Sortuj

Baterie kuchenne

Wybrane dla Ciebie
Obrazek Bateria zlewozmywakowa elastyczna Samba czarna
Obrazek Bateria zlewozmywakowa elastyczna Samba Slim beżowa
Obrazek Bateria zlewozmywakowa elastyczna Samba biała
Obrazek Bateria zlewozmywakowa elastyczna Samba Slim szara
Filtruj produkty
Sortuj
Filtruj produkty
Zakres cenowy
Szerokość [cm]
Głębokość [cm]
Wysokość [cm]
Czas realizacji od
Czas realizacji do
  • Rozstaw (mm)
  • Sposób montażu
  • Pokaż więcej
  • Typ produktu
  • Pokaż więcej
Obrazek Bateria zlewozmywakowa elastyczna Samba czarna
Obrazek Bateria zlewozmywakowa elastyczna Samba Slim beżowa
Obrazek Bateria zlewozmywakowa elastyczna Samba biała
Obrazek Bateria zlewozmywakowa elastyczna Samba Slim szara
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Malta W/W Chrom
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Malta W/W Czarna
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Malta W/W Beżowa
Obrazek Bateria zlewozmywakowa stojąca Hathor
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Pingo Złota
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Pingo Czarna
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Pingo Beżowa
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Pingo Czarny-Chrom
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Tola chrom
Obrazek Bateria zlewozmywakowa stojąca „U” Retro czarna
Obrazek Bateria zlewozmywakowa stojąca Reja U
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Rexa Black
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Lambada czarna
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Lambada beżowa
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Lambada biała
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Lambada srebrna
Obrazek Bateria zlewozmywakowa czarna Kronos
Obrazek Bateria zlewozmywakowa czarna F Hera
Obrazek Bateria zlewozmywakowa beżowa Kronos
Obrazek Bateria zlewozmywakowa beżowa F Hera
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Kameleon Czarna
Obrazek  Bateria Zlewozmywakowa Kameleon Beżowa
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Kameleon Biała
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Kameleon Szara
Obrazek Bateria zlewozmywakowa elastyczna Twist czarna
Obrazek Bateria zlewozmywakowa elastyczna Rock czarna
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Hematyt czarna
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Pogo Plus czarna
Obrazek Bateria zlewozmywakowa ścienna Rema Black
Obrazek Bateria zlewozmywakowa ścienna czarna
Obrazek  Bateria zlewozmywakowa ścienna Algeo
Obrazek Bateria zlewozmywakowa ścienna Mohit

Baterie kuchenne

Zobacz jaki masz wybór baterii kuchennej

Kuchnia jest miejscem, do którego trafia najwięcej różnego rodzaju sprzętów. Z jednej strony musimy zadbać o odpowiednie szafki kuchenne dolneszafki kuchenne górneblatcokołyfronty, z drugiej zaś strony nie możemy zapomnieć o jej funkcjonalności. Dlatego też tak istotny jest właściwy wybór okapu, piekarnika, zlewozmywaka, płytek do kuchni. Niezbędnym elementem jest także bateria zlewozmywakowa. Wybór jest olbrzymi. Od tego jaki jest montaż, po design, przez całą funkcjonalność i typ. Zobacz jak wybrać idealną baterię kuchenną.

Niezbędny sprzęt w każdej kuchni - bateria do kuchni

Możemy uznać, że baterie kuchenne są elementami, które zwyczajnie są niezbędne i ich funkcja ogranicza się do odkręcania i zakręcania odpływu wody. Jednak niepozorna bateria może znacznie wpłynąć na całą funkcjonalność kuchni. Typ baterii, modele jakie są dostępne na rynku sprawiają, że wiele prac może przebiegać sprawniej i wygodniej. Oczywiście podstawową funkcją jest dostarczanie wody oraz ustawianie jej temperatury, ale na tym funkcjonalność baterii nie musi się kończyć.

Baterie kuchenne różnią się od siebie z wielu względów. Najbardziej rzucającym się elementem różniącym baterie kuchenne od siebie jest ich kształt. Tu nie ma ograniczeń, a designerzy tworzą coraz to ciekawsze formy. Kuchenne baterie mogą mieć rożną wysokość, być bardziej zaokrąglone lub o finezyjnych kształtach. Różnice jakie występują między wylewkami na tym się nie kończą. Typ baterii może być różny pod kątem części, która odpowiada za regulację ciśnienia wody oraz jej temperatury. Do wyboru mamy baterie kuchenne z tradycyjnymi, dwoma kurkami (do ciepłej i zimnej wody), jak i te z jednym obrotowym uchwytem.

Są też dostępne baterie ścienne i stojące. Różnica między nimi wynika przede wszystkim ze sposobu montażu. Typ ścienny montowany jest bezpośrednio do ściany. Natomiast montaż baterii stojącej przebiega nieco inaczej. Należy je zamocować w obudowie zlewu lub w otworze w blacie.

Warto też zwrócić uwagę na pewno dodatkowe funkcje jakie może mieć bateria. Jednym z elementów, który przekłada się na użyteczność kranów jest wyciągana wylewka. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia korzystanie z wody. Szybciej i efektywniej umyjemy zabrudzenia garnków, ale także owoce czy warzywa.

Czym kierować się podczas wyboru baterii do kuchni?

Jednym z podstawowych kryteriów wybory kranu do zlewu jest jego kształt. Choć baterie kuchenne to skromnych rozmiarów sprzęty rzucają się w oko. Do wyboru mamy wylewki o zaokrąglonych profilach. Te świetnie wpiszą się w aranżacje propozycje sympatyzujące z klasyką. Baterie kuchenne o kształcie litery "F" lub "U" będą dobrym wyborem. Te kanciaste modele lepiej wpiszą się w nowoczesne aranżacje. W takim przypadku wylewki o kształcie litery "C", "L" czy "S" będą odpowiedniejszym wyborem. Tym bardziej, że te kształty są dostępne zarówno w przypadku, kiedy typ baterii jest stojący lub ścienny.

Istotną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę wybierając baterię jest to, że bateria stojąca będzie wymagała sporo miejsca. W porównaniu z baterią ścienną różnica jest wyraźna.

Dość często pomijanym parametrem podczas wyboru kranu do zlewu jest jego kolor. Najczęściej wybierany kolor to chrom. Jednak możemy spokojnie wybrać coś innego. Obecnie oferta jest niezwykle bogata. Wprawdzie dobrze by materiał, z którego wykonany jest kran, to była stal szlachetna kolor może być bardzo różnorodny. Na rynku dostępne są modele czarne, białe, zielone, czerwone czy niebieskie. Krany wykonywane są również w brązach. Ich kolor może być także złoty. Zatem jak widać typ baterii pod takim kątem jak kolor może być bardzo różnorodny.

Zwracajmy także uwagę na to ile uchwytów do regulacji wody ma kran kuchenny. Kolor to element, który wpływa na design, natomiast ilość uchwytów świadczy też o funkcjonalności kranu. Tu stoimy przed wyborem baterii z dwoma kurkami (do ciepłej i zimnej wody) oraz jednym pokrętłem. Kierujmy się jednak w tym przypadku własnymi upodobaniami. Na rynku jest tak samo dużo kranów z dwoma jak i jednym uchwytem, co świadczy że oba rodzaje cieszą się taką samą popularności i ten argument nie stanowi o tym, który typ jest lepszy. Krany zlewozmywakowe powinny być wyposażone w perlatory. To bardzo istotny, skromny element, który znajduje się na końcówce wylewki. Funkcją perlatora jest bardziej ekonomiczne i ekologiczne zużycie wody, co ma przełożenie w niższych rachunkach.

Dobrze dobrana bateria kuchenna nie tylko będzie świetnie spajać całą kuchnię w jedna całość, ale będzie nam dobrze służyć. Pozwoli na wygodne regulowanie ciśnienia i temperatury wody. Jeśli często myjemy większe garnki ręcznie przemyślmy zakup baterii z wyciąganą wylewką. To znacznie ułatwia pozbywanie się uporczywych zabrudzeń i będzie też przydatne przy myciu warzyw i owoców. Bateria kuchenna wykonana ze szlachetnych, nierdzewnych materiałów powinna nam służyć przez lata. Dlatego dobrze przemyślmy ten zakup, tak samo jak długo zastanawiamy się nad idealnym okapem kuchennym, płytkami czy stołami do kuchni.

Zobacz więcej