Biokominki
- Marka
- Materiał wykonania
- stal malowana proszkowo
- stal malowana proszkowo, płyta mdf
- stal malowana proszkowo, szkło hartowane
- stal malowana proszkowo, szkło ochronne
- Pojemność
- Rodzaj asortymentu
- Rodzaj paliwa
Włókna żarowe do biokominka
Kamienie ozdobne
- 1
z
2
Włókna żarowe do biokominka
Kamienie ozdobne
Biokominek Home czarny strukturalny
Biokominek Home biały strukturalny
Biokominek portalowy CONCRETE SALT
Biokominek 900x400 inox srebrny
Biokominek 900x400 brąz strukturalny
Biokominek 900x400 biały połysk
Biokominek 900x400 czarny połysk
Polana Ceramiczne Brzoza
Biokominek portalowy Koloseum Pula z szybą
Biokominek 650X400 inox srebrny
Biokominek 650x400 brąz strukturalny
- 1
z
2
Biokominki
Biokominki to urządzenie grzewcze, które są w pełni ekologiczne. Spalane w nich biopaliwo w płynnej postaci emituje tylko parę wodną oraz śladowe ilości dwutlenku węgla. Sprawia to, że są one bardzo popularne w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, oraz wszędzie tam, gdzie zależy Ci na wzbogaceniu aranżacji wnętrza i wprowadzeniu przyjemnej atmosfery. Dużym ułatwieniem montażu jest fakt, że nie wymagają one podłączenia, do jakichkolwiek przewodów kominowych. Nowoczesny eko kominek to urządzenie, które można wykorzystać w dowolnym miejscu również do ogrzewania. Sprawdzi się zwłaszcza tam, gdzie nie ma możliwości montażu tradycyjnych kominków. Bez żadnego problemu można go zamontować w każdym wnętrzu.
Biokominki, a tradycyjne kominki
Biokominki w odróżnieniu od kominków tradycyjnych, nie wymagają do montażu specjalnych przewodów kominowych, czy wentylacji, gdyż stosowane biopaliwo — bioetanol — jest w całości spalane podczas procesów, jakie zachodzą w biokominku. Biorąc pod uwagę, że można mieć we wnętrzu żywy ogień, ekologiczne rozwiązanie i czystość bez dymu bardzo chętnie sięgamy właśnie po kominki na biopaliwa.
Budowa biokominków
Biokominki składają się z obudowy oraz wkładu biokominka, obudowy oraz elementów ozdobnych. Wkład bio kominka składa się z paleniska i elementów żeliwnych. Biokominki podobnie jak tradycyjne kominki powodują powstawanie ciepła, choć ogrzeją niewielką przestrzeń. Ze względu jednak na prostą budowę, obsługę, brak dymu w procesie spalania i przystępną cenę, należą do produktów, po które bardzo chętnie sięgają klienci. Dodatkowo biokominek portalowy czy inny możesz dopasować do aranżacji w swoim mieszkaniu.
Który biokominek wybrać?
Biokominki można podzielić ze względu na sposób montażu.
Biokominki wolnostojące
Są niezwykle łatwe w montażu, wystarczy je jedynie ustawić w wybranym miejscu. Można je ustawić w pomieszczeniu na środku, w rogu, przy ścianie, a nawet w ogrodzie, czy na tarasie. Najważniejsze, aby biokominek znajdował się na powierzchni, która będzie odporna na ogień. Biokominki wolnostojące portalowe mogą wyglądać jak tradycyjny kominek.
Biokominki wiszące
Biokominki wiszące wiesza się na uchwytach wkręconych w ścianę. Portal można powiesić na dowolnie wybranej wysokości.
Biokominki do zabudowy
Biokominki do zabudowy wymagają więcej pracy w montażu, gdyż jest on bardziej skomplikowany. Konieczna do ich umieszczenia jest wnęka w ścianie. Nie mogą być one montowane w ścianach nośnych. Biokominki do zabudowy mogą być jednostronne, czyli horyzontalne, dwustronne i trójstronne. Biokominki narożne należą do modeli dwustronnych. Z użyciem biokominków można praktycznie zaaranżować wnętrze. Zapoznaj się z naszą ofertą, na pewno znajdziesz produkty, które cię zainteresują!
Bezpieczeństwo
Biokominki to urządzenia, w których jak i w tradycyjnych kominkach zachodzi proces spalania. Temperatura elementów biokominka może być bardzo wysoka. Dlatego też bardzo ważne, aby biokominki montować i użytkować jedynie zgodnie z przeznaczeniem.
Biokominek należy montować we wnętrzach w miejscach, które są bezpieczne dla użytkowania produktu, czyli w takich, w których pobliżu nie będą znajdowały się materiały łatwopalne.