Biokominki
- 1
z
2
- Marka
- Globmetal
- Merkury Market
- Materiał wykonania
- stal malowana proszkowo
- stal malowana proszkowo, płyta mdf
- stal malowana proszkowo, szkło hartowane
- stal malowana proszkowo, szkło ochronne
- Pojemność
- Rodzaj asortymentu
- Rodzaj paliwa
Biokominek Home biały strukturalny
Biokominek Home czarny strukturalny
Biokominek portalowy CONCRETE SALT
Biokominek 900x400 inox srebrny
Biokominek 900x400 biały połysk
Biokominek 900x400 czarny połysk
Biokominek portalowy Koloseum Pula z szybą
- 1
z
2
Biokominki
Biokominki w odróżnieniu od tradycyjnych kominków możesz dopasować wnętrza w każdym stylu, bez względu na jego wielkość i powierzchnię. Postawisz je w dowolnym miejscu, nie wymagają one specjalnego pozwolenia, ani dostępu do przewodu dymowego. Uwalniają podczas spalania minimalną ilość dwutlenku węgla i parę wodną, a powstawanie dymu i popiołu jest całkowicie wyeliminowane. Biokominki zamiast drewna i węgla, które są stosowane w klasycznych kominkach, wykorzystują żelowe lub płynne biopaliwo. Zapewnia to komfort, czystość i bezpieczeństwo w mieszkaniu.
Kominki te sprawdzą się w mieszkaniu, domu, na tarasie i w ogrodzie. Jest to produkt będący nie tylko całkowicie ekologicznym urządzeniem grzewczym, ale też eleganckim elementem wyposażenia, które może odmienić wygląd wnętrza.
Co to jest biokominek?
Biokominki inaczej nazywa się eko kominkami albo kominkami na biopaliwo. Jest to alternatywa dla kominków tradycyjnych. Urządzenia takie jak biokominek portalowy generują żywy ogień, jednak w procesie spalania nie są emitowane zanieczyszczenia w postaci dymu, popiołu, sadzy. To powoduje, że w domach, czy mieszkaniach, gdzie znajduje się instalacja, nie wymaga się spełniania określonych norm. Nie są potrzebne też przewody odprowadzające spaliny z paleniska, jak w przypadku tradycyjnych kominków. Wystarczy zadbać we wnętrzach o odpowiednią wentylację. W biokominkach jako opał stosowane bezdymne i bezwonne paliwa mające postać płynną lub żelową.
W jakim przypadku sprawdzi się biokominek wolnostojący?
Kominek taki jest świetną opcją dla klientów, którym zależy na ochronie środowiska. Biokominek sprawdzi się jako urządzenie grzejne w okresie jesienno-zimowym, gdy potrzebujesz dogrzać pomieszczenie w domu. Biokominek bowiem nie tylko pięknie wygląda, ale pozwala też podnieść temperaturę we wnętrzu, w którym się znajduje.
Biokominek sprawdzi się doskonale w domu, gdzie przebywają alergicy, głównie z tego względu, że nie wydziela zapachu i dymu. Bio paliwa jak bioetanol, stosowane jako opał spalają się praktycznie w całości. Wydzielane są jedynie szczątkowe ilości pary wodnej i dwutlenku węgla. Warto więc pamiętać, aby wnętrze, w którym używane są tego typu produkty, było regularnie wietrzone.
Eko kominek sprawdzi się też w przypadku niewielkich pomieszczeń. Jeśli marzysz o kominku w swoim domu, a nie masz możliwości zastosowania tradycyjnego kominka na drewno, to wybierz jeden z produktów na biopaliwa, które posiadamy w naszym sklepie!
Który biokominek wybrać?
Najmniej wymagające oraz najłatwiejsze w montażu są biokominki wolnostojące. Produkowane są urządzenia, które wystarczy jedynie postawić w dowolnie wybranym miejscu, czy to na meblach, na środku pomieszczenia lub w jego rogu. Ważne jest jedynie, aby otoczenie kominka nie było łatwopalne, a powierzchnia, na której będzie stał, była odporna na ogień. Klientom oferujemy biokominki wolnostojące w postaci modeli portalowych, które wyglądem przypominają tradycyjny kominek i ustawia się je przy ścianie.
Biokominki wiszące umieszcza się na uchwytach, które przykręca się do ściany. Montaż taki jest wyjątkowo prosty, a produkt można powiesić na dowolnej wysokości, ponieważ są to produkty bezpieczne, nie wymagające dostępu do komina w pomieszczeniu.
Biokominki do zabudowy są najbardziej wymagające pod względem montażu. Wymogiem jest tu wnęka w ścianie. Co ważne nie wolno jej zrobić w ścianie nośnej, więc jest tu już pewne ograniczenie co do wyboru miejsca montażu. Dostępne są modele horyzontalne, czyli jednostronne oraz produkty dwustronne — biokominki narożne lub otwarte na przestrzał.
Jak widać, wybór biokominków jest bardzo duży. Z powodzeniem zastępują tradycyjne kominki, polecamy więc zapoznanie się z naszą ofertą.