Jaki komplet wypoczynkowy wybrać?

Jaki komplet wypoczynkowy wybrać?

W każdym salonie warto wygospodarować miejsce na wygodny i funkcjonalny komplet wypoczynkowy. Razem z ustawionym nieopodal małym stolikiem kawowym oraz szafką RTV z telewizorem stworzy przytulne miejsce do relaksu i wspólnego spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Na co zwracać uwagę podczas zakupu kompletu wypoczynkowego? Oto garść naszych inspirujących wskazówek!

Komplety wypoczynkowe do salonu przybierają zazwyczaj dwojaką postać. Mogą składać się z sofy i dwóch foteli albo sofy, jednego fotela i jednej pufy, którą wykorzystywać można również w charakterze podnóżka. Podstawowym kryterium wyboru jest tu oczywiście dostępna w pokoju dziennym przestrzeń. W większych salonach bez obaw zmieszczą się zestawy z dwoma fotelami, w mniejszych dobrym rozwiązaniem są te z fotelem i pufą.

Komplety wypoczynkowe tapicerowane

Jeśli chodzi o materiały, z których wykonuje się komplety wypoczynkowe, bez wątpienia najpopularniejsze są te tapicerowane – albo specjalnymi tkaninami tapicerskimi albo skórą (naturalną lub w wersji ekologicznej). Komplety wypoczynkowe tapicerowane tkaninami są miękkie, wygodne, przyjemne w dotyku, a dodatkowo mnogość dostępnych kolorów tapicerek sprawia, że bez problemu uda się wybrać model idealnie pasujący do aranżacji danego wnętrza. Z kolei komplety wypoczynkowe tapicerowane skórą charakteryzują się nieprzemijającym stylem i elegancją, dodatkowo są łatwe do utrzymania w czystości. Może to być przesądzający aspekt choćby dla posiadaczy zwierząt domowych, którym wolno wylegiwać się na kanapie razem z właścicielem…

Komplety wypoczynkowe do salonu z funkcją spania

Kolejną ważną kwestią są funkcje dodatkowe kompletów wypoczynkowych, a zwłaszcza wchodzących w ich skład sof i kanap. W niewielu mieszkaniach można wygospodarować jeden pokój w charakterze sypialni dla gości, więc w sytuacji, w której trzeba kogoś przenocować, najczęściej w roli dodatkowej sypialni występuje salon. Dlatego bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem są komplety wypoczynkowe z funkcją spania w postaci rozkładanej kanapy oraz obecności skrzyni na pościel. Dla przykładu – w skład zestawu Oliwia B wchodzi rozkładana, tapicerowana wersalka z prostym w obsłudze systemem otwierania Clic-Clac. Z kolei sofa z zestawu Kayla rozkłada się poprzez wysunięcie do przodu jej siedziska.

Komplety wypoczynkowe w różnych stylach

Na koniec kwestia estetyki – komplet wypoczynkowy musi być bowiem nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale również cieszyć oko pięknym wyglądem. Niezwykle eleganckim rozwiązaniem, przywołującym skojarzenia z pałacowymi komnatami, są komplety wypoczynkowe pikowane. Jeszcze więcej stylu dodają im nóżki – proste lub kabriolowe, nawiązujące do francuskich mebli z epoki ludwikowskiej. Proste, ciemne komplety wypoczynkowe, z elementami chromowanymi, na przykład w postaci nóżek, będą świetnie prezentować się we wnętrzach nowoczesnych. Jeśli natomiast chcemy wprowadzić do salonu nutkę retro, można zdecydować się na komplet utrzymany w pastelowych odcieniach różu lub błękitu.