Idealne kolory do Twojej sypialni.

Idealne kolory do Twojej sypialni.

Każdy kolor, nawet ten na ścianach mieszkań, oddziałuje na nasze emocje i samopoczucie.

Dlatego tak ważne jest, by odpowiednie kolory dobrać do naszego temperamentu. Sypialnia z kolei jest szczególnym miejscem w domu – zadbajmy więc o to, by kolory na ścianach tego pokoju sprzyjały odpoczynkowi.

Biel oraz jasne odcienie beżu, szarości, brązu czy niebieskiego to kolory spokojne, sprzyjające zasypianiu – w sam raz dla tych, którzy miewają problemy z zaśnięciem. Z kolei tym, którzy o poranku potrzebują dodatkowej motywacji, polecamy kolory ciepłe i soczyste, np. żółty, pomarańczowy, czerwony, a także róż i fiolet – bijąca od nich energia skutecznie pobudza i zachęca, by podnieść się z łóżka i zacząć dzień z entuzjazmem.

Kolor zielony to również ciekawy pomysł. Jego wyciszający, uspokajający charakter wprowadza w nastrój do odpoczynku. Jeżeli zieleń komponuje się z wystrojem domu, warto zainwestować w dodatki w tym kolorze, np. narzutę na łóżko, pościel, pokrowiec na materac, poduszki czy zasłony.

Przede wszystkim jednak warto eksperymentować! Nie bójmy się zestawiać ze sobą różnych barw i testować coraz to inne kombinacje. Efekty takiej zabawy potrafią być zaskakujące i na dobre zadomowić się w naszej codziennej przestrzeni do życia. W końcu liczy się to, by wnętrze odzwierciedlało nasze gusta i charakter.