max

Tapczan Max

1 299,99 zł
Obrazek Tapczan Jeff Lux beż
Obrazek Tapczan Jas Sofia 15 drewno białe
Obrazek Tapczan Jas Sofia 14 drewno białe
Obrazek Tapczan Pono P Alcala 23
Obrazek Tapczan Adam Lux 03
Obrazek Tapczan Lena L Madryt 120 / Amore 105/M-51 RO
Obrazek Tapczan Lena P Madryt 120 / Amore 105/M-51 RO
Obrazek Tapczan Jacek L Sowa I + Blanca 2310 RO
Obrazek Tapczan Jacek P Sowa I + Blanca 2310
Obrazek Tapczan Jacek L M35 + Mura 100 SZ
Obrazek Tapczan Jacek P M35+Mura 100 SZ
Obrazek Tapczan Jas Inari 80, orzech
Obrazek Tapczan Jas Etna 27, olcha
Obrazek Tapczan Jas Inari 96, olcha
Obrazek Tapczan Adam 2 P IKAR 7
Obrazek Tapczan Adam 2 L Ikar 7
Obrazek Tapczan Adam PRINT A7/Bahama 23
Obrazek Tapczan Adam Alcala 22
Obrazek Tapczan Pono L Alcala 23
Obrazek Tapczan Pono L Lux 12 POLSTARE Lux 10 HN G1

Tapczany młodzieżowe / dla dzieci

 

Spokojny sen jest nieoceniony. Bez niego jak bez powietrza - nie da się żyć. Aby zapewnić swojemu dziecku zdrowy sen, musisz przygotować mu do tego właściwą przestrzeń. Urządzenie pokoju dorastającemu dziecku może stanowić dla rodzica nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli jego metraż nie jest imponujący. Ograniczenia wielkościowe pomieszczenia oraz czasami wybredny gust nastolatków sprawiają, że podczas wyboru poszczególnych elementów pokoju musimy uwzględnić nie tylko ich funkcjonalność, ale i design. W takich trudnych do urządzenia pomieszczeniach idealnie sprawdzą się tapczany pojedyncze.

Co w tym zakresie oferuje rynek? I czy zwykły tapczan może być dobrym rozwiązaniem? Oczywiście. Oto kilka przykładów, które pomogą Ci się o tym przekonać.

NA CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Zdecydowałeś się na zakup tapczanu, bardzo dobrze. Zanim jednak wybierzesz konkretny model sprawdź koniecznie czy jest to tapczan jednoosobowy z pojemnikiem na pościel i tapczan rozkładany. Cechy te sprawią, że z jednej strony zaoszczędzisz przestrzeń, która w dziecięcym pokoju bywa "towarem" na wagę złota. Z drugiej strony zyskasz schowek do przechowywania np. pościeli. Młodzieżowy tapczan z pojemnikiem na pościel ma często wydzielone dwie szuflady, które mogą pełnić funkcję podręcznej szafki nocnej. Tapczany rozkładane dają dodatkowo możliwość zwiększenia ich powierzchni na czas snu i jej zredukowania na dzień. Bardzo funkcjonalny będzie tapczan z oparciem, który z powodzeniem zastąpi komfortowe siedzisko, fotel czy kanapę. Tapczany do spania różnią się długością i szerokością, przed zakupem warto więc sprawdzić czy dany model będzie odpowiedni do wieku i wzrostu Twojego dziecka, pamiętając, że najważniejsza jest w nim funkcja spania. W końcu każdy rodzic chce wyposażyć pokój dziecka w meble, które będą praktyczne i wygodne . Warto zawsze wybierać tapczany wykonane z solidnych materiałów. Tanie tapczany, mogą nie być dobrym wyborem. W tym wypadku nie warto oszczędzać, może to w rezultacie odbić się na jakości snu dziecka.

ZALETY TAPCZANÓW DZIECIĘCYCH

Solidne, kompaktowe i wygodne – to najważniejsze z zalet tapczanów. Współczesne tapczany nie są już tak „toporne” jak te sprzed lat. W dalszym ciągu mają niewielkie rozmiary i są wygodne, dlatego dobrze sprawdzają się w małym pomieszczeniu, zagospodarowanym po brzegi szafkami, półkami czy komodami młodzieżowymi. Tapczany jednoosobowe to idealne łóżka dla dzieci i młodzieży. Pokoje dziecięce są zwykle nieduże, a tapczany jednoosobowe pomogą efektywnie wykorzystać każdy ich centymetr. W pojemnej skrzyni pod materacem można z powodzeniem schować nawet dodatkowe komplety pościeli. Tapczany dla dzieci rozkładane mogą także zastąpić sofy, szczególnie jeśli wyposażone są w dodatkowe oparcie. Świetnym rozwiązaniem w małych pomieszczeniach jest tapczan rozkładany narożny, który pomaga zagospodarować trudny w aranżacji kąt. Tapczany do pokoju dziecięcego mogą być dodatkowo wyposażone w szuflady czy szafki. Tego typu schowki pomieszczą zabawki i drobiazgi, których nie udało się już "upchnąć" do komody. Taki mebel może zastąpić kila innych i w rezultacie pomóc lepiej zorganizować codzienną przestrzeń malucha.

ROZWIĄZANIE IDEALNE DLA MŁODZIEŻY

Jeśli chcesz żeby Twoje dorastające dziecko poczuło się w swoim pokoju wyjątkowo, spraw mu profilowaną tapicerowaną leżankę. Ten nietypowy tapczan pojedynczy, sprawi, że każdy kto z niego skorzysta poczuje się wyjątkowo. Leżanka może być wygodnym rozwiązaniem jeśli tylko wybierzesz właściwy model. Zwróć uwagę, nie tylko na to, aby był spójny wizualnie z aranżacją pokoju, ale również wygodny i wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Niektóre tapczany wyposażone są w sprężyny bonelowe. Dzięki nim nawet zwykłe przesiadywanie i oglądanie telewizji staje się chwilą błogiego relaksu. Kolejnym elementem, który przed zakupem należy wypróbować jest wezgłowie. Warto sprawdzić czy jest ono wygodne, czy też nie. Dodatkowo modele wyposażone w automatyczne wspomaganie rozkładania pozwolą sprawniej i szybciej przygotować leżankę do spania. Pamiętaj, że leżanki cechuje ponadczasowy i zarazem nowoczesny styl, którego pozazdrości naszym pociechom niejeden kolega ze szkoły. Jednoosobowa leżanka to nie tylko mebel z funkcją spania, to również wyjątkowy element wystroju wnętrz. Pamiętaj, że tapczan młodzieżowy powinien idealnie pasować do mebli, które Twoja pociecha wybrała do swojego pokoju.

Wybór jaki daje nam dziś rynek, sprawi, że bez problemu znajdziemy meble, które zadowolą nawet najbardziej wybrednego nastolatka.

Zobacz więcej