Metamorfoza salonu — mała zmiana wielki efekt

Metamorfoza salonu — mała zmiana wielki efekt

Nawet drobna zmiana może przynieść wielki efekt. Jeśli wydaje Ci się, że Twój salon staje się zbyt nudny, czas na zmiany! Są one możliwe nawet wtedy, gdy masz ograniczony budżet — sprytne rozwiązania i popularne wśród największych architektów wnętrz triki pomogą Ci wprowadzić małe zmiany, które sprawią, że pokój dzienny stanie się całkiem innym pomieszczeniem. Mała zmiana — wielki efekt to nie mit! Zobacz razem z nami, jak odmienić pokój dzienny tak, by wnętrze mieszkania lub domu nabrało nowego blasku.

aranżacje, które pobudzą wyobraźnię - nie bój się zmian!

Jak ważny jest pokój dzienny?

Salon to wyjątkowe pomieszczenie. To właśnie w tym miejscu najczęściej zbiera się cała rodzina, to także przestrzeń spotkań rodzinnych oraz z przyjaciółmi. Wnętrze salonu jest zatem najczęściej oglądanym pokojem zarówno przez domowników, jak i przez gości. To w salonie toczy się życie rodziny, warto zatem zadbać o dobry wygląd tego pomieszczenia.

Dlaczego zmiana salonu może przynieść wielki efekt?

Piękne salony to niewątpliwie wizytówka każdego domu i mieszkania. To najczęściej odwiedzane pomieszczenie, zarówno przez domowników, jak i przez gości. Jego metamorfoza będzie zatem doskonale odczuwalna. Mieszkanie lub dom zdecydowanie mogą nabrać nowego blasku, jeśli we wnętrzach salonów zmieni się nawet coś niewielkiego.

Mała zmiana — wielki efekt to popularny sposób na odmienienie wnętrza. Zmiany mogą dotyczyć kilku elementów albo jednego — ścian, dodatków, tekstyliów, podłóg lub jednego albo większej ilości mebli.

Zmiana salonu przynosi zatem ogromny efekt. Metamorfoza sypialni, nowo urządzona kuchnia lub łazienka nie są aż tak widoczne, zatem warto skupić się właśnie na salonie, gdy chce się wprowadzić do domu lub mieszkania odrobinę świeżości.

mała zmiana - wielki efekt

Wnętrza intrygujące, czyli nowoczesny salon w kilka chwil

W aranżacji wnętrz ważny jest niemalże każdy element, dlatego we wnętrzu mała zmiana — wielki efekt mogą być zrealizowane dzięki wymianie lub dodaniu zaledwie kilku elementów. Wśród najpopularniejszych produktów w takich zabiegach znajdują się przede wszystkim dodatki. To w końcu one tworzą odpowiedni styl i nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru. Dodatki to między innymi ozdoby, rzeźby, donice na kwiaty z kwiatami, wazony, zdjęcia, ale również tekstylia: koce, poduszki, firany oraz zasłony. Do dodatków często wlicza się również dywany.

Wymiana lub dodanie tych elementów może znacząco odmienić pokój dzienny. Wnętrza dzięki temu będą wydawały się zupełnie inne.

Elegancji nadadzą wnętrzu szklane pojemniki — wazony i miski. To polecane artykuły zwłaszcza do stylów nowoczesnych. We wnętrzach duże znaczenie mają również dywany. Wymiana dywanu na nowy może zdziałać cuda! To mała zmiana — wielki efekt! Dywan w odcieniach szarości stonuje wnętrze, a awangardowe kolory i wzory dodadzą pomieszczeniu awangardy i zdecydowanie ożywią przestrzeń.

Nieco bardziej pracochłonnych i czasami bardziej kosztownym sposobem na zmianę jest odmienienie podłogi. Wśród popularnych wykończeń znajdują się panele, płytki, ale również i różne rodzaje wykładzin. Tańszym sposobem na odmienienie podłogi będzie na pewno ułożenie na niej po prostu dywanu, który zasłoni starą, nieatrakcyjną przestrzeń. Dywan warto dopasować do stylu pomieszczenia. Bardzo uniwersalny staje się w ciągu ostatnich sezonów szary dywan — to łatwa metamorfoza i ciekawy element, który pasuje do większości wnętrz.

Style, które zachwycają

Mała zmiana — wielki efekt mogą odmienić również styl, w jakim urządzone jest wnętrze. Do metamorfozy używa się wtedy nie tylko dodatków, ale warto czasami przemalować ściany. Zabierając się za malowanie ścian, dobrze jest zdecydować się na biały lub szary kolor — to bardzo uniwersalne i neutralne barwy, na tle których łatwo jest zaaranżować praktycznie każdy styl wnętrzarski.

Łatwe do zaaranżowania style to przede wszystkim style nowoczesne. Aby wprowadzić nowoczesny klimat do wnętrza nie potrzeba wiele — właściwie to potrzeba mniej. Bardzo łatwo zaaranżować minimalistyczną kompozycję. Nowoczesny minimalizm uzyskuje się poprzez usunięcie nadmiernej ilości dodatków, zwłaszcza takich, które stanowią pewną dominantę w przestrzeni. Tekstylia mocno ogranicza się, rezygnując z koców, ciężkich zasłon i bardzo ozdobnych poduszek. Pozostawia się natomiast kamienne lub szklane wazony oraz miski, a ilość wiszących obrazów ogranicza do minimum.

Łatwo też zaaranżować wnętrza retro, rustykalne lub vintage. Do tych stylów pasuje większość mebli do salonu, a niezwykły charakter wnętrza uzyskuje się dzięki odpowiednim dodatkom — stosuje się przede wszystkim takie elementy, które mają pewną historię. Dekoracji warto zatem poszukać na pchlim targu, to wyjątkowo pasujące do takich wnętrz elementy. Ozdoby można ustawiać na komodach, witrynach, regałach, jak również zawieszać na ścianie lub ustawiać na powierzchni podłogi w rogu pomieszczenia. Taka metamorfoza może naprawdę zachwycić!

nowa ściana lub podłoga - a może nowe wyposażenie?

Niewielkie zmiany — wielki efekt

Nie tylko ściany lub dodatki mogą odmienić wnętrze. Masz nieco więcej funduszy? Warto w takiej sytuacji wymienić jeden lub kilka mebli. Dobrym pomysłem będzie wymiana kanapy lub narożnika salonowego. Nowy mebel tapicerowany będzie przyciągał wzrok, znacząco zmieni wygląd pomieszczenia i na pewno przyda się bardziej niż stara, zużyta kanapa.

Prym wśród mebli wypoczynkowych wiodą przede wszystkim narożniki do salonu. Te wyjątkowe meble mają nie tylko ciekawą formę, ale są też niesamowicie praktyczne. Warto wybrać model z funkcją spania, dzięki czemu w razie potrzeby pokój dzienny szybko można będzie zamienić w sypialnię dla gości lub znajomych, którzy zdecydują się na nieco dłuższe odwiedziny. Narożniki w naszym sklepie internetowym Abra Meble dostępne są w wielu atrakcyjnych kolorach, łatwo jest zatem dobrać barwy odpowiednie do indywidualnych gustów i do aranżacji.

Narożniki to niezaprzeczalnie piękne meble i po prostu praktyczne wyposażenie. Dzięki temu, że dostępne są zarówno małe modele, jak i duże wersje, narożniki są w stanie dopasować się nie tylko do małych salonów, ale również do tych bardziej obszernych pomieszczeń.

Metamorfoza salonu może być również wykonana dzięki wymianie innych mebli salonowych. Im więcej mebli jednak wymieniasz, tym większe koszty to za sobą pociąga, zatem dobrze jest, nim wyrzuci się stare wyposażenie, zaplanować zakup nowych. Wymiana mebli bywa bowiem nie raz bardzo kosztowna, ale daje duży efekt. Nowo urządzony salon wygląda zachwycająco i na pewno przykuje uwagę domowników oraz gości. W naszym sklepie Abra Meble znajdziesz bez problemu najciekawsze propozycje nowoczesnych mebli salonowych — to gwarantowana satysfakcja zakupu.

Światło w dobrej cenie

Bardzo ważnych elementem aranżacji jest na pewno światło. Warto w czasie metamorfozy zadbać też o nowe oświetlenie. Przyda się nowy żyrandol oraz atrakcyjne lampy stojące, które nie tylko podobają się, ale również są praktyczne.