Koszt wymiany tapicerki krzesła

Koszt wymiany tapicerki krzesła

Wiekowe meble znaleźć można w wielu polskich domach. Są ich ozdobą i dumą właścicieli. Przywołują wspomnienia dawnych lat, wielu rodzinnych historii i odległych dostojnych czasów.

Masz w domu wysłużony, tapicerowany komplet krzeseł i zastanawiasz się czy wymiana starej tapicerki na nową jest opłacalna? Jaki jest koszt wymiany tapicerki w krzesłach? Wymieniać jedynie obicie czy raczej krzesła na nowe? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te, oraz kilka innych pytań związanych z tematem renowacji mebli zapraszamy Cię do przeczytania artykułu.

Nasi specjaliści przygotowali krótką instrukcję oraz kosztorys wymiany obicia w krzesłach do jadalni lub salonu. Może będzie dla Ciebie inspiracją do samodzielnego przeprowadzenia renowacji mebli tapicerowanych.

Koszt renowacji mebli tapicerowanych

Zmiana obicia to szansa, by starym meblom dać drugie życie. Jeśli zdecydujesz się na samodzielną renowację, koszty mogą być naprawdę niskie. Warto jednak zawsze mierzyć siły na zamiary. Krzesła i fotele o bardziej skomplikowanym kształcie lepiej oddać w ręce specjalisty. Zastanawialiście się ile kosztuje obicie fotela do salonu? To przede wszystkim inwestycja Waszego czasu, sprawdźcie szczegóły!

Ile kosztuje tapicerowanie mebli?

Od czego zależy cena usług tapicerskich?

Tapicerstwo obejmuje szeroki wachlarz usług, a ich cena zależy od różnych czynników. Można jednak oszacować wstępny koszt biorąc pod uwagę zakres prac jakich wymaga mebel. Szczególną uwagę warto zwrócić na:

Liczba mebli oraz ich wielkość - to jedno z podstawowych kryteriów wyceny. Jeśli zdecydujesz się na oddanie mebli w ręce specjalistów musisz liczyć się z tym, że policzą oni renowację każdego elementu z osobna. Wielkość również ma znaczenie. Najwięcej trzeba zapłacić za wymianę tapicerki w narożnikach i dużych kanapach. Ceny takiej usługi wahają się od 1500 zł do nawet 2500zł. Nieco mniej trzeba zapłacić za wymianę obicia fotela. Tu stawki zaczynają się od 450zł i sięgają 700zł. Najtańsze będą krzesła. Za 1 sztukę zapłacisz ok. 50-100 zł.

Więcej będzie kosztowało Cię również tapicerowanie całego kompletu wypoczynkowego czy wszystkich krzeseł w komplecie jadalnianym.

Zakres prac, jakie mają być wykonane. Drugi ważny element, który będzie miał wpływ na ostateczną wysokość ceny. Koszt usług tapicerskich jest zależny od ilości i jakości prac, które muszą zostać przeprowadzone. Mniej będzie Cię kosztowała wymiana samego obicia krzesła, sofy lub łóżka. Droższa będzie renowacja zniszczonych mebli, w którym potrzebne będzie wypełnienie, a może nawet wymiana osłabionych elementów konstrukcyjnych.

Cena tapicerowania mebla - fotel/fotele/meble

Materiał do tapicerowania mebla. Nie bez znaczenia jest również wybór tkaniny obiciowej. Te niestety nie należą do najtańszych. Wysokiej jakości materiały tapicerskie, które mają dużą większą odporność na uszkodzenia i zaplamienia, są również droższe. Warto je jednak wybrać ponieważ posłużą Ci dłużej i będą się lepiej prezentowały na meblach.

Doświadczenie tapicera i lokalizacja zakładu - Wprawdzie te czynniki są rzadziej brane pod uwagę, ale również mają pewien wpływ na cenę usług tapicerskich. Musisz liczyć się z tym, że w większych miastach ceny usług tapicerskich będą wyższe. Mniej zapłacisz w małych miseczkach i na prowincjach.

Ważna jest również renoma danego zakładu lub specjalisty. Ci najbardziej znani i cenieni, maja często najwyższe stawki. Szukając tapicera, warto zrobić wstępne rozeznanie wśród znajomy i rodziny. Zdarza się, że ktoś korzystał z podobnej usługi i może Ci kogoś polecić.

