Jaka bateria do umywalki w łazience

Jaka bateria do umywalki w łazience

Wykończenie łazienki jest niezwykle ważne. Odpowiednia ceramika, piękne płytki, wyjątkowe akcesoria — wszystko to stworzy coś niebanalnego i estetycznego, dzięki czemu w łazience będzie po prostu ładnie, a korzystanie z pomieszczenia stanie się przyjemnością. W naszym sklepie internetowym Abra Meble dostępny jest szeroki wybór produktów, które sprawią, że Twoja łazienka stanie się wyjątkowa. Na szczególną uwagę zasługują baterie łazienkowe do umywalki — sprawdź, jak dobrać rozmiar baterii łazienkowej i typ baterii tak, by służyła ona jak najlepiej.

dwuuchwytowa bateria do łazienkowej umywalki

Jaka powinna być bateria umywalkowa?

Odpowiednia bateria umywalkowa to produkt, który będzie spełniał wszystkie Twoje wymagania. Jeśli zatem interesuje Cię napowietrzona woda, zadbaj o baterię, która zwiększa napowietrzenie wody. Regulacja temperatury wody będzie możliwa dzięki termostatom i płynnemu regulowaniu w bateriach jednouchwytowych. W budynkach użyteczności publicznej warto, aby zamontowana została bateria bezdotykowa — dzięki temu ograniczy się możliwość rozprzestrzeniania chorób.

Baterie umywalkowe mogą zatem być naprawdę różne. Ważny jest nie tylko typ baterii, ale również wysokość baterii do umywalki (nablatowej lub wiszącej), a także sposób montażu baterii do umywalki. Jak zatem dobrać baterię umywalkową do łazienki? Zobacz!

bateria jednouchwytowa ścienna z ciepłą i zimną wodą

Jakie są baterie łazienkowe?

Baterie łazienkowe mogą dzielić się na kilka rodzajów w zależności od budowy, montażu albo wyglądu. Wybrać możesz pomiędzy bateriami stojącymi a wiszącymi. Modele stojące montowane bezpośrednio są w meblach lub w umywalce. Dobierając armaturę, zwracaj uwagę na to, aby montaż nie sprawiał Ci trudności — w umywalce powinien być zatem wycięty odpowiedni otwór. Jeśli chodzi o zestawy mebli łazienkowych, takie otwory łatwiej wyciąć, dzięki czemu ustawienie baterii będzie łatwiejsze. Wiszące baterie mogą być montowane jako baterie podtynkowe, warto zdecydować się na ten model, gdy chcesz zaaranżować nowoczesną łazienkę.

Ważny jest także rodzaj uchwytów. Do nowoczesnych wnętrz częściej wstawia się jednouchwytowe baterie, klasyczne aranżacje częściej korzystają z dwuuchwytowych baterii łazienkowych. Bateria umywalkowa powinna być wygodna w użytkowaniu, zatem dobierz taki rodzaj, który będzie odpowiedni dla Ciebie i Twoich domowników.

Armatura łazienkowa to elementy praktyczne, ale i estetyczne. Warto, aby przy wyborze baterii umywalkowej kierować się również tym, jak wygląda cała łazienka, bateria dopasowana do ceramiki, kafelków i kolorów będzie podkreślała aranżację i stanie się wyjątkowym elementem wnętrza.

Głowice termostatyczne i baterie termostatyczne

Bateria umywalkowa powinna być zarówno funkcjonalna, jak i bezpieczna. Należy zwrócić uwagę na to, aby odpowiednio móc ustawiać temperaturę wody, dzięki czemu uniknie się możliwości poparzenia. Zapewni to także oszczędność wody, gdyż woda o odpowiedniej temperaturze może od razu wylecieć z kranu.

Bateria umywalkowa z termostatem przyda się zwłaszcza wtedy, gdy z łazienki korzystają dzieci. Takie baterie umywalkowe są bezpieczne dla najmłodszych, łatwo się je również używa. To zapewnienie higieny i bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Wybierając baterię umywalkową, warto zatem zdecydować się na model z termostatem.

jak wybrać baterię łazienkową?

Jak dobrze dobrać rozmiar baterii łazienkowej?

Zanim zakupisz baterię umywalkową, warto sprawdzić, jaki rozmiar mają elementy instalacji, do których bateria będzie podłączana. Szerokość rur powinna być taka sama w instalacji, jak i w baterii. Nowoczesne instalacje są uniwersalne i będą do nich pasować niemal wszystkie modele baterii. Starsze instalacje mogą być nieco szersze, możesz zainstalować na nich baterie o węższym świetle, ale konieczne będzie zastosowanie odpowiednich przejściówek. Rozmiar baterii jest zatem ważny, jeśli nie jesteś pewny co do instalacji u siebie, warto poradzić się w tym przypadku specjalisty.

Na co zwrócić uwagę, aby wybór odpowiedniej baterii łazienkowej był zadowalający?

Baterie umywalkowe różnią się rozmiarem, sposobem montażu oraz wyglądem. Odpowiednia bateria umywalkowa podkreśli piękno aranżacji łazienkowej. Baterię warto zatem zakupić również pod względem estetycznym.

Umywalki nablatowe mają bardzo charakterystyczny wygląd — blat z ceramiczną misą to nowoczesność i estetyka. W takiej umywalce ciężej jest zainstalować jednak baterię, montuje się ją w blacie lub jako model podtynkowy. Montowana w blacie bateria powinna być wysoka tak, aby przepływ wody nie był utrudniony i woda nie wylewała się poza krawędzią umywalki.

Bateria łazienkowa do klasycznych łazienek często jest sprzedawana jako model dwuuchwytowy ścienny. Na końcu wylewki bateria często jest lekko zagięta. Długość wylewki nie jest duża, bateria ma jednak duże walory estetyczne, może być wyjątkowo zdobiona.

umywalka nablatowa i bateria - pokrętła zainstalowane na ścianie

Z kolei bateria do bardziej nowoczesnych wnętrz to produkt, który charakteryzuje się minimalizmem i prostotą. Bateria nie powinna być zbyt duża, kształt wylewki jest nieskomplikowany. Baterie często są wysokie i jednouchwytowe. Jeśli zamontowana jest umywalka nablatowa, bateria umywalkowa często montowana jest nie centralnie za umywalką, ale po prawej stronie, dzięki czemu minimalizm i prostota są nieco przełamane. Nie umniejsza to jej prawidłowego działania i funkcjonalności.

Wylewka może być też w nowoczesnych łazienkach montowana na ścianie, ważne jest jednak, aby zdecydować się na instalację i odpowiedni element podtynkowy. Podtynkowe baterie do umywalki wyglądają atrakcyjnie, musisz zwrócić uwagę jednak na to, aby wybrać solidny i trwały model, gdyż naprawa takiej baterii do umywalki może być utrudniona.