Narożniki z funkcją spania – miejsce na popołudniową drzemkę

Narożniki z funkcją spania – miejsce na popołudniową drzemkę

Czy jest lepszy sposób na regenerację sił niż krótka poobiednia drzemka? Naszym zdaniem nie :) Dlatego w tym wpisie omówimy dokładniej narożniki z funkcją spania i podpowiemy, jaki model wybrać, by jak najdłużej zapewniał nam wygodę oraz jakość snu. Co zatem warto o nich wiedzieć?

Narożniki z funkcją spania docenią przede wszystkim miłośnicy funkcjonalnych rozwiązań. W kawalerkach z powodzeniem zastąpią tradycyjne łóżko z ramą i materacem, w ciągu dnia pełniąc rolę mebla wypoczynkowego, zaś w nocy zmieniając się w komfortową przestrzeń do spania. Rozkładany narożnik równie dobrze sprawdzi się w salonie, gdzie może pełnić funkcję zapasowego mebla do spania, rozkładanego tylko w sytuacjach, gdy goście zostają u nas na noc. Nie ma też żadnych przeciwwskazań, aby narożnik stanął nawet w pokoju nastolatka.

Narożniki z funkcją spania – równie wygodne jak łóżka

Stosowane w procesie produkcji najnowocześniejsze technologie oraz najwyższej jakości materiały i surowce sprawiają, że współczesne narożniki z funkcją spania właściwie w niczym nie ustępują zwykłym łóżkom. Jest to przede wszystkim efekt określonych wypełnień. Większość narożników wypełnionych jest bowiem specjalistycznymi piankami poliuretanowymi, które charakteryzują się miękkością i sprężystością, a dodatkowo są odporne na odkształcenia. Aby jeszcze bardziej podnieść iść wytrzymałość, w siedziskach i oparciach montuje się również dedykowane meblom tapicerowanym sprężyny stalowe, zazwyczaj w odmianie falistej lub bonellowej. 

Sposób rozkładania i skrzynia na pościel

Spotykane obecnie narożniki z funkcją spania w większości wyposażone są w system rozkładania typu DL. Choć skrót ten może brzmieć nieco tajemniczo, to jednak samo rozkładanie jest bardzo proste. Wystarczy najpierw wysunąć do przodu siedzisko, a następnie opuścić oparcie. W ten sposób tworzy się powierzchnia do spania, której wielkość zależy oczywiście od wymiarów narożnika.

Nie można przy tym zapomnieć o obecności praktycznej skrzyni na pościel. Jest to przeważnie element konstrukcji narożnika, widoczny w momencie wysunięcia siedziska. Pojemnik ten w bardzo wielu przypadkach rozwiązuje problem przechowywania zapasowej pościeli, ale również koców czy nawet zimowych kurtek, niepotrzebnych poza sezonem.

Poduszki dekoracyjne i nie tylko

Narożniki z funkcją spania zazwyczaj sprzedawane są w kompletach z poduszkami. Mogą to być zarówno duże poduszki oparciowe, które znacznie zwiększają komfort siedzenia (pięć pikowanych poduszek oparciowych dołączanych jest do narożnik Limone w pięknym odcieniu popielatym), jak i dedykowane popołudniowym drzemkom niewielkie poduszki „jaśki” lub regulowane zagłówki, doskonale podpierające szyję. Wystarczy przyłożyć do nich głowę, a krótka popołudniowa drzemka przychodzi sama!