Brąz we wnętrzach — style i aranżacje, w których się sprawdzi ten wyjątkowy kolor!

Brąz we wnętrzach — style i aranżacje, w których się sprawdzi ten wyjątkowy kolor!

Nowoczesne aranżacje korzystają z wielu kolorów, zarówno odważnych, jak i nieco bardziej stonowanych. Ciemne i jasne odcienie różnych barw stosowane są w modnych wnętrzach, nadając im odpowiedni charakter i tworząc tło dla wszystkich elementów wyposażenia. Kolory pojawiają się też we wnętrzach w postaci mebli oraz sprytnie umieszczonych dodatków. We wnętrzu dużą popularnością cieszą się kolory ziemi.

Pokoje w odcieniach beżu lub w barwie głębokiego brązu to wnętrza przytulne, przyjemne i zachęcające do odwiedzenia. Zobacz, w jakim stylu aranżacyjnym sprawdzi się brąz, jak wprowadzić go do wnętrz i z czym łączyć brązowe kolory.

Brązowe kolory - z czym łączyć i gdzie używać?

Dlaczego warto zdecydować się na wnętrza w odcieniach brązu?

W aranżacji wnętrz wielu właścicieli i projektantów skłania się do używania brązowych odcieni. Kolor brązowy jest ciepły i przyjemny, wprowadza przytulność i uspokaja. Do wnętrza może być wprowadzony z pomocą brązowych mebli, brązowych dodatków lub brązowych ścian.

Brązowe kolory pasują niemal do wszystkiego. Paleta barw ziemi jest też na tyle duża, że bez problemu dobierzesz zarówno jasne kolory, jak i będziesz mógł się cieszyć nieco ciemniejszymi brązami.

Brązowe wnętrza to bliskość natury, przytulność i wyciszenie. Brąz może w aranżacji wnętrz być zarówno dominantą, jak i ciekawym dodatkiem. We wnętrzu łatwo połączyć brązowe meble lub ściany z innymi materiałami i kolorami. Z jednej strony jest to zatem kolor przyjemny i prosty w aranżacji, a z drugiej bardzo elegancki i subtelny.

nowoczesny wystrój - połączenie szarości i brązów

Jasne czy ciemne brązy? Jaki odcień wybrać?

Paleta brązowych kolorów jest naprawdę szeroka, dzięki czemu bez problemu znajdziesz tutaj zarówno wersje w jasnych tonacjach, jak i ciemniejsze barwy. Duży wybór pozwala stworzyć aranżację, która dopasuje się idealnie do danego stylu wnętrzarskiego, jak również do indywidualnych preferencji mieszkańców.

Brąz w różnych odcieniach to idealna opcja do salonu, sypialni, kuchni, pokoju młodzieżowego, łazienki i przedpokoju.

Bardzo często różne odcienie brązów wprowadza się do wnętrz, zestawiając ze sobą np. ciemne brązowe meble i ściany malowane wszelkimi odcieniami beżów.

Z czym najlepiej zestawiać brąz?

Atrakcyjny brąz może stanowić dominantę we wnętrzu, ale nawet wtedy towarzyszą mu inne barwy i ciekawe materiały. Brąz to wyjątkowo naturalistyczny kolor, dlatego świetnie będzie się prezentował w towarzystwie naturalnych materiałów: naturalnego drewna lub kamienia naturalnego. Surowe materiały można zestawiać zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi odcieniami brązu. Popularne jest też łączenie brązów z metalami (np. brązowa ściana i metalowe lampy)

Do brązu pasuje też butelkowa zieleń, czerń, biel i szarość. Jeśli pokój zaaranżowany jest w brązach, warto rozświetlić go i ożywić, np. intensywną żółcią, pomarańczowym lub czerwonym kolorem. W połączeniu z ciepłymi barwami brązowe odcienie będą wyglądały naprawdę przytulnie.

