Czyszczenie materaca w 5 prostych krokach.

Czyszczenie materaca w 5 prostych krokach.

Łóżko to jeden z najbardziej narażonych na zużycie mebli.

To tutaj śpimy, relaksujemy się, odpoczywamy – pewne jest zatem, że prędzej czy później materac się zabrudzi. Jak skutecznie pozbyć się plam, nie uszkadzając przy tym powierzchni materaca?

Na to pytanie odpowiemy w 5 prostych krokach:

  1. Przede wszystkim nie zwlekaj z usuwaniem plamy – zrób to od razu po jej powstaniu. Świeża plama jest łatwiejsza do wyczyszczenia niż sucha, która utrwala się w strukturze powierzchni materaca.
  2. Wyposaż się w szmatkę (najlepiej z mikrofibry) i chłodną wodę, ponieważ ciepła może zareagować z cząsteczkami plamy, poszerzając strefę zabrudzenia. Zabrudzenie najpierw nawilż, a następnie delikatnie przetrzyj szmatką, kierując ruch od strony zewnętrznej do środka plamy.
  3. Namocz plamę kilkakrotnie, za każdym razem dociskając szmatkę do powierzchni materaca. Pamiętaj, by nie pocierać zabrudzenia, by uniknąć jego przedostania się do głębszych warstw materaca.
  4. Kolejnym krokiem jest zastosowanie środków chemicznych (odplamiacze enzymatyczne), które pozbędą się niewidocznych resztek zabrudzenia, łącznie z kolorem plamy.
  5. Teraz wystarczy, że pozostawisz materac do całkowitego wyschnięcia.