Wycieraczki do domu

Wycieraczki do domu

W naszych domach swoje miejsce często odnajdują przedmioty niepozorne, które nie rzucają się w oczy, choć w ciągu dnia są regularnie i wielokrotnie używane. Takim elementem wyposażenia wnętrz jest prozaiczna, wydawałoby się, wycieraczka do butów. Z jednej strony jej zadanie ogranicza się często do tego, by móc w nie wytrzeć zabrudzone buty, ale z drugiej strony nie musi to być nudny, nieoryginalny, pozbawiony charakteru kawałek materiału. Wycieraczka do przedpokoju - są różne rodzaje i mogą z powodzeniem składać się wraz z lustrem, szafką na buty, komodą czy wieszakami na spójną aranżację wnętrza.

Z jakich materiałów wykonywane są obecnie wycieraczki wejściowe?

Jednym z podstawowych kryteriów, którym warto kierować się przy wyborze, jest dobór odpowiedniego materiału, tym bardziej, jeżeli ma to być wycieraczka zewnętrzna. Pod kątem materiałów są dostępne one na rynku:

• gumowe – wygodne w użytkowaniu i nie przysparzające problemów w konserwacji. Po dłuższym użytkowaniu wystarczy wycieraczki gumowe wytrzepać, by pozbyć się np. piasku lub innych zanieczyszczeń. Modele z korytkiem świetnie sprawdzają się wówczas, kiedy chcemy, by woda była zbierana z błota pośniegowego.

• kokosowe – charakteryzuje się tym, że ma dość szorstkie włókna, które ułatwiają oczyszczenie obuwia nawet z mniejszych zanieczyszczeń, ma zazwyczaj dość gruby splot. Przeważnie warstwa kokosowa układana jest na gumowym spodzie, by mogła dłużej służyć i była bardziej stabilna, nie przesuwała się podczas użytkowania.

• z tworzyw sztucznych – mogą one przypominać trawę, lub być wyposażone w ostre igiełki. Warto wiedzieć, że są one odporne na wilgoć i nie wymagają szczególnej konserwacji. Zanieczyszczenia zbierane są albo na podstawce lub pod wycieraczką (co pozwala na ich łatwe zamiecenie).

Wycieraczka pod drzwi, która ma znaleźć się w przedpokoju wybierajmy tak, by uzupełniała całość tego pomieszczenia. Wycieraczka przed drzwi przybiera różne wzory i kolory, mogą przyjemnie witać gości lub po prostu pełnić funkcję użytkową. Zapraszamy do skorzystania z oferty i zapoznania się również z innymi produktami, które składają się na przedpokój, takimi jak komody, lustra czy szafki na buty.

Zobacz również inne meble: meble do przedpokojuszafki na butywieszakiszafy do przedpokojukomody do przedpokojulustra.