Tapicerowanie fotela komu zlecić? Renowacja mebli.

Cennik usług tapicerskich - ile co kosztuje?

Ze względu na wiele czynników składających się na cenę, bardzo trudno podać konkretną kwotę za tapicerowanie mebli danego typu. Można natomiast próbować określić ich przedziały cenowe. Każdy fachowiec ma swój własny cennik w którym znajdziesz poszczególne usługi tapicerskie i ich ceny. Chcąc zobrazować zakres cenowy dla poszczególnych usług przygotowaliśmy zestawienie najpowszechniejszych prac, które wykonuje tapicer, wraz z ich przedziałem cenowym. Oto one:

Tapicerowanie krzesła - 50-100 zł

Tapicerowanie fotela - 450-700 zł

Tapicerowanie kanapy - 950-1100 zł

Tapicerowanie narożnika - 1500-2500 zł

Tapicerowanie foteli samochodowych za komplet - 1500-2000 zł

Jak widać najtańsze będzie tapicerowanie małych mebli, takich jak krzesła czy pufy. Nieco więcej zapłacić trzeba za renowację foteli oraz zagłówków. Dalej za kanapy, wersalki, narożniki. Najdroższa jest wymiana obicia w fotelach i kanapach samochodowych.

Usługi tapicerskie  - ile kosztuje obicie krzesła

Samodzielne tapicerowanie mebli - czy warto?

Usługi tapicerskie nie należą do najtańszych, dlatego coraz więcej osób szuka instrukcji i podpowiedzi jak samodzielnie wykonać prosta renowację. O ile tapicerowanie kanapy, narożnika czy fotela - uchacza może być trudne, o tyle wymiana obicia krzesła już niekoniecznie.

Najłatwiej jest zmienić tapicerkę prostego krzesła z siedziskiem. Jeżeli masz do wymiany tapicerkę fotela, kanapy lub narożnika - lepiej oddać mebel w ręce profesjonalisty. Wiekowe, wartościowe meble też nie powinny być odnawiane w domu. Mimo znacznych kosztów warto, zainwestować i zlecić pracę fachowcom.

Wymiana tapicerki krzesła krok po kroku

Zanim rozpoczniesz pracę, musisz wybrać odpowiedni materiał. Gdzie go szukać? W dobrych sklepach tapicerskich, centrach budowlanych - na dziale z tekstyliami lub bezpośrednio w zakładach tapicerskich. Warto zadbać o to, by tkanina była wytrzymała i plamoodporna. Jeśli gąbka na siedzisku krzesła jest odkształcona lub zniszczona, ją również trzeba będzie wymienić. Kupując materiał pomyśl i o gąbce.

Odnawiamy meble - renowacja krzesła

1. Do wymiany obicia będziesz potrzebował: wybranego materiału, rozszywacza i takera, nożyczek, gwoździ tapicerskich i młotka. Jeżeli gąbka w Twoim krześle jest zniszczona do renowacji przyda się jeszcze nowe wypełnienie.

2. Pracę zacznij od odkręcenia siedziska i oparcia. Rozłożenie mebla na mniejsze elementy ułatwi Ci zadanie.

3. Usuń zszywki, którymi tkanina została przymocowana do krzesła. Przyłóż go do nowego materiału i odrysuj kształt. Podobnie zrób z gąbką - jeśli ta wymaga wymiany.

4. Jeśli wymieniasz gąbkę, trzeba to zrobić na tym etapie. Ułóż materiał, na nim gąbkę i na wierzch siedzisko. Następnie zawiń brzeg materiału i przymocowuj je do siedziska zszywkami lub gwoździkami tapicerskimi. Najlepiej zacząć od przymocowania materiału ze wszystkich czterech stron i dopiero na końcu dopasować materiał na rogach.

Zadanie skończone - tapicerka wymieniona. Jak widzisz nie jest to trudne zadanie.

Jeśli uznasz, że rumiana tapicerki na Twoich krzesłach nie jest opłacalna, odwiedź koniecznie nasz sklep Abra Meble. Mamy dla Ciebie bogatą ofertę mebli tapicerowanych tj. krzesła, fotele, kanapy, łóżka, narożniki, pufy, a także panele tapicerowane, które posłużą za zagłówek łóżka lub ozdoba ściany oraz całe zestawy stoły i krzesła do kuchni.