Męczą Cię bóle pleców i szyi? Zmień materac!

Męczą Cię bóle pleców i szyi? Zmień materac!

Ból pleców i szyi to jeden z czynników pogarszających jakość snu, a skutki nieprzespanej nocy odczuwamy przez cały następny dzień – czy to w pracy, czy podczas relaksu.

Dla osób cierpiących na problemy z kręgosłupem poważnym wyzwaniem staje się dobór odpowiedniego materaca, który będzie dopasowany do ich indywidualnych potrzeb i wymagań. Marzysz o porankach, w których budzisz się wypoczęty, w pełnej gotowości do działania? Wybierz nasze materace!

Powodem odczuwania bólu kręgosłupa może być nieodpowiednia twardość materaca w naszych łóżkach. Dowiedz się, jak wybrać materac, który uchroni Cię przed bólem!

Materac ze sprężynami kieszeniowymi

Ten rodzaj materaców wyróżnia specjalna budowa, dzięki której każda ze sprężyn pracuje niezależnie, co przekłada się na elastyczność punktową materaca. To prosty rachunek – im większa liczba sprężyn, tym lepsze i dokładniejsze dopasowanie materaca do naszej sylwetki. Efekt? Środek ciężkości Twojego kręgosłupa rozkłada się równomiernie, nie obciążając bolących partii.

Materac z pianką termoelastyczną

Materace wykonane z pianki termoelastycznej dostosowują swoją powierzchnię do kształtu ciała pod wpływem nacisku i jego temperatury. Dzięki temu materac automatycznie dopasowuje się do każdej krzywizny ciała, redukując powodowane przez to napięcie w kręgosłupie. Użytkownicy materaców z pianką termoelastyczną mają wrażenie, jakby delikatnie „zatapiali się” w jego powierzchni. Miłe, przyjemne i relaksujące uczucie.

Materac z pianką lateksową

Tego typu materac polecany jest głównie osobom, które mają tendencję do częstego zmieniania pozycji podczas snu. Wysoka sprężystość i elastyczność punktowa lateksu sprawia, że materac od razu reaguje na ruch. W ten sposób idealnie dopasowuje się do sylwetki i amortyzuje ciało w czasie odpoczynku.

Materac z pianką wysokoelastyczną

Przy bólach pleców i szyi sprawdza się również pianka wysokoelastyczna, inaczej nazywana zimną pianką. Materiał ten gwarantuje bardzo dobre podparcie ciała przez materac, a do tego jest w całości syntetyczny.