Łóżka kontynentalne – luksus w dobrej cenie

Łóżka kontynentalne – luksus w dobrej cenie

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie czynniki wpływają na to, ile gwiazdek otrzymują hotele? Jednym z takich czynników jest umeblowanie – im bardziej luksusowe i komfortowe, tym lepiej. Przykładem bardzo wygodnych oraz eleganckich mebli są łóżka kontynentalne, które coraz śmielej wkraczają także do sypialni w mieszkaniach. Co warto o nich wiedzieć?

Łóżka kontynentalne to zdecydowanie najbardziej komfortowe meble do spania. Mogą być jednoosobowe lub dwuosobowe, wyposażone w umieszczone w dolnej części szuflady, wezgłowia lub kolumny, do których przyczepić można baldachim. Każde łóżko kontynentalne wyróżnia się jednak stosunkowo dużą wysokością – składa się bowiem z kilku części. Dolną stanowi drewniana rama z materacem, zazwyczaj wypełnionym sprężynami bonellowymi. Część środkowa to zasadniczy materac ze sprężynami kieszeniowymi. Jak sama nazwa wskazuje, poszczególne partie sprężyn są umieszczone wewnątrz materaca w specjalnych kieszeniach, dzięki czemu w momencie, gdy ktoś kładzie się na łóżku uginają się tylko te sprężyny, na które naciska siła ciała. Górną część łóżka kontynentalnego stanowi z kolei cienki materac, jeszcze bardziej podnoszący komfort wypoczynku. Każda warstwa tapicerowana jest specjalną tkaniną.

Łóżka kontynentalne – na co zwracać uwagę?

Wybierając wymarzone łóżko kontynentalne należy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

  • Wymiary – jeśli łóżko ma służyć jednej osobie, wystarczający będzie mebel o wymiarach 90x200 cm lub 120x200 cm. Łóżko kontynentalne dwuosobowe powinno już mierzyć 160x200 cm lub 180x200 cm.

  • Wysokość nóżek – ważną cechą łóżek kontynentalnych w hotelach jest obecność wysokich nóżek, dzięki którym pod łóżkiem łatwo jest posprzątać. Powinien je posiadać także mebel do domu. Łóżka kontynentalne są duże i ciężkie, więc nie jest łatwo je odsunąć – wysokie nóżki umożliwią szybkie i wygodne odkurzenie dywanu czy umycie podłogi.

  • Kolor i jakość tapicerki – wytrzymałość materiału tapicerskiego przesądza o tym, jak długo łóżko kontynentalne będzie służyć w idealnym stanie (najlepsze są tkaniny odporne na przetarcia). Ładny kolor od razu podniesie walory aranżacyjne mebla.

  • Zdejmowany pokrowiec – kupując łóżko kontynentalne warto sprawdzić, czy górny cienki materac posiada zdejmowany pokrowiec. Jeśli tak, a dodatkowo można prać go w pralce, będzie to bardzo higieniczne rozwiązanie.