Sortuj

Baterie kuchenne

Filtruj produkty
Zakres cenowy
Szerokość [cm]
Głębokość [cm]
Wysokość [cm]
Czas realizacji od
Czas realizacji do
  • Materiał wykonania
  • Rozstaw (mm)
  • Sposób montażu
  • Pokaż więcej
  • Typ produktu
  • Pokaż więcej
Wybrane dla Ciebie
Obrazek Wylewka 25CM

Wylewka 25CM

31,99 zł
Obrazek Wylewka 15CM

Wylewka 15CM

29,99 zł
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Gemini
Obrazek Bateria zlewozmywakowa W/W Artemida
Sortuj
Obrazek Wylewka 25CM

Wylewka 25CM

31,99 zł
Obrazek Wylewka 15CM

Wylewka 15CM

29,99 zł
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Gemini
Obrazek Bateria zlewozmywakowa W/W Artemida
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Ozyrys
Obrazek Bateria zlewozmywakowa stojąca Nyks
Obrazek Bateria zlewozmywakowa stojąca Urania
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Hapi
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Hapi L-25CM ścienna
Obrazek Bateria zlewozmywakowa stojąca Hapi
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Rexa Black
Obrazek Bateria zlewozmywakowa Pandora Black
Obrazek Bateria zlewozmywakowa ścienna Rema Black roz. 100
Obrazek Bateria zlewozmywakowa ścienna Rema Black
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Glamour Elastyczn Złota
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Midnight Black/ Gold Rose
Obrazek Bateria kuchenna z w/w Elia 52IN BZ-89-W04-C czarna
Obrazek Bateria kuchenna z w/w Elia 52IN BZ-89-W01-C chrom
Obrazek  Bateria kuchenna elastyczna Magic black/rose gold
Obrazek Bateria zlewozmywakowa ścienna czarna
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Vigo
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa 2f Dokos Chrom
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Dokos Chrom
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Dokos Biała
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Pingo Czarny-Chrom
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Pingo Beżowa
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Pingo Złota
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Pingo Czarna
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Iron Inox
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Iron Czarna
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Iron Biała
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Preto W/W Czarna
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Kameleon Szara
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Kameleon Żółta
Obrazek Bateria Zlewozmywakowa Kameleon Czerwona
Obrazek  Bateria Zlewozmywakowa Kameleon Beżowa

Baterie kuchenne

Zobacz jaki masz wybór baterii kuchennej

Kuchnia jest miejscem, do którego trafia najwięcej różnego rodzaju sprzętów. Z jednej strony musimy zadbać o odpowiednie szafki kuchenne dolneszafki kuchenne górneblatcokołyfronty, z drugiej zaś strony nie możemy zapomnieć o jej funkcjonalności. Dlatego też tak istotny jest właściwy wybór okapu, piekarnika, zlewozmywaka, płytek do kuchni. Niezbędnym elementem jest także bateria zlewozmywakowa. Wybór jest olbrzymi. Od tego jaki jest montaż, po design, przez całą funkcjonalność i typ. Zobacz jak wybrać idealną baterię kuchenną.

Niezbędny sprzęt w każdej kuchni - bateria do kuchni

Możemy uznać, że baterie kuchenne są elementami, które zwyczajnie są niezbędne i ich funkcja ogranicza się do odkręcania i zakręcania odpływu wody. Jednak niepozorna bateria może znacznie wpłynąć na całą funkcjonalność kuchni. Typ baterii, modele jakie są dostępne na rynku sprawiają, że wiele prac może przebiegać sprawniej i wygodniej. Oczywiście podstawową funkcją jest dostarczanie wody oraz ustawianie jej temperatury, ale na tym funkcjonalność baterii nie musi się kończyć.

Baterie kuchenne różnią się od siebie z wielu względów. Najbardziej rzucającym się elementem różniącym baterie kuchenne od siebie jest ich kształt. Tu nie ma ograniczeń, a designerzy tworzą coraz to ciekawsze formy. Kuchenne baterie mogą mieć rożną wysokość, być bardziej zaokrąglone lub o finezyjnych kształtach. Różnice jakie występują między wylewkami na tym się nie kończą. Typ baterii może być różny pod kątem części, która odpowiada za regulację ciśnienia wody oraz jej temperatury. Do wyboru mamy baterie kuchenne z tradycyjnymi, dwoma kurkami (do ciepłej i zimnej wody), jak i te z jednym obrotowym uchwytem.

