Sortuj
Wybrane dla Ciebie
Obrazek Klimatyzer 65 W

Klimatyzer 65 W

349,00 zł
Obrazek Klimatyzator 9000 BTU
Obrazek Klimatyzator 7000 BTU
Obrazek Uszczelka okienna KLIMATYZ. WK-400A
Filtruj produkty
Sortuj
Filtruj produkty
Zakres cenowy
Czas realizacji do
  • Klasa efektywności energetycznej
Obrazek Klimatyzer 65 W

Klimatyzer 65 W

349,00 zł
Obrazek Klimatyzator 9000 BTU
Obrazek Klimatyzator 7000 BTU
Obrazek Uszczelka okienna KLIMATYZ. WK-400A
Obrazek Klimator przenośny Family KR-1011 75W
Obrazek Klimator przenośny Family KR-2011 75W
Obrazek Klimatyzator przenośny PM-7500S
Obrazek Klimator przenośny KR-8000

Klimatyzatory

Klimatyzatory to urządzenia przeznaczone do schładzania pomieszczeń przez zamknięty w obiegu czynnik chłodniczy. Kiedyś klimatyzatory używane były jedynie w przestrzeni biur czy budynków administracyjnych. Dziś klimatyzator przenośny czy ścienny, każdy może mieć w swoim domu.

Gdy mamy do czynienia z wysoką temperaturą na zewnątrz budynku, która zaczyna być odczuwalna również we wnętrzu, dobrym rozwiązaniem jest klimatyzacja zapewniająca komfortowe warunki w upalne dni.

Klimatyzatory- jaki będzie najlepszy?

Klimatyzatory dzieli się na dwie grupy — przenośne oraz stacjonarne np. klimatyzatory kanałowe lub kasetowe. Chcąc wybrać klimatyzator, warto zastanowić się, w jaki sposób ma służyć. Czy potrzebujesz chłodzenia tylko w jednym pomieszczeniu, w całym domu, a może w kilku miejscach?

Urządzenia przenośne cechuje przede wszystkim mobilność. Można przenosić je do dowolnego miejsca, co jest atutem dla osób, które często się przemieszczają. Ponadto nie jest wymagany tu montaż klimatyzacji ingerujący w ściany, by podłączyć jednostkę wewnętrzną i za zewnątrz pomieszczenia. Można je umiejscowić w dowolnie wybranym miejscu i cieszyć się przepływem chłodnego powietrza.

Wersje stacjonarne, w skład których wchodzi jednostka wewnętrzna i zewnętrzna, są z pewnością bardziej wydajne. Większa jest moc chłodnicza i maksymalny przepływ powietrza. Wymagają jednak ingerencji, są w stanie schłodzić jedno pomieszczenie, w którym są zamontowane, są też dużo droższe.

Klimatyzatory przenośne – dodatkowe funkcje klimatyzatorów

Wybierając klimatyzator domowy, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na funkcje urządzenia. Dzięki klimatyzatorom przenośnym obniżysz temperaturę w pomieszczeniu, jednak praca klimatyzatora przenośnego to nie tylko schładzanie powietrza. Wśród klimatyzatorów tego typu znaleźć można też termowentylatory — urządzenia, które mają nie tylko funkcję chłodzenia, ale i ogrzewania, gdyż posiadają moc chłodzącą i moc grzania. Tryby pracy możesz dostosować do swoich potrzeb. W naszym sklepie znajdziesz też produkty takie jak termowentylatory.

Przydatną funkcją jest też sterowanie pilotem. Dzięki niemu można zdalnie ustawiać pracę urządzenia. Dostępne są na rynku też urządzenia ze wbudowanym wi-fi, co pozwala na sterowanie smartfonem lub posiadające radio.

Niektóre wentylatory umożliwiają nawilżanie powietrza w trybie chłodzenia, dzięki czemu powietrze w całym pomieszczeniu jest nie tylko chłodzone, ale i nawilżane. Model z funkcją wentylatora, może też oczyszczać powietrze niezależnie od opcji schładzania co znajdzie zastosowanie też zimą. Z pewnością zainteresuje Cię też opcja osuszania powietrza, która pozwali utrzymać odpowiedni mikroklimat w mieszkaniu.

Przydatną funkcją jest timer, który pozwala zaplanować, przez jaki czas urządzenie będzie działać. Chłodzenie wyłączy się samoczynnie po określonym czasie. Dużą popularnością cieszą się urządzenia posiadające tryb nocny. Funkcja trybu nocnego pozwala cieszyć się komfortem cieplnym oraz ciszą w czasie snu.

Klimatyzator przenośny możesz ustawić w dowolnym miejscu, a w jego przemieszczaniu pomoże specjalny uchwyt. Większość modeli ma też kółka, więc transport urządzenia pomiędzy pokojami jest bardzo prosty.

Na co zwrócić uwagę, kupując klimatyzator pokojowy?

Funkcje, jakie posiada klimatyzator to tylko jeden z czynników, które warto brać pod uwagę przy wyborze klimatyzatora. Inna ważna kwestia to moc podawana w watach oraz liczba poziomów mocy, wykorzystywanych w zależności od potrzeb. Kolejnym ważnym parametrem jest przepływ powietrza podawany w m3 /h. Ważny jest też poziom generowanego przez wentylator hałasu oraz pobór mocy i klasa energetyczna.

Równie ważna jest moc chłodnicza, która wpływa na jakość pracy oraz wydajność klimatyzatora.

Zobacz więcej