Szafy czterodrzwiowe - funkcjonalność i pojemność

Szafy czterodrzwiowe - funkcjonalność i pojemność

Odzież na wszystkie cztery pory roku, bielizna, ręczniki, pościel – przechowywanie domowych tekstyliów sprawiać może nie lada kłopot, zwłaszcza jeśli w domu są fani sportu w postaci rajdów po sklepowych wyprzedażach ;) Rozwiązaniem tego problemu są pojemne szafy czterodrzwiowe, dla których warto znaleźć miejsce w salonie lub sypialni.

W idealnym świecie do przechowywania każdego rodzaju domowych tekstyliów przeznaczony jest osobny mebel. Odzież wierzchnią wiesza się w szafach, drobniejsze sztuki ubrań – w zamykanych regałach, bieliznę – w specjalnych bieliźniarkach, pościel i ręczniki – w komodach z szufladami i/lub szafkami. W praktyce bywa jednak tak, że w pomniejszych meblach trzeba pomieścić mnóstwo innych potrzebnych rzeczy, a wszystkie tekstylia trafiają do szafy. Jeśli tylko pozwala na to metraż mieszkania warto pomyśleć o zakupie szafy trzydrzwiowej, w której zmieści się absolutnie wszystko!

Szafy trzydrzwiowe – gdzie je ustawić?

Umiejscowienie szafy trzydrzwiowej w mieszkaniu zależy oczywiście od metrażu poszczególnych pomieszczeń. Wiele osób lubi mieć odzież w sypialni, tak by swobodnie móc ubrać się każdego poranka. Zdarza się jednak i tak, że w sypialni trudno jest zmieścić cokolwiek ponad łóżko, szafkę nocną i niewielką komodę, więc wówczas szafę trzydrzwiową można umieścić w salonie. Naprawdę nie budzi to już zdziwienia, zwłaszcza w małych mieszkaniach w blokach.

Doskonałym sposobem na rozwiązanie problemu przechowywania kurtek i płaszczy, zwłaszcza w przypadku bardziej licznych rodzin, jest wstawienie szafy trzydrzwiowej do przedpokoju, oczywiście jeśli pozwala na to dostępna tam przestrzeń. Takie umeblowanie wnętrza pomaga także utrzymać porządek z obuwiem należącym do domowników – duża powierzchnia na dole szafy może wówczas zostać wykorzystana w charakterze szafki na buty.

Szafy trzydrzwiowe serii Torinolub Napoli od Abra Meble

Bardzo funkcjonalne szafy trzydrzwiowe możecie oczywiście znaleźć w naszej ofercie. Zbudowane są one z mniejszej komóry zewnętrznych oraz jednej większej komory środkowej. Wszystkie wyposażone są w drążki do wieszania odzieży, a także niezwykle praktyczne górne półki, idealne na akcesoria.

Szafy trzydrzwiowe z serii Torino lub Napoli dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Zdecydować można się na szafę w całości utrzymaną w pięknym, naturalnym odcieniu dębu sonoma, białym kolorem lub będącą połączeniem tych odcieni (np. korpus w kolorze dębu sonoma i biały front). Dzięki temu można dopasować wygląd szafy zarówno do swoich indywidualnych gustów, jak i wystroju pomieszczenia. Biała szafa Napoli z nadstawką będzie świetnie wyglądać w sypialni w stylu minimalistycznym, zaś w kolorze dębu sonoma – w pomieszczeniach skandynawskich. Uwielbiają one przecież obecność prostych, funkcjonalnych mebli i wzorów naturalnego drewna. Ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia!