Sortuj

Ogrzewacze tarasowe

Wybrane dla Ciebie
Obrazek OGRZEWACZ TARASOWY KWARCOWY TH1800H 1800W
Obrazek Tarasowy ogrzewacz TH 2000RS
Obrazek OGRZEWACZ TARASOWY KWARCOWY TH1600RS 1600W
Filtruj produkty
Sortuj
Filtruj produkty
Zakres cenowy
Czas realizacji od
Czas realizacji do
  • Rodzaj asortymentu
Obrazek OGRZEWACZ TARASOWY KWARCOWY TH1800H 1800W
Obrazek Tarasowy ogrzewacz TH 2000RS
Obrazek OGRZEWACZ TARASOWY KWARCOWY TH1600RS 1600W

Ogrzewacze tarasowe

Uwielbiasz spędzać czas na tarasie lub balkonie, jednak rezygnujesz z wieczorów na świeżym powietrzu gdy tylko przychodzą pierwsze chłodniejsze dni? Teraz mamy na to sprawdzone rozwiązanie - ogrzewacze tarasowe! Są one aktualnie jednym z najlepszych i najbardziej wydajnych źródeł ogrzewania na zewnątrz budynku. Funkcjonalne ogrzewanie przenośne sprawi, że nawet naprawdę chłodne jesienne wieczory na tarasie będą przyjemnością.

Sprawdź, czym są i jak działają ogrzewacze tarasowe. Wybierz model idealnie dopasowany do swoich potrzeb! Oferowane przez Abra Meble nowoczesne ogrzewacze tarasowe i ogrodowe (dostępne w kategorii ogrzewanie) to elektryczne promienniki podczerwieni, które z każdym rokiem zyskują kolejnych zwolenników.

Jak działają nowoczesne ogrzewacze ogrodowe?

Dostępne w ofercie naszego sklepu ogrzewacze tarasowe do pracy wykorzystują fale podczerwieni. Ciepło wytwarza nagrzewnica (emiter), która jest głównym elementem ogrzewacza. Ciepło powstałe po uruchomieniu grzejnika przypomina to, jakie w słoneczne dni dają promienie. Główny materiał wykonania urządzenia jest stal nierdzewna. Ogrzewacze na podczerwień składają się z rury grzewczej, emitera i lustra. Lustro kieruje wytworzoną wiązkę ciepła we wskazanym kierunku, szybko i skutecznie ogrzewając osoby oraz przedmioty, które znajdują się w strefie emitowania ciepła. Do ustawienia odpowiedniej mocy grzewczej służy regulator z ekranem dotykowym lub pilot do zdalnego sterowania.

Elektryczne ogrzewacze na taras bardzo szybko się nagrzewają. Dzięki temu dostarczają ciepło do otoczenia w bardzo krótkim czasie od uruchomienia. Produkty elektryczne są energooszczędne i niezwykle wydajne.

Czym się różni ogrzewacz tarasowy elektryczny i ogrzewacz gazowy?

Warto podkreślić, że ogrzewacz tarasowy nie ogrzewa otaczającego powietrza, tak jak tradycyjne ogrzewacze gazowe. Dzięki temu energia nie jest "marnowana" a ciepło jest natychmiast odczuwalne. Jest jeszcze jedna cecha, która różni promiennik elektryczny i ogrzewacz gazowy - ten drugi jest znacznie większy i wymaga większej powierzchni do ustawienia.

Jak dopasować ogrzewacz do wielkości tarasu?

Ogrzewanie tarasu ogranicza się bardzo często do strefy, w której znajdują się meble ogrodowe. Klasyczne urządzenie z powodzeniem ogrzeje powierzchnie ok 10m2. Więcej informacji znajdziesz w ulotce informacyjnej wybranego grzejnika. Każdy model ma określoną powierzchnię ogrzewania. Przed zakupem warto sprawdzić, jaką i wybrać ten, który idealnie wpisze się w tarasowa przestrzeń.

Na co zwrócić uwagę wybierając promiennik tarasowy i ogrodowy?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad samym usytuowaniem urządzenia. Promiennik można zainstalować zarówno na tarasie, balkonie jak i w ogrodzie. Może zawisnąć na suficie, ścianie, poręczy lub stanąć na dołączonym stelażu.

Warto uwzględnić miejsce ustawienia, by wybrany model mógł działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika. Pamiętaj, że nie zawsze trzeba kupować jak najmocniejszy ogrzewacz, aby dostarczyć odpowiednio dużo ciepła.

Należy dobrać tak moc ogrzewacza ogrodowego, aby komfort cieplny był jak najlepszy i jednocześnie rachunki za prąd jak najniższe.

Zobacz więcej