Doniczki

Doniczki

Kwiaty są nieodzownym elementem wzbogacającym wnętrze każdego domu czy mieszkania. Piękna donica na kwiaty będzie ostoją dla roślinek, ale także ozdobą samą w sobie. Niezależnie od tego czy będzie to donica duża czy też donice podłużne warto wybrać taką, która sprawdzi się wewnątrz mieszkania, jak i na balkonie lub ozdobi ogród.

Doniczka przybiera różne formy

Donice drewniane będą podkreślać zarówno ogrodowe plenery, ale i wprowadzą przyjazną atmosferę w salonie czy w sypialni. Doniczki ogrodowe czy też donice na balkon podkreślają nie tylko te przestrzenie, ale także będą tworzyć spójną całość, w której rośliny będą się pięknie prezentować.

Szukajmy doniczek dla roślin do ogrodu, dla kwiatów o różnych kształtach. Materiał może być różny. Doskonale prezentują się doniczki drewniane, ale także te z innych materiałów będą świetnie wyglądać.

Doniczki będą tworzyć razem z meblami ogrodowymi spójną aranżację, w której będzie się przyjemnie spędzało czas. Doniczka powinna być też odpowiednio dobrana dla samej rośliny i jej systemu korzeniowego. Dlatego dobrze wybierzmy odpowiedni rozmiar doniczki. Donica na balkon lub taras może być trochę większa. Możemy w niej posadzić niedużych rozmiarów drzewko lub krzaczek.

Jak dobrać rozmiar doniczki?

Choć najczęściej o wyborze donicy decydują względy estetyczne, to niemniej istotnym parametrem jest jej rozmiar. Te kryterium nie może zostać pominięte. By optymalnie dobrać rozmiar donicy musimy znać specyfikę roślinki oraz tempo, w jakim ona wzrasta. Ta specyfika roślin przejawia się w sposobie ich wzrastania. Pnącza warto posadzić w doniczce wiszącej, ale np. kwiaty będą lepiej się prezentować w podłużnych donicach.

Jedno jest pewne, dobrze wybrana donica będzie służyć zarówno roślinom, które są w nich posadzone, jak i całej aranżacji wnętrza. Żywa, naturalna zieleń świetnie uzupełni każde wnętrze niezależnie od tego w jakiej utrzymane jest stylistyce.

Oprócz asortymentu w tej kategorii zapraszamy do zapoznania się z innymi produktami z działu "ogród". Do Państwa wyboru pozostają m.in parasole ogrodowehuśtawki ogrodowesztuczna trawabaseny i akcesoriazestawy mebli ogrodowychleżaki ogrodowe czy krzesła ogrodowe.