Sortuj

Boazeria angielska

Wybrane dla Ciebie
Obrazek Boazeria angielska MDF MODERN
Obrazek Boazeria angielska MDF ART
Filtruj produkty
Sortuj
Filtruj produkty
Zakres cenowy
  • Montaż
Obrazek Boazeria angielska MDF MODERN
Obrazek Boazeria angielska MDF ART

Boazeria angielska

Boazeria angielska cieszy się coraz większą popularnością. To, co zachęca do jej zakupu to wyjątkowo ekskluzywny wygląd przy cenie na każdą kieszeń. Wykończenia takie jak boazeria ceramiczna i panele angielskie sięgają już starożytności. Wtedy służyły one do izolacji ścian oraz ochrony przed wilgocią, czy zimnem. Dzisiejsze gotowe panele boazeryjne pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. We wnętrzach wśród gotowych elementów modne są klasyczne rozwiązania, jak boazerie panelowe, kasetonowe oraz płycinowe. Układane we wnętrzach odmienią każde pomieszczenie.

Co to jest boazeria angielska?

Boazeria angielska to boazeria panelowa zakrywająca tylko dolną część ściany. Produkty wykonane są z materiałów od drewna olchowego po MDF, czy inny materiał o dużej wytrzymałości. Najczęściej w pomieszczeniu pełnią rolę dekoracyjno — ochronną. Boazerię angielską wybiera się, bo zdobi wnętrze i zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniami, zarysowaniami lub uszkodzeniami mechanicznymi. Lamperia angielska jest bardzo praktycznym oraz stylowym rozwiązaniem zarówno w salonie, jak i do łazienki zamiast płytek.

Boazeria angielska — wygląd

Listwy ścienne boazerii angielskiej wyglądają w odróżnieniu od francuskiej bardzo skromnie. To właśnie to oszczędne wzornictwo paneli mdf sprawia, że boazeria mdf wygląda świetnie na ścianach w każdym z pomieszczeń. Chętnie są wykorzystywane jako wykończenie w pierwszej kolejności powierzchni w salonach, jadalniach, w pokoju dziecięcym, przedpokoju, łazience, klatce schodowej, korytarzu czy w innych pomieszczeniach, które są narażone na intensywną eksploatację.

Na rynku dostępne są najczęściej panele angielskie z płyt MDF, płyty PVC i polistyrenu. Nadal oczywiście często używanym materiałem jest surowe drewno dębowe czy inne, które można pomalować na dowolny kolor, by dopasować wygląd boazerii do wnętrza, koloru ściany, tapety, podłogi.

Nowoczesna boazeria angielska mdf oraz boazeria drewniana

Panele ścienne jako decor ułożone w dolnej części ściany wyglądają bardzo elegancko oraz wzbogacają przestrzeń o wytworny charakter. Są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy lubią czystość, estetykę, jasne barwy i estetykę. Dodatkowo boazeria angielska doskonale współgra z różnymi stylami wnętrz — sprawdzi się w stylu skandynawskim, prowansalskim, klasycznym, a nawet glamour.

Montaż

Boazeria angielska jest prosta w ułożeniu. Cały montaż polega na ułożeniu gotowych już paneli na ścianie oraz przymocowaniu ich za pomocą dowolnie wybranego sposobu. Możesz zrobić to, używając gwoździ lub akcesoriów do montażu boazerii w postaci specjalistycznego kleju. Montując boazerię, pamiętaj, że każdy panel na wymiar powinien być dobrze zamocowany do listwy przypodłogowej. Sprawdzi się tu listwa dolna. Na górze panele należy wykończyć natomiast specjalną listwą górną.

Zobacz więcej