Materac na wymiar - materac idealnie dopasowany

Materac na wymiar - materac idealnie dopasowany

Materace, które znajdujemy w sklepach nie zawsze spełniają nasze oczekiwania.

Często zdarza się, że standardowe, ogólnodostępne wymiary nie są zgodne z wysokością i szerokością posiadanego łóżka. Problem z kupnem materaca mogą mieć również osoby o wyjątkowo wysokim wzroście.

Gdy stoimy w obliczu tego typu problemów najlepszym rozwiązaniem będzie złożenie indywidualnego zamówienia na materac szyty na wymiar - w pełni dopasowany do naszych potrzeb. Wybierając tę opcję unikniemy niepotrzebnej irytacji oraz wielogodzinnych i często bezowocnych poszukiwań.

Przy składaniu zamówienia należy więc podać dokładne wymiary. By nowy materac spełnił wszystkie wymagania, należy dokładnie zmierzyć wszystkie parametry. Najlepiej podejść do tego zadania w trzech krokach.

  1. Zmierz długość i szerokość wewnętrznego rozmiaru ramy łóżka, pamiętając o tym, by uwzględnić odległości od wewnętrzych ścian.
  2. Zmierz wysokość bocznych ścian, które znajdują się tuż nad stelażem.
  3. Jeżeli Twoje łóżko ma zaokrąglone rogi, koniecznie sprawdź i zanotuj promień zaokrąglenia. Najprostszym rozwiązaniem będzie odrysowanie promienia na kartce papieru a następnie zmierzenie go przy pomocy cyrkla lub miarki. Jeśli nie czujesz się w tym zakresie pewnie zawsze możesz pokazać swój roboczy rysunek sprzedawcy lub osobie odpowiedzialnej za odbiór zamówienia.

Najdokładniejsze wymiary uzyskasz posługując się rozwijanej miarki. Nie polecamy używania w tym celu elastycznych i materiałowych miarek krawieckich - wyniki pomiaru mogą być nieprecyzyjne, a to skutkowałoby złożeniem zamówienia z niewłaściwym formatem materaca. Pamiętaj - liczy się precyzja!