Ważne są nie tylko inne kolory i materiały, ale również motywy i wzory. Ciekawa tapeta w motywy kwiatowe lub pełna geometrycznych wzorów będzie doskonale prezentować się w eleganckim wnętrzu, jeśli będzie miała kolorystykę opartą na brązach. Z brązem świetnie komponują się zarówno motywy związane z naturą, jak i bardziej abstrakcyjne formy.

drewno i brąz w salonie

Gdzie sprawdzą się brązowe meble?

Brązowe kolory pasują do wielu aranżacji, a jedną z najpopularniejszych metod wprowadzenia brązu do wnętrz jest zakup brązowych mebli. Z brązowymi meblami aranżacja będzie wyjątkowo elegancka i przytulna.

W przypadku brązowych mebli najczęściej kupuje się modele wykonane z drewna lub płyty, która ma wzór i kolor drewna naturalnego. Takie naturalne odcienie brązów są wyjątkowo estetyczne. Mebel w takim kolorze dodaje ciepła aranżacji i sprawia, że w pomieszczeniu można się poczuć naprawdę przytulnie.

Ciekawą opcją do mieszkania będą zarówno brązowe witryny i regały, jak i brązowa meblościanki do salonu oraz atrakcyjny stół.

W przypadku mebli popularne są zarówno jasne, jak i ciemne odcienie brązu. Jasne meble świetnie zaprezentują się wtedy, gdy posiadasz ciemne ściany. Z ciemniejszymi odcieniami mebli warto z kolei łączyć białe lub kremowe ściany. Takie kontrasty są atrakcyjne i często używane.

Wolisz białe meble? Jeśli tak, to zdecyduj się na jasny beż jako kolor ścian. Na tle beżowych ścian jasne meble będą prezentowały się zachwycająco!

W jakich sytuacjach wprowadzić brązowe dodatki?

Wprowadzenie brązowych mebli do wnętrz i zaaranżowanie przytulnego pomieszczenia nie jest trudne. Brązy wprowadzić można też do pokojów z pomocą odpowiednich ozdób. Jak dobrać dodatki w odcieniach brązu, by były one ciekawe i sprawiały, że przestrzeń będzie wyjątkowa? Okazuje się, że jest to jeszcze prostsze niż w przypadku brązowych mebli.

Modne brązy to różnorodne odcienie, a najłatwiej wprowadzić te kolory do wnętrz poprzez tekstylia. Wystrój zyska, gdy umieścisz w pokoju koce, poduszki lub zasłony w brązowych kolorach. Dobrym pomysłem będą też puszyste, brązowe dywany.

Takie przyjemne dekoracje sprawią, że pomieszczenie będzie przytulniejsze, spokojniejsze i nabierze ciepłego charakteru.

Niewątpliwą zaletą brązów jest to, że ładnie komponują się z innymi barwami, a jednocześnie możesz wprowadzić brąz do wnętrz zarówno w jasnym, jak i ciemnym wydaniu. Barwy ziemi są uniwersalne, jasne jak kość słoniowa lub tak ciemne, że aż wpadające w czerń.

brązowe kolory do bieli w salonie

Jakie style wnętrzarskie najbardziej zyskają na wprowadzeniu brązu?

Atrakcyjne, nowoczesne i modne aranżacje w różnych stylach wnętrzarskich często korzystają z piękna brązowych odcieni. Wnętrze, gdzie panuje styl vintage, retro, industrialny, wiejski lub rustykalny często nie mogą obejść się bez piękna brązów. W tych aranżacjach brąz łączy się z odcieniami szarości, tutaj tez dobrze zaprezentuje się drewno lub kamień naturalny.

Styl glamour, styl nowoczesny lub minimalistyczny też mogą wykorzystywać piękno kolorów ziemi. Stosowane są najczęściej jasne beże lub ciemne brązy. W tym kolorze ustawiane są zarówno meble, jak i dodatki: lampy, tekstylia i ozdoby.