Sortuj

Panele tapicerowane

Wybrane dla Ciebie
Obrazek Panel tapicerowany 30/60 jasny szary
Obrazek Panel tapicerowany 30/60 ciemny niebieski
Obrazek Panel tapicerowany 30/60 ciemny szary
Obrazek Panel tapicerowany 30/60 gołębi
Filtruj produkty
Sortuj
Filtruj produkty
Zakres cenowy
Głębokość [cm]
  • Powierzchnia
  • Sposób montażu
Obrazek Panel tapicerowany 30/60 jasny szary
Obrazek Panel tapicerowany 30/60 ciemny niebieski
Obrazek Panel tapicerowany 30/60 ciemny szary
Obrazek Panel tapicerowany 30/60 gołębi
Obrazek Panel tapicerowany 30/30 niebieski
Obrazek Panel tapicerowany 30/30 ciemny szary
Obrazek Panel tapicerowany 30/30 gołębi
Obrazek Panel tapicerowany 30/30 jasny szary

Panele tapicerowane

Na ściany w naszych mieszkaniach lub domach w zdecydowanej większości trafiają farby lub tapety. Obecnie możliwości wykończenia ścian jest znacznie więcej. Możemy zdecydować się na innowacyjne kasetony czy panele 3D. Oryginalnym rozwiązaniem, dającym olbrzymie możliwości aranżacyjne będą także panele tapicerowane. Mogą one być położone na fragmencie ściany, którą chcemy szczególnie wyeksponować. Będą one także pełniły praktyczną funkcję chroniąc ścianę przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Z czego wykonane są panele ścienne tapicerowane?

Ten rodzaj wykończenia ścian składa się z płyty MDF, a także tkaniny i pianki. W ten sposób udaje się uzyskać produkt, który jest miły w dotyku, elegancko się prezentuje i jest wytrzymały.

Gdzie znajdują zastosowanie?

Takie obicie na ścianę stanowić będzie dekoracyjny element np. w sypialni nad łóżkiem. Wówczas panel tapicerowany będzie pełnił także funkcję wygodnego zagłówka. Innym miejscem, w którym tapicerowane panele świetnie się sprawdzą jest np. przedpokój. To tam często stoją ławeczki, które możemy podkreślić praktycznym obiciem. W ten sposób ściana tapicerowana będzie wygodnym oparciem.

W jaki sposób wybrać obicie?

Gama kolorów w jakich dostępne są panele jest niezwykle bogata. Poza kolorystyką ważnymi parametrami są płyta MDF, która jest gwarancją wytrzymałości oraz wypełnienie - pianka powinna charakteryzować się miękkością. Niemniej ważna jest również tkanina, z której wykonane jest pokrycie przykrywające płytę oraz piankę. Tu liczy się wytrzymałość, ze względu na to, że obicie będzie dość często użytkowane. Poza tym wyższej jakości tkanina dłużej zachowa swój pierwotny kolor.

Panele tapicerowane na ścianę to doskonały pomysł na to, by ożywić wnętrze niezależnie od tego w jakiej stylistyce jest urządzone. Ściany tapicerowane nie tylko wprowadzają oryginalny akcent, ale też są funkcjonalne i użyteczne. Doskonale sprawdzają się w sypialni, do której możemy także zaproponować naszym Klientom inne elementy wyposażenia i aranżacji wnętrza, takie jak komody do sypialniszafki nocnełóżka do sypialniszafy do sypialni lub materace.

 

 

 

Zobacz więcej