System Imoss - po młodzieżowej stronie tęczy

System Imoss - po młodzieżowej stronie tęczy

Meble młodzieżowe są ważnym elementem wystroju pokoju. Jeśli są właściwie dopasowane, zadowolenie nastolatka z wygody użytkowania z pewnością przyczyni się do zmniejszenia liczby codziennych napięć międzypokoleniowych. Dla rodziców to z kolei ważny argument w walce o porządek - dziecko zostało zaopatrzone w szafy i komody, więc już nie może powiedzieć, że nie ma gdzie odkładać ubrań i dlatego leżą porozrzucane dookoła. System Imoss to znakomita propozycja dla dojrzałych nastolatków, którzy dobrze czują się w zadbanych przestrzeniach.

Osiągnięcie harmonii jest możliwe między innymi dzięki połączeniu funkcjonalności z eleganckim wyglądem. Dwubarwna kompozycja to przejaw świeżego spojrzenia designerów na codzienne potrzeby młodych osób wchodzących właśnie w dorosłość. Pora zatem skończyć z topornym wystrojem, niemodnym wzornictwem i przestarzałymi technologiami. Czas postawić na tak nowoczesne meble młodzieżowe na miarę XXI wieku jak te w zestawie Imoss.

Prosto z Dalekiego Wschodu, czyli inspiracje Japonią w systemie Imoss

Choćby z filmów samurajskich Akiry Kurosawy wiadomo, jak wygląda tradycyjny dom japoński - pustą przestrzeń pozbawioną mebli przedzielają ściany złożone z papieru ryżowego. Gdy dokładnie przyjrzeć się frontom elementów systemu Imoss, drzwi komody, szafy czy regałów nieco przypominają ten znajomy widok: równe białe prostokąty, a pomiędzy nimi cienkie czarne linie. Ponadczasowa klasa, która rozbudza marzenia o dalekich podróżach.

Wygląd tych mebli młodzieżowych jest klasyczny. Biel frontów doskonale koresponduje z bokami i innymi elementami w dębowym ubarwieniu. Interesującym rozwiązaniem jest rezygnacja z metalowych uchwytów na rzecz wykonanych z płyty MDF imitującej naturalny surowiec. Gdy dzieci podrosną, swobodnie można przerobić ich pokój na lokum dla gości lub przenieść poszczególne meble do salonu czy przedpokoju. Na tym właśnie polega uniwersalność rozwiązania systemu Imoss.

Praktyczne zalety zakupu kompletu Imoss

Dynamiczny styl życia młodego człowieka to nie lada wyzwanie dla projektanta mebli do pokoju dla nastolatków. Trzeba zadbać o ergonomię użytkowania, aby żaden z elementów nie zaburzał trybów bogatego w rozmaite aktywności grafiku. Wszystko jest zawsze pod ręką, gdy obok łóżka stoi niska szafka nocna. Łatwy dostęp do najpotrzebniejszych podręczników zapewnia otwarty regał z wieloma półkami lub prosta w swej konstrukcji wisząca półka. Z kolei ubrania, z których młodzieniec już wyrósł można przechować w pojemnej szafie narożnej, aż młodszy brat będzie mógł je odziedziczyć.

System Imoss to bogactwo wyboru. W zestawie jest dwanaście produktów o różnym przeznaczeniu. Każdy, kto planuje przeprowadzenie remontu i urządzenie na nowo przestrzeni dla dorastającego dziecka, z pewnością ma do dyspozycji wiele alternatywnych konfiguracji. Gdy pociechy wyfruną z gniazda i pójdą na studia, meble można bez problemu przenieść do salonu czy sypialni i wciąż będą atrakcyjnie prezentować się w nowym otoczeniu.