Sypialnia w stylu country

Sypialnia w stylu country

Ciekawą opcją na nowoczesną i wyjątkową aranżację sypialni proponuje nam styl country. Ta nieoczywista, ale bardzo przyjemna i przytulna aranżacja sypialnianego pomieszczenia jest dokładnie tym, w czym zakochasz się od pierwszego wejrzenia! Spośród innych stylów aranżacji wnętrz wyróżnia go przytulność i funkcjonalność, pomieszczenia, w których króluje styl country, są pełne ciepła i niewymuszonej wygody.

Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak wygląda ten styl i jak go zaaranżować, dobrze trafiłeś! Nasz artykuł przedstawi Ci krótko, czym wyróżnia się styl country i jak w łatwy sposób wprowadzić go do własnej sypialni.

Sypialnia w stylu country

Czym wyróżnia się styl country?

Styl country określany jest czasami jako nowoczesny styl wiejski. To pełna ciepła i przytulności aranżacja sypialni, która jednocześnie jest wyjątkowo wygodna do użytkowania i niebywale funkcjonalna. Niektórym może przypominać aranżacje w stylu rustykalnym, jednak panuje tutaj o wiele większa nowoczesność.

Styl ten wywodzi się od amerykańskiego stylu country, czyli stylu, w jakim aranżowano farmy. W drewnianych domach umieszczano zwykle drewniane meble, a całość była nakierowana na przytulność, funkcjonalność i wygodę. Podobnie, jak w naszym wiejskim stylu, królowała tam pewna swoboda aranżacji i uwielbienie materiałów naturalnych.

Styl country to wyjątkowy sposób na aranżację pomieszczenia. Styl country staje się przez to coraz popularniejszy również w Polsce, gdzie zyskuje sobie uznanie zwłaszcza w przypadku aranżacji domów jednorodzinnych na wsi, a także domków podmiejskich jednorodzinnych i szeregowych.

Jakie wykończenie, wyposażenie, a także dekoracyjne elementy stylu country sprawdzą się w sypialni? Opcji wbrew pozorom jest naprawdę wiele.

Jak zaaranżować sypialnię w stylu country?

Sypialnia w stylu country to pomieszczenie pełne światła, ale i przytulności. Jest wygodne do odpoczynku i funkcjonalne. W takiej sypialni dobrze jest postawić na białe ściany, które rozświetlą mocno pomieszczenie i sprawią, że aranżacja będzie wydawała się przestronniejsza, a pomieszczenie — optycznie powiększone. Jeśli wolisz jednak stawiać na kolory, zdecyduj się na pastelowe, bardzo jasne odcienie: beże, zielenie lub niebieski.

Podłoga powinna być wykończona w drewnie. Sprawdzą się tutaj zarówno deski z drewna naturalnego, jak i panele winylowe lub laminowane. Warto postawić na jasne, ciepłe odcienie drewna i widoczny wzór usłojenia.

Styl country uwielbia naturalne materiały i sprytnie przemycone do wnętrz pozorne niedoskonałości. Ściany mogą być zatem zatynkowane zamaszystymi ruchami, dzięki czemu będą wyglądały na niedokładnie wykończone. Z kolei wybierając wzór paneli, możesz zdecydować się na motywy z mocnym usłojeniem lub widocznymi sękami.

W sypialniach w stylu modern country możesz wprowadzić też na ścianach panele drewniane lub cegłę dekoracyjną. Ciekawie mogą też wyglądać tapety. Takie wykończenie lepiej jednak wprowadzać w formie akcentów, wprowadzając je na jednej ścianie lub tylko jej fragmencie.

Styl country wyjątkowy sposób na aranżacje sypialni.

Jakie meble sypialniane będą najlepsze do stylu country?

Zdecydowanie w stylu country warto zaaranżować sypialnię. Oprócz odpowiedniego wykończenia należy skupić się na dobrze dobranym wyposażeniu, a przede wszystkim na odpowiednich meblach.

Styl country wnosi do wnętrz ciepło i przytulność. Z tego względu świetnie sprawdzą się tutaj meble z drewna naturalnego. Najprzytulniejszą wersję stylu country stworzą takie meble, które wyglądają też na postarzane.

Różne są odsłony i aspekty stylu country, dlatego warto przejrzeć różne inspiracje. W niektórych wersjach tego stylu zamiast mebli drewnianych country wstawia się do sypialni np. metalowe łóżka.

Łóżko to zdecydowanie najważniejszy element sypialni, dlatego właśnie jemu należy poświęcić jak najwięcej uwagi. Naturalne drewno będzie tutaj świetnie prezentować, ale w niektórych wersjach stylu country świetnie będą wyglądały łóżka metalowe lub eko łóżka z palet.

Dobrze, jeśli dzięki meblom przemycisz do sypialni elementy stylu rustykalnego. Dzięki temu sypialnia wyda się bliższa polskim mieszkańcom. W sypialni w stylu amerykańskiego country też nie brak takich elementów, chociaż mogą one wyglądać nieco inaczej.

W stylu country pomalowany na pastelowy kolor stolik lub niewielka komoda dodadzą aranżacji sypialni swobody i wyjątkowego wyglądu. Z kolei pomalowane na biało i ładnie zdobione meble to charakterystyczne elementy dla jednej z odmian tego stylu — country chic.

Na jakich dodatkach warto się skupić, aranżując sypialnię w stylu country?

Styl country wnosi do sypialni wygodę, przytulność, ale też i sporą dawkę estetyki przyjemnej dla oka. To najważniejsze aspekty stylu country i najłatwiej wydobyć je dzięki dobrze dobranym dodatkom.

W sypialni najlepiej postawić na jasne tekstylia. Cechą charakterystyczną stylu country jest często występująca w różnych miejscach biel. Pojawia się ona nie tylko na ścianach, ale też w formie białej pościeli, białych poduszek dekoracyjnych lub białych ozdób.

Dobrym pomysłem dla ozdobienia sypialni country będzie też ułożenie grubych, ciepłych koców. Najlepiej, jeśli takie pledy będą miały etniczne, kolorowe wzory w ciepłych kolorach ziemi, pomarańczy i czerwieni.

Latem dobrze jest ustawić na parapecie lub na stoliku nocnym świeże kwiaty, zimą z kolei wnętrze ozdobić można suszonymi trawami. Dobrze też sprawdzą się rośliny doniczkowe, najlepiej takie, które oczyszczają powietrze.

Styl country wygoda i przytulność

Czy styl country jest tym samym, co styl wiejski?

Styl country nie należy jeszcze do najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz, ale zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Jest bardzo podobny, co styl wiejski, posiada jednak więcej nowoczesności i panuje tutaj większy minimalizm.

W przypadku tradycyjnego stylu country często porównuje się go do stylu skandynawskiego, wskazując jednak na o wiele większą swobodę aranżacji sypialni. Wnętrza country są też przytulniejsze i bardziej kojarzą się z ciepłem i słońcem.

Aranżacja w stylu country, a może modern country?

Chcesz postawić na jeszcze więcej nowoczesności u siebie, a jednocześnie nie chcesz rezygnować z przytulności wiejskich aranżacji? We wnętrzu stylu modern country poczujesz się zatem idealnie! Sypialnia modern country to połączenie wyjątkowej nowoczesności, jej minimalizmu i funkcjonalności z ciepłem i wygodą wiejskiego lub rustykalnego stylu.