Są też dostępne baterie ścienne i stojące. Różnica między nimi wynika przede wszystkim ze sposobu montażu. Typ ścienny montowany jest bezpośrednio do ściany. Natomiast montaż baterii stojącej przebiega nieco inaczej. Należy je zamocować w obudowie zlewu lub w otworze w blacie.

Warto też zwrócić uwagę na pewno dodatkowe funkcje jakie może mieć bateria. Jednym z elementów, który przekłada się na użyteczność kranów jest wyciągana wylewka. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia korzystanie z wody. Szybciej i efektywniej umyjemy zabrudzenia garnków, ale także owoce czy warzywa.

Czym kierować się podczas wyboru baterii do kuchni?

Jednym z podstawowych kryteriów wybory kranu do zlewu jest jego kształt. Choć baterie kuchenne to skromnych rozmiarów sprzęty rzucają się w oko. Do wyboru mamy wylewki o zaokrąglonych profilach. Te świetnie wpiszą się w aranżacje propozycje sympatyzujące z klasyką. Baterie kuchenne o kształcie litery "F" lub "U" będą dobrym wyborem. Te kanciaste modele lepiej wpiszą się w nowoczesne aranżacje. W takim przypadku wylewki o kształcie litery "C", "L" czy "S" będą odpowiedniejszym wyborem. Tym bardziej, że te kształty są dostępne zarówno w przypadku, kiedy typ baterii jest stojący lub ścienny.

Istotną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę wybierając baterię jest to, że bateria stojąca będzie wymagała sporo miejsca. W porównaniu z baterią ścienną różnica jest wyraźna.

Dość często pomijanym parametrem podczas wyboru kranu do zlewu jest jego kolor. Najczęściej wybierany kolor to chrom. Jednak możemy spokojnie wybrać coś innego. Obecnie oferta jest niezwykle bogata. Wprawdzie dobrze by materiał, z którego wykonany jest kran, to była stal szlachetna kolor może być bardzo różnorodny. Na rynku dostępne są modele czarne, białe, zielone, czerwone czy niebieskie. Krany wykonywane są również w brązach. Ich kolor może być także złoty. Zatem jak widać typ baterii pod takim kątem jak kolor może być bardzo różnorodny.

Zwracajmy także uwagę na to ile uchwytów do regulacji wody ma kran kuchenny. Kolor to element, który wpływa na design, natomiast ilość uchwytów świadczy też o funkcjonalności kranu. Tu stoimy przed wyborem baterii z dwoma kurkami (do ciepłej i zimnej wody) oraz jednym pokrętłem. Kierujmy się jednak w tym przypadku własnymi upodobaniami. Na rynku jest tak samo dużo kranów z dwoma jak i jednym uchwytem, co świadczy że oba rodzaje cieszą się taką samą popularności i ten argument nie stanowi o tym, który typ jest lepszy. Krany zlewozmywakowe powinny być wyposażone w perlatory. To bardzo istotny, skromny element, który znajduje się na końcówce wylewki. Funkcją perlatora jest bardziej ekonomiczne i ekologiczne zużycie wody, co ma przełożenie w niższych rachunkach.

Dobrze dobrana bateria kuchenna nie tylko będzie świetnie spajać całą kuchnię w jedna całość, ale będzie nam dobrze służyć. Pozwoli na wygodne regulowanie ciśnienia i temperatury wody. Jeśli często myjemy większe garnki ręcznie przemyślmy zakup baterii z wyciąganą wylewką. To znacznie ułatwia pozbywanie się uporczywych zabrudzeń i będzie też przydatne przy myciu warzyw i owoców. Bateria kuchenna wykonana ze szlachetnych, nierdzewnych materiałów powinna nam służyć przez lata. Dlatego dobrze przemyślmy ten zakup, tak samo jak długo zastanawiamy się nad idealnym okapem kuchennym, płytkami czy stołami do kuchni.

Zobacz